Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie rybárske bivaky 2021

Dátum 4.8.2021 Tomáš Kolesár Tomáš Kolesár

Bivak je skvelým riešením na niekoľkodňové a týždňové rybačky. Pri nepriaznivom počasí nie je nič lepšie ako byť schovaný v suchu pod strechou. Vybrali sme tri najlepšie rybárske bivaky z troch cenových kategórii.

Najlepší celkovo

Veľký a kvalitný bivak s vodným stĺpcom 20 000 mm vhodný pre dlhé výpravy.

Najlepší pomer cena/kvalita

Obľúbený bivak pre 2 – 3 osoby s možnosťou nastavenia šírky.

Najlepší lacný

Bivak za prijateľnú cenu, ktorý je možné pomerne rýchlo rozložiť.

1Najlepšie rybárske bivaky

Fox Retreat+ 2 Man Dome Including Inner

Fox Bivak Retreat+ 2 Man Dome recenzia Pre náročných

Výrobca: Fox | Počet osôb: 2 – 3 | Šírka: 335 cm | Výška: 185 cm | Dĺžka: 320 cm | Vodný stĺpec: 20 000 mm | Hmotnosť: 26,85 kg | Podlaha: odnímateľná | Približná cena: 970 €

Klady
 • Vodný stĺpec 20 000 mm
 • Veľké rozmery – výška 185 cm
 • Vysoko kvalitne prevedenie
Zápory
 • Vyššia hmotnosť a cena

Chodíte na viacdňové až týždňové výpravy a hľadáte kvalitný bivak? Fox Retreat+ 2 Man Dome Including Inner vám v tomto prípade poskytne skvelé pohodlie. Jeho výška je 185 cm. Ak nie je vaša výška väčšia ako táto tak sa môžete v bivaku pohodlne pohybovať bez skrčenia. Vďaka dĺžke a šírke sa doň zmestia tri lehátka. Avšak viac priestoru budete mať ak tam budú len dve.

Počas daždivých dní najviac oceníte materiál Ven-Tec Rip Stop. Ten má vodný stĺpec úctyhodných 20 000 mm. Takže aj pri dažďoch, ktoré budú trvať viac dní budete mať v bivaku príjemne sucho. Počas horúcich dní si môžete otvoriť zadné a predné okná. Tie sú vybavené moskytiérou takže vás v noci nebudú otravovať komáre a iný hmyz.

Do negatívnej stránky sme zaradili hmotnosť 26,85 kg. No pri týchto rozmeroch a odolnom materiály je primeraná. Taktiež pri kúpe rátajte s cenou, ktorá sa blíži k hranici 1 000 €.

Mivardi New Dynasty XL

Mivardi Bivak New Dynasty XL recenzia

Výrobca: Mivardi | Počet osôb: 2 – 3 | Šírka: 325 cm | Výška: 175 cm | Dĺžka: 295 cm | Vodný stĺpec: 10 000 mm | Hmotnosť: 18 kg | Podlaha: pevná | Približná cena: 450 €

Klady
 • Mnoho spokojných rybárov
 • 13 multifunkčných úchytov
 • Rýchle zloženie
 • Nastaviteľná šírka (3 polohy)
Zápory
 • Nemá odnímateľnú podlahu

Bivak Mivardi New Dynasty XL patrí k jedným z najobľúbenejších od tohto výrobcu. Jeho zloženie zvládne jeden človek za krátku chvíľu. Vnútorné rozmery sú dostatočné pre 2 rybárske lehátka, medzi ktorými ostane ešte priestor. Na tomto priestore by sa teoreticky ešte dokázal vyspať jeden človek. Praktickou vychytávkou je 13 multifunkčných úchytov z vnútra. Na tie si môžete zavesiť svetlo, uterák a iné veci, ktoré je dobre mať po ruke.

Jeho šírka sa dá nastaviť do troch polôch. Materiál je veľmi odolný a disponuje vodným stĺpcom 10 000 mm. Vďaka tomu len tak ľahko nepremokne. Hmotnosť 18 kg pri týchto rozmeroch je štandardom. Vnútorná výška je 175 cm, takže ľudia s väčšou výškou sa v ňom nepostavia vzpriamene.

Ďalšou praktickou vychytávkou sú zipsy, na ktoré je možné vložiť chemické svetlo. Samozrejmosťou sú vetracie otvory. Menšou nevýhodou je podlaha, ktorá sa nedá odnímať. Takže na revíroch, kde je podlaha zakázaná tento bivak nevyužijete.

Mivardi Base Station

Mivardi Base Station recenzia Zlatý stred

Výrobca: Mivardi | Počet osôb: 2 | Šírka: 225 cm | Výška: 185 cm | Dĺžka: 225 cm | Vodný stĺpec: 8 000 mm | Hmotnosť: 12 kg | Podlaha: odnímateľná | Približná cena: 270 €

Klady
 • Prijateľná cena
 • Rýchla montáž/demontáž
 • Nízka hmotnosť
 • Vodný stĺpec 8 000 mm
Zápory
 • Menší vnútorný priestor

Prednosťou bivaku Mivardi Base Station je nízka cena. Ako prvé spomenieme jeho jednoduchú montáž a demontáž. Jeden človek ho zvládne kompletne zložiť za veľmi krátku dobu. Je vhodné ho použiť nie len ako bivak, ale aj ako prístrešok počas krátkej rybačky. Má robustné 19 mm trubky a materiál s vodným stĺpcom 8 000 mm. Z bočných strán má okná s rozmerom 80 × 100 cm. Zadná strana sa dá taktiež odopnúť.

Výhodou je odnímateľná podlaha. Je riešená zipsovým zapínaním a za pár minút ju máte pripevnenú. Na každom rohu sa nachádzajú kotviace gumičky pre lepšie uchytenie. Pri prenášaní v zbalenom stave sa veľmi nezapotíte, keďže jeho hmotnosť je 12 kg. Bivak je určený pre dvoch ľudí. Avšak tu vidíme nevýhodu menších rozmerov. Pri položení dvoch lehátok vám v ňom veľa miesta neostane. Určite je vhodnou voľbou pre nenáročných rybárov na niekoľkodňové rybačky.

2Porovnanie rybárskych bivakov​​​​​​

Fox Retreat+ 2 Man Dome Including Inner Mivardi New Dynasty XL Mivardi Base Station Giants Fishing Monster Bivvy Anaconda Dawn Breaker II
Fox Bivak Retreat+ 2 Man Dome recenzia Mivardi Bivak New Dynasty XL recenzia Mivardi Base Station recenzia Giants Fishing Bivak Monster Bivvy recenzia Anaconda Dawn Breaker II recenzia

Výrobca

Fox Mivardi Mivardi Giants Fishing Anaconda

Približná cena

970 € 450 € 270 € 325 € 277 €

Počet osôb

2 – 3 2 – 3 2 2 2
Rozmery (š × v × d) 335 × 185 × 320 cm 325 × 175 × 295 cm 225 × 185 × 225 cm 310 × 170 × 320 cm 270 × 135 × 300 cm

Podlaha

odnímateľná pevná odnímateľná odnímateľná
Vodný stĺpec 20 000 mm 10 000 mm 8 000 mm 10 000 mm 5 000 mm

Hmotnosť

26,85 kg 18 kg 12 kg 15 kg
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

3Najpredávanejšie bivaky podľa Heureky

4Ako vybrať bivak

Pohodlie pri viacdňovej rybačke je na nezaplatenie. Nikto nechce byť vystavený dažďu, vetru či horúcim slnečným lúčom po celé dni. Hľadáte bivak alebo prístrešok na ryby no pri pohľade na ponuku si neviete vybrať? Presne pre vás sme spísali niekoľko nasledovných informácii, ktoré vám s výberom pomôžu.

Náš tipNáš tip

Pre pohodlný spánok na rybačke si môžete zaobstarať rybárske lehátko. Neviete, ktoré vybrať? V článku Najlepšie rybárske lehátka nájdete užitočné informácie, ktoré vám s výberom pomôžu.

Typ konštrukcie

Bivaky môžeme rozdeliť podľa typu konštrukcie:

Garážová konštrukcia

Táto konštrukcia je zložená z viacerých nosných častí. Je stabilnejší a mohutnejší preto je vhodný pre dlhšie rybačky. V ponuke obchodov nájdete dvoj alebo viac miestne verzie. Je možné dokúpiť aj zimný plášť, vďaka ktorému sa lepšie udrží vo vnútri teplo. Zloženie by malo trvať krátko a to najmä vtedy ak budete mať v tom prax. Vchodová časť má na niektorých modeloch striešku alebo menší prístrešok.

Dáždniková konštrukcia alebo brolly

Bivak s touto konštrukciou sa dá veľmi rýchlo a jednoducho rozložiť. Názov dáždniková konštrukcia má kvôli mechanizmu, ktorý sa nachádza v dáždniku. Tie bivaky majú nižšiu hmotnosť. Ak spojíme práve nižšiu hmotnosť s rýchlym rozložením, tak je ideálnou voľbou pre krátkodobé vychádzky k vode. Nevýhodou je oproti garážovej konštrukcii slabšia stabilita a celkovo menšia odolnosť.

Koľko dní alebo hodín strávite na rybačke?

Táto otázka úzko súvisí s vyššie spomenutými typmi konštrukcie. Ak často chodíte na maximálne jednodňové rybačky, tak zvoľte radšej brolly. Naopak pre viacdňové výpravy určite oceníte mohutnú a stabilnú garážovú konštrukciu bivaku.

rybárske bivaky

Vodný stĺpec

Vodný stĺpec považujeme za jeden z najdôležitejších parametrov bivaku. Jeho hodnota sa pohybuje od 5 000 do 20 000 mm. Tento parameter hovorí o tom ako dlho materiál vydrží na daždi bez premoknutia (čím vyššie číslo tým lepšia nepremokavosť).

Tu zase platí vyššie spomenutá dĺžka rybačky. Pre krátkodobé stačí aj menšia hodnota a naopak pre dlhšie vyššia hodnota. Musíte rátať aj s tým, že vyšší vodný stĺpec bude predstavovať aj vyššiu hmotnosť. Na tento parameter si dajte určite pozor, pretože mokro v bivaku vie rybačku dosť znepríjemniť.

Podlaha

Aj podlaha má určený vodný stĺpec, preto jej treba venovať pri výbere pozornosť. Na niektorých revíroch je podlaha zakázaná, takže myslite aj na to. Bivaky môžu mať pevnú alebo odnímateľnú podlahu, ktorá by daný problém vyriešila.

Otvory na vetranie

Ďalším praktickým doplnkom sú otvory na vetranie. V lete si tak môžete urobiť príjemný prievan a nad ránom zabránite roseniu vnútorných stien.

Predsieň

Predsieň je praktická hlavne pre odkladanie mokrých vecí. Určite nechcete mať v bivaku mokro. Preto ak chodíte na ryby aj za daždivého počasia, zvážte či bivak s predsieňou nebude vhodnou voľbou.

Údržba

Chcete aby vám bivak poslúžil aj viac ako 10 rokov? Venujte čas starostlivosti. Dávajte pozor na to kde ho umiestňujete. Vyhnite sa stromom s tenkými a ostrými konármi a inej vegetácii. V prípade, že sa vám v niektorej časti pretrhne ihneď to opravte, pretože trhlina sa môže časom rozšíriť. Ak bude mokrý, nechajte ho vysušiť a až tak ho zložte. Inak by sa na ňom mohla vytvoriť pleseň. Taktiež môžete pred zložením handrou vyčistiť blato a iné nečistoty.

Hmotnosť

Hmotnosť je dôležitá najmä pre rybárov, ktorí musia výbavu prenášať pešo na dlhú vzdialenosť. Základné modely s dáždnikovou konštrukciou môžu mať približne 5 kg. Bivaky pre viac ako dve osoby s veľkými rozmermi majú aj viac ako 20 kg.

Kde kúpiť

Kvalitný rybársky bivak si môžete kúpiť v eshope Parys.sk. Ten je na Slovensku medzi rybármi obľúbený a známy. Majú veľké množstvo produktov. Konkrétne u nich nájdete viac ako 200 rôznych bivakov. Aj populárny eshop Alza.sk začal s predajom rybárskych potrieb. Taktiež v ich ponuke nájdete bivaky a prístrešky.

Najobľúbenejšie značky

Medzi najobľúbenejšie značky bivakov patria:

Fox

Fox patrí medzi prémiové rybárske značky. Samozrejme tomu prislúchajú aj ceny ich produktov. V portfóliu nájdete viaceré typy bivakov. Základné brolly začínajú na cene 250 €. Najdrahšie modely sa blížia k cene 1 000 €.

fox logo

Mivardi

Bivaky s logom značky Mivardi sú obľúbené najmä kvôli prijateľným cenám. Tento výrobca ponúka dvoj alebo trojmiestne verzie a brolly. Ich cenové rozmedzie je 250 až 500 €.

mivardi logo

Anaconda

Značka Anaconda patrí pod nemeckého výrobcu Saenger. Jej logo nájdete len na rybárskom príslušenstve pre lov kaprov. Rybári si bivaky tejto značky chvália a sú za bežné ceny. Majú odolnú konštrukciu, robustné zipsy a kvalitný nepremokavý materiál.

 

Ceny rybárskych bivakov

Oproti klasickým stanom sú bivaky o niečo drahšie. To kvôli kvalite používaných materiálov, jednoduchej montáži a dlhej životnosti. Ceny za najlacnejšie modely začínajú na 200 €. Naopak za najdrahšie zaplatíte vyše 1 000 €.

Cena do 300 €

Ako sme vyššie spomenuli ceny bivakov začínajú zhruba na 200 €. V rozmedzí 200 – 300 € nájdete modely pre 1 až 2 osoby. Ich vodný stĺpec nie je najvyšší a kvalitou tiež nejak nevynikajú. No sú vhodné pre rybárov, ktorý chodia na kratšie rybačky za priaznivého počasia.

Cena od 300 do 500 €

V tejto kategórii už nájdete o niečo kvalitnejšie modely. Ich vodný stĺpec je taktiež o niečo vyšší a ich počet miest sa zvýši na 3. Nájdete tu aj bivaky značky fox. Svojimi vlastnosťami potešia aj rybárov, ktorý chodia k vode na viac dní.

Cena nad 500 €

Samozrejme v najvyššej cenovej kategórii môžete očakávať aj najlepšiu kvalitu. Nájdete tu rozmerovo veľké modely s vysokým vodným stĺpcom. Nechýbajú tu prémiové značky, ktoré využívajú kaprári po celom svete. Ak chodíte na niekoľko dňové až týždňové výpravy, tak odporúčame bivak práve z tejto kategórie.

Najpredávanejšie bivaky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár