Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie pece na pizzu – Porovnanie a Recenzie 2023

Pizza je obľúbeným jedlom detí i dospelých. Domáca príprava tejto talianskej pochúťky môže byť rýchla a jednoduchá vďaka vhodnej pizza peci. Aby ste sa v širokej ponuke obchodov ktoré ponúkajú pece na pizzu nestratili, pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu do vašej domácnosti či na záhradu. Na prvé miesto sme vybrali pizza pec na drevo Alfa CIAO.

Najlepšia celkovo

Záhradná pec na pizzu, vďaka ktorej upečiete skvelú pizzu na dreve v pohodlí domova.

Najlepší pomer cena/výkon

Ferrari medzi domácimi pecami, nielen na pizzu, ale aj na iné talianske jedlá a sendviče.

Najlepšia lacná

Praktický pomocník za super cenu k vám domov aj na chalupu.

Najlepšie pece na pizzu

Recenzia Alfa CIAO – pizza pec na drevo

Alfa CIAO pizza pec na drevo recenzia Pre náročných

Typ pece: drevená | Značka: Alfa | Výkon: -| Maximálna teplota: 500°C | Približná cena: 1 650 €

Klady
 • Mobilná verzia s koliečkami
 • Vymeniteľné tehly
 • Oceľová konštrukcia
 • Vysoká maximálna teplota za krátky čas
Zápory
 • Vysoká cena

Ak sa máte v pláne stať majstrom letných party, tak jednoznačne voľte drevenú pec na pizzu Alfa Ciao. Za 20 minút v nej dosiahnete teplotu 500 stupňov a môžete v nej pripraviť až dve pizze naraz.

Kvalitne spracovaná záhradná pec na pizzu má nerezovú kupolu, žiaruvzdorné platne a izoláciu riešenú z keramických vlákien. Vnútro je spracované z vymeniteľnej ohňuvzdornej tehly. Navyše sa v peci nachádza pyrometer na meranie teploty a prúdenie vzduchu ľahko regulujete pomocou širokých dvierok.

Vonkajšia pec na pizzu sa predáva v mobilnej verzii na koliečka. Vďaka unikátnemu spracovaniu si nevyžaduje veľa dreva. Takže jediné negatívum vidíme len v jej vysokej cene.

Recenzia: G3 Ferrari Napoletana – elektrická pizza pec

Pec na pizzu G3 Ferrari Napoletana Zlatý stred

Typ pece: elektrická | Značka: G3 Ferrari | Výkon: 1 200 W | Maximálna teplota: 400 °C | Približná cena: 159 €

Klady
 • Rýchly čas pečenia
 • Praktický návod s receptami
 • Časovač s akustickým signálom
 • Horný aj spodný ohrev
 • Súčasťou 2 drevené lopatky
Zápory
 • Náročnejšia údržba

Upiecť pizzu pomocou peci G3 Ferrari Napoletana je naozaj jednoduché. Nemusíte byť rodený talian, aby ste si pochutnali na perfektnej Diavoli alebo pizzy Hawai.

O skvelé výsledky pečenia sa postará výkon 1 200 W. Maximálna teplota predstavuje 400 °C, čo je porovnateľné prostredie s klasickou kamennou pizza pecou. Rovnomerné pečenie majú na starosti 2 žiaruvzdorné kamene a 2 oceľové vykurovacie telesá. Na ploche s priemerom 31 cm si môžete pripraviť aj hrianky, panini, focacciu a iné jedlá tradičnej talianskej gastronómie, dokonca aj chutné sendviče. Niekoľko receptov nájdete v praktickom návode na použitie.

Domáca pec na pizzu G3 Ferrari Napoletana je v príťažlivom červeno-čiernom prevedení. Červená všeobecne prebúdza chuť na niečo dobré, preto si prípravu jedál na tejto peci tak zamilujete. Po obvode pece sú LED diódy, ktoré informujú o pripravenosti pizze, nechýba ani časovač s akustickým signálom. Súčasťou balenia sú dve drevené lopatky. Jediný nedostatok vidíme v náročnejšej údržbe kameňov.

Recenzia: DOMO DO9177PZ – výborná pizza piecka pre každého

Pec na pizzu DOMO DO9177PZ Lacný základ

Typ pece: elektrická | Značka: Domo | Výkon: 1 450 W | Maximálna teplota: 180 °C | Približná cena: 55 €

Klady
 • Praktický malý pomocník
 • Nepriľnavý materiál s jednoduchou údržbou
 • Výkon až 1 450 W
 • Farebná brožúrka s receptami
 • Na pizzu, omeletu, palacinky, aj koláč
Zápory
 • Dlhší čas prípravy

Pec na pizzu DOMO DO9177PZ je výborný pomocník, ktorý veľmi neotrasie vašou peňaženkou. Pokojne si môžete dovoliť jednu domov a jednu na chalupu. Oceníte jej multifunkčnosť a rýchlu prípravu nielen obľúbenej pizze, ale napr. aj voňavého koláča.

A pokračujme: mäso, ryby, tortilly, quiche, zapekané cestoviny a keď necháte veko otvorené, pec funguje aj ako klasická panvica napr. na prípravu omeliet či palaciniek. Oproti iným peciam pri tejto si na hotový výrobok počkáte trošku dlhšie. Pizza je hotová za 12 minút. Všetko majú na starosti 2 ohrevné telesá, ktoré zaisťujú správne rozloženie tepla. Vnútorné strany týchto telies sú z nepriľnavého povrchu, preto si pec vyžaduje skutočne minimálnu údržbu.

Malý pomocník s veľkým využitím, domáca pec na pizzu, sa rýchlo stane členom domácnosti. Najmä, ak budete postupovať podľa knihy receptov, jedlá pripravené v tejto peci si jednoducho zamilujete.

Porovnanie pecí na pizzu

Vzhľad Názov Kľúčové vlastnosti
Pece na pizzu
1. Alfa CIAO pizza pec na drevo recenzia Alfa Ciao Pizza pec na drevo Nadčasový domáci pomocník na pečenie pizze za príjemnú cenu. Zistiť cenu
2. G3Ferrari G1000602 recenzia  G3 Ferrari G10032 Napoletana Obľúbená elektrická pec na pizzu, toasty či panini. Zistiť cenu
3. Domo DO9177PZ recenzia Domo DO9177PZ Elektrická pizza pec použiteľná aj ako elektrická panvica. Zistiť cenu
4. Diavolo peletová pec na pizzu recenzia Klarstein Diavolo POV6-Diavolo Mobilná peletová pec do záhrady na pizzu, koláče, mäso a iné dobroty. Zistiť cenu
5. Pec na pizzu Ariete 909 Ariete 909 Domáca pec na pizzu s ohňovzdorným kameňom na chrumkavú pizzu za pár minút. Zistiť cenu
6. Pec na pizzu Sage SPZ820BSS Sage SPZ820BSS Mini rúra do malého bytu alebo na internát, nielen na prípravu pizze. Zistiť cenu
7. G3Ferrari G1000602 recenzia G3Ferrari G1000602 Delizia Skvelá pizza piecka na elektriku so žiaruvzdorným prírodným šamotom. Zistiť cenu
8. Rommelsbacher BG 1600 recenzia Rommelsbacher BG 1600 Minirúra s vysokou nastaviteľnou teplotou a grilom.  Ideálna na domácu pizzu a chlieb. Zistiť cenu

 

Najpredávanejšie pece na pizzu podľa Heureky

Ako vybrať pec na pizzu

Fanúšikovia talianskej pizze, placiek či domáceho chleba si dnes môžu svoje obľúbené jedlo pripraviť i v pohodlí domova. Nemusia pritom robiť žiadne rekonštrukčné úpravy a vytvoriť miesto na tehlovú pec, akú poznáme z pizzerií. Pece na pizzu vedia byť spratné a dajú sa zabudovať medzi ostatné spotrebiče. Fajnšmejkri si samozrejme môžu dopriať luxusnú exteriérovú pec na pizzu, ktorá bude kráľom ich letných grilovačiek. V tomto prípade však musíte počítať s vyššou vstupnou investíciou.

Náš tip

Ste vášniví kuchári doma aj na záhrade? Mohlo by vás zaujímať porovnanie záhradných grilov a domácich udiarní.

Typy pecí na pizzu

Pri hľadaní vhodného kusu do vašej domácnosti narazíte na niekoľko typov pecí na pizzu. Jedným z ich základných parametrov je palivo, ktorým sú poháňané. Ďalším zas materiál, z ktorého sú zhotovené. Každá z nich má svoje klady a zápory, pretože sa hodia do rôznych druhov domácností.

Pec na pizzu podľa paliva

Podľa druhu paliva, ktorou je pizza pec poháňaná, sa najčastejšie stretnete s týmito typmi pizza pecí pre domácnosti:

 • Elektrická pec na pizzu – je najjednoduchším riešením pre širokú škálu domácností. Hodí sa najmä do bytov, kde ľudia nemajú voľný prístup na záhradu, ale aj domov. Tu poslúži ako šikovný pomocník v každom ročnom období. Okrem toho tento druh pizza pecí má veľmi priaznivú cenu. Ich jedinou nevýhodou je, že v nich nedosiahnete tak vysoké teploty ako v plynových či drevených pizza peciach.
 • Pizza pec na plyn – pizza pec na plyn oproti elektrickej dosiahne vyššie teploty, no čas jej rozohriatia je podstatne dlhší. Taktiež si vyžadujú častejšie revízie a treba do nich investovať dosť značný vstupný kapitál. Preto sú tieto pizza pece vhodnejšie na komerčné účely ako do domácností.
 • Pizza pec na drevo alebo uhlie – pizza pečená na dreve ponúka to pravé orechové, čo od tohto jedla očakávame. Ak však chcete mať doma takúto pec, musíte rátať s dosť veľkou investíciou. Taktiež stavba kamennej pece na drevo je komplikovaná záležitosť podobne ako aj jej údržba. V ponuke obchodov však nájdete i prenosné pece na drevo či paletky, tie sú predávajú za prijateľnejšiu cenu. Lenže ich konštrukcia je z nehrdzavejúcej ocele, takže efekt skutočnej pizze na dreve s nimi nedosiahnete.
 • Pizza pec na gril – je moderná voľba do exteriéru. Samozrejmosťou je v tomto prípade záhradný gril na drevo alebo plyn. Na ten umiestnite box na pečenie, na ktorom pripravíte skvelú pizzu alebo chrumkavý chlieb.

Pizza pec podľa materiálu

Podľa materiálu, z ktorého je domáca pec na pizzu zostrojená sa pizza piecky najčastejšie delia na tehlové, nerezové či hlinené. Tehla ako aj žiaruvzdorná hlina si pritom vyžadujú náročnú inštaláciu. Ak si preto chcete zjednodušiť život, vyberte si prenosný model. Medzi najbežnejšie materiály, z ktorých sú zhotovené pizza pece patria:

 • Tehlová pizza pec – je ideálna ako záhradný variant domácej pizza pece. Poháňaná je väčšinou prírodným palivom a rátajte pri nej s náročnejšou údržbou i vysokou cenou. Taktiež trvá dlhší čas než sa predhreje na požadovanú teplotu. Výhodou týchto pecí však je, že v zimnom období ich môžete používať na vykurovanie.
 • Nerezová oceľ alebo hliník – elegantný variant, ktorý sa hodí do interiéru. Používa sa najmä v elektrických pizza peciach, či už na domáce alebo komerčné použitie. V domácom prostredí ich nájdete v podobe menších rúr, ktoré vyzerajú ako mikrovlnka alebo okrúhly toaster. Vo veľkovýrobnom prostredí sú to najmä konvektomaty. Tie sa vyznačujú vyšším tepelným výkonom.
 • Žiaruvzdorná hlina – najbežnejší materiál používaný v komerčných pizzeriách, ktorý je vhodný tak to interiéru, ako aj exteriéru. Jeho prednosťou je rýchle zohriatie. Navyše žiaruvzdorná pec zostane dlho horúca. Nevýhodou je, že ide o ťažký materiál a pomerne drahý typ pizza pece.

Ďalším dôležitým aspektom, na ktorý by ste si pri výbere domácej pece na pizzu mali dávať pozor je materiál dosky na pečenie. Základné modely sú vyrobené zo smaltu alebo teflónu. Lepšie varianty sú vybavené doskami prírodného kameňa či keramiky. Pomocou nich dosiahnete rovnomernejšie rozvrhnutie tepla i chrumkavejšie cesto.

Ako funguje pizza pec

Väčšina pizza pecí funguje na základe sálavého, konvenčného a konduktívneho tepla. Všetky tri druhy tepla sa v pizza peci vymieňajú súčasne. Niektoré pece si vďaka ich materiálom vedia s týmto teplom poradiť lepšie, iné horšie.

Sálavé teplo pritom pochádza z ohňa alebo iného zdroja, ktorým je pec poháňaná. Na vedenie tepla má vplyv aj doska, na ktorej je pizza umiestnená. No a konvenčné teplo pochádza zo vzduchu, ktorý cirkuluje v kupole rúry a prechádza na pizzu. To môžete ovládať otváraním a zatváraním dvierok pece na pizzu.

Samozrejme dym, ktorý vzniká pri pečení sa musí niekam odparovať. Preto majú klasické pizza pece, ktoré poznáme i z reštaurácií komín.

Ako postaviť pec na pizzu

Postaviť vlastnú pec na pizzu doma je náročná záležitosť. No ak ste rodený  kutil rozhodne to zvládnete. Na internete nájdete množstvo návodov ako na to. Nakoniec i samotní predajcovia ponúkajú sady na zostavenie domácej pece na pizzu.

V prípade, že sa chcete viac sústrediť na pečenie ako stavanie pece na pizzu, voľte vopred zhotovené varianty. Takéto pizza pece sa nazývajú aj prefabrikované. Montované pece ponúkajú širokú škálu možností, kam ich umiestniť. Sú vhodné do interiéru aj exteriéru. No musíte k ním pripojiť komín.

Funkcie pecí na pizzu

V prípade, že už máte predstavu, o akú pizza pec budete mať záujem, tak vašu pozornosť ďalej venujte jej funkciám. Tie sú najmarkantnejšie v prípade  elektrických pizza pecí.

 • Termostat – pomáha regulovať teplotu, pri ktorej sa pizza pečie a disponuje ním každá moderná elektrická pizza pec.
 • Časovač – pomáha pri nastavení času pečenia a upozorní vás, keď je pizza hotová.
 • Kontrolky a indikátory – nemajú ich všetky pizza pece, no tie ktoré sú nimi vybavené vás informujú o stave pece. Napríklad vďaka ním zistíte, či už je pec vyhriata na požadovanú teplotu.
 • Vypínač – vypínač neobsahujú všetky modely. Niektoré sa zapínajú len zastrčením kábla do elektrickej zásuvky.

Na čo si dať ešte pri výbere pozor

Piecka na pizzu je skvelý domáci pomocník. No pri jej výbere by ste si okrem paliva a materiálu mali dávať pozor aj na tieto vlastnosti:

Príkon pizza pece

Pizza piecka na domáce použitie najmä v prípade elektrických variant si vyžaduje aj dostatočný príkon elektrickej energie. Ten sa udáva vo Watt jednotkách. Čím je vyšší, tým viac vás bude domáce pečenie pizze stáť.

Maximálna teplota ohriatia

Ďalším významným ukazovateľom je i maximálna teplota ohriatia. Skúsení pizza kuchári vám povedia, že lahodná pizza by sa mala piecť aspoň pri 300 stupňoch Celzia. Ideálna je 350 až 430 ° Celzia.

Priemer dosky na pečenie

Priemer dosky na pečenie určuje, akú veľkú pizzu si v domácej pizza peci môžete upiecť. Voľte preto takú, aby čo najviac vyhovovala požiadavkám vašich rodinných príslušníkov.

Kde kúpiť pizza pec na doma

Pizza pec na doma už nie je žiadny luxus a kúpiť ju môžete v akomkoľvek obchode s potrebami do domácnosti. Široký výber ponúka Heureka. Tu nájdete pizza pece rôznych veľkostí ako aj cenových kategórií. Výhodou tejto stránky je porovnanie cenových relácii od jednotlivých predajcov.

Ďalší zaujímavý výber pizza pecí sa nachádza aj v internetovom obchode Alza. Produkty sú tu rozdelené do viacerých kategórií. Takže so šikovným filtrom hravo vložíte do košíka pec podľa vašich predstáv.

V prípade, že máte záujem o prémiové kúsky za zvýhodnenú cenu tak navštívte Bazoš. Repasované gastro pece vo výbornom stave sú v ponuke obchodu za zaujímavé ceny, ktoré s predávajúcim môžete ešte skresať.

Najobľúbenejšie značky

Pizza je skvelým jedlom na dlhé zimné večery i letné posedenia v exteriéri. Preto by ste pri kúpe domácej pece na pizzu mali siahnuť po overených značkách.

Delimano

Delimano sa v našich končinách spája so spoločnosťou Studio Moderna. To dnes zastrešuje viacero značiek vrátane Delimano, ktoré sa sústreďuje na pomôcky do kuchyne s vysokým výkonom a zaujímavým prevedením.

Delimano logo

Klarstein

Klarstein je poctivá nemecká značka produkujúca vybavenie do domácnosti. Do jej portfólia patria najmä kvalitné domáce spotrebiče s nadčasovým dizajnom.

Logo Klarstein

Alfa Forni

Alfa je talianska rodinná firma, ktorá sa zameriava na výrobu pecí na drevo a plyn. Okrem toho sa špecializuje na krby a žiaruvzdorné tehly. Svoje sídlo má medzi Rímom a Neapolom, teda presne v miestach, kde vznikla legendárna pizza.

alfa forni logo

Koľko stojí domáca pec na pizzu

Cena pizza pece na doma sa pohybuje v škále od niekoľko desiatok po viac ako tisíc eur. Na jej výšku má vplyv najmä prevedenie pece a palivo, na ktoré je prepojená.

Domáca pizza pec do 100 eur

V cenovej kategórií do 100 eur kúpite prenosné elektrické pizza pece. Väčšinou sa na nich dá regulovať teplota a vaše obľúbené jedlo s nimi pripravíte za niekoľko minút.

Domáca pizza pec od 100 do 500 eur

Cenová relácia nad 100 eur  ponúka širšie možnosti. Nachádza sa tu aj mobilná vonkajšia pec na pizzu na drevo či vonkajšia pec s pizza kameňom alebo na paletky. V tejto cenovej hladine kúpite i interiérové piecky s multifunkčným využitím. Môžete si tiež vybrať medzi pecami na jednu alebo dve pizze.

Domáca pizza pec nad 500 eur

Domáca pec na pizzu nad 500 eur prinesie do vášho príbytku skutočný nával talianskej arómy. Ak si priplatíte, tak vo svojej záhrade či terase môžete mať originálnu tehlovú pizza pec na drevo. Tú využijete na prikúrenie počas zimných mesiacov, ale aj na pečenie chutného chlebíka.

Najpredávanejšie pece na pizzu podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár