Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie naparovače odevov 2024

31. 8. 2020 Aktualizované

Naparovač odevov je šikovný pomocník, ktorý sa postará o rýchle vyhladenie záhybov. A to veľmi jednoducho, bez žehliacej dosky. Ak máte o to záujem, pomôžeme vám nájsť ideálny naparovač odevov podľa vašich potrieb. Ponúkame vám recenzie najlepších naparovačov odevov a praktický návod ako správne vybrať.

Najlepší celkovo

Stojanový naparovač, ktorý si poradí s každou látkou. Bohatá výbava funkcií a príslušenstva.

Najlepší pomer cena/výkon

Kvalitný a kompaktný naparovač, ideálny na cestovanie, v štýlovom dizajne.

Najlepší lacný

Výkonný naparovač odevov za vynikajúcu cenu.

Najlepšie naparovače odevov

Recenzia: Stojanový naparovač Tefal IT8490E0 Pro Style

Tefal IT 8490 E0 recenzia

Typ: stojanový Príkon: 2 000 W │ Parný výkon: 40 g/min │ Doba nahriatia: 45 s │ Objem nádoby na vodu: 1 300 ml │ Dĺžka kábla: │ Rozmery: 44,5 × 20,6 × 30 cm │ Hmotnosť: 4,8 kg │ Farba: čierna │ Približná cena: 180 €

Klady
 • Silný výkon
 • Dlhá výdrž
 • 5-stupňová regulácia pary
 • Bohaté príslušenstvo
 • Umožňuje pridať vôňu
Zápory
 • Vyššia cena

Ak máte záujem využívať výhody naparovania odevov naplno, oplatí sa investovať do kvalitného stojanového naparovača. Našim odporúčaním je Tefal IT8490E0 Pro Style. S párnym výkonom 40 g/min a príkonom 2 000 W poskytuje precízne výsledky naparovania všetkých druhov látok.

Prednosťou je 5-stupňová regulácia výstupu pary, ktorá umožňuje nastaviť ideálnu intenzitu pre každý druh látky. Naparovačka disponuje nádržkou na vodu s objemom 1300 ml, čo stačí na 40 minút prevádzky. Prístroj je ideálny aj na rýchle použitie, nahreje sa už za 45 sekúnd.

Vybavený je viacerými užitočnými funkciami. Patrí medzi ne systém zabraňujúci usádzaniu vodného kameňa, automatické vypnutie, kontrolka prázdnej nádrže a ďalšie. Oceňujeme špeciálne upravenú hlavicu, ktorá optimálne rozptyľuje paru a dostane ju aj na ťažko prístupné miesta. Jednoduché žehlenie záhybov umožňuje vertikálny stojan Steam & Press.

Pozitívom je bohaté príslušenstvo. Nájdete v ňom kefu na tvrdé tkaniny, nadstavce na puky a odstránenie žmolkov aj rukavice na ochranu pri naparovaní. Bonusom je zariadenie MonParfum, ktoré umožňuje prevoňanie oblečenia vašou obľúbenou vôňou. Záujemcov by od kúpi nemala odradiť vyššia cena. V rámci cenovej kategórie stojanových naparovačov sa totiž nachádza kdesi uprostred a rozhodne predstavuje výhodnú kúpu.

Recenzia: Ručný naparovač odevov Philips GC362/80 Steam&Go – naparovacia kefa

Philips GC362-80 recenzia

Typ: ručný Príkon: 1300 W │ Parný výkon: 24 g/min │ Doba nahriatia: do 1 min │ Objem nádoby na vodu: 70 ml │ Dĺžka kábla: 2,5 m │ Rozmery: 30,4 × 12 × 10,3 cm │ Hmotnosť: 0,9 kg │ Farba: čierna/medená │ Približná cena: 70 €

Klady
 • Rýchle a jednoduché používanie
 • Kompaktný – ideálny na cesty
 • Vertikálne aj horizontálne naparovanie
 • Praktické príslušenstvo
Zápory
 • Malý objem nádržky na vodu

Ručný naparovač Philips GC362/80 Steam&Go je kompaktný model stvorený na jednoduché odstránenie záhybov. V súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie naparovače na trhu vôbec. Zákazníci aj my na ňom oceňujeme najmä to, že ide o rýchleho a efektívneho pomocníka nielen v domácnosti, ale môžete ho so sebou ľahko vziať na cesty. Hravo sa zmestí do kufra a vyhladí pokrčené oblečenie na služobke či dovolenke.

Párny naparovač odevov disponuje príkonom 1300 W a párnym výkonom 24 g/min. K dispozícii je po nahriatí vody za menej než 1 minútu. Vo výbave je vyhrievaná platňa SmartFlow, ktorá umožňuje dosiahnuť lepšie výsledky naparovania. Výhodou je možnosť naparovania vo vertikálnej aj horizontálnej polohe, čo uľahčuje vyhladzovanie miest, ktoré sa ťažké žehlia. Snáď jediným negatívnom naparovača je malý objem nádržky na vodu (70 ml), čo je daň za kompaktné rozmery.

Naparovač Philips získava plusové body za užitočné príslušenstvo. Jeho súčasťou je špeciálna naparovacia kefa na hrubšie tkaniny, ktorá pomáha účinnejšie odstraňovať nečistoty a chuchvalce. V balení nájdete aj ochrannú rukavicu, ktorá chráni pred horúcou parou, a odkladacie vrecko odolné voči vysokej teplote – ideálne na cestovanie. Napájací kábel meria 2,5 metra. Bonusom navyše je elegantný dizajn v čierno-medenom prevedení.

Recenzia: Ručný naparovač odevov DOMO DO7056S – naparovacia kefa

DOMO DO7056S recenzia

Typ: ručný Príkon: 1 640 W │ Parný výkon: 30 g/min │ Doba nahriatia: 45 s│ Objem nádoby na vodu: 250 ml │ Dĺžka kábla: 1,9 m │ Rozmery: 28 × 15 × 11 cm │ Hmotnosť: 1,1 kg │ Farba: biela/modrá │ Približná cena: 40 €

Klady
 • Výkonný za vynikajúcu cenu
 • Rýchle nahriatie
 • Funkcia automatické vypnutie
 • Naparovacia kefa na hrubšie tkaniny
Zápory
 • Kratší kábel

Ručný naparovač odevov DOMO DO7056S ponúka za výbornú cenu veľmi dobrý výkon. Konkrétne hovoríme o hodnotách príkonu 1640 W a parnom výkone 30 g/min. Vďaka tomu konštantne vytvára dostatok pary pre účinné vyhladenie odevov priamo na ramienku. Prednosťou naparovača je rýchla príprava na použitie. Vodu v nádržke nahreje iba za 45 sekúnd.

Ručný naparovač má veľmi jednoduché ovládanie a vhodný je na všetky druhy látok. Od jemnej bielizne až po kabáty či čalúnenie. Poteší taktiež, v rámci kategórie ručných naparovačov, dostatočne veľkou nádržkou na vodu (250 ml). Tá je odnímateľná, čo uľahčuje dopĺňanie vody. Disponuje praktikou funkciou automatického vypnutia v prípade nečinnosti (po 15 minútach). V balení nájdete kefu určenú na hrubé látky, kabáty a odstránenie nečistôt z odevov. Obmedzenie pre vás môže predstavovať kratší elektrický kábel s dĺžkou 1,9 metra.

Porovnanie najlepších naparovačov odevov

Tefal Pro Style Philips Steam&Go DOMO DO7056S ETA Victoria Tefal DT9100E0 SteamOne H18B
Tefal IT 8490 E0 recenzia Philips GC362-80 recenzia DOMO DO7056S recenzia ETA Victoria 0270 90000 recenzia Tefal DT 9100 E0 recenzia SteamOne H18B recenzia
Približná cena 180 € 70 € 40 € 40 € 110 € 190 €
Typ stojanový ručný ručný ručný ručný stojanový
Príkon 2 000 W 1300 W 1 640 W 1 200 W 1 600 W 1 800 W
Parný výkon 40 g/min 24 g/min 30 g/min 25 g/min 30 g/min 40 g/min
Doba nahriatia 45 s do 1 min 45 s 40 s 1 min
Objem nádoby na vodu 1 300 ml 70 ml 250 ml 250 ml 200 ml 1 800 ml
Dĺžka kábla 2,5 m 1,9 m 3 m 3 m 1,9 m
Rozmery 44,5 × 20,6  × 30 cm 30,4 × 12 × 10,3 cm 28 × 15 × 11 cm 28 × 16 ×11 cm 37,5 × 26,2 × 22,3 cm 35 × 26 × 26 cm
Hmotnosť 4,8 kg 0,9 kg 1,1 kg 1,1 kg 2,1 kg 5 kg
Farba čierna čierna/ medená biela/ modrá biela/ čierna čierna/ hnedá čierna
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Najlepšie naparovače a parné stanice podľa Heuréky

Ako vybrať naparovač odevov (naparovaciu kefu)

Naparovač odevov či naparovacia kefa je veľmi užitočný pomocník s mnohými prednosťami. Rýchlo a jednoducho s ním odstránite všetky záhyby na oblečení. A to priamo na ramienku, bez potreby žehliacej dosky. Navyše, košele či saká nielen vyhladí, ale vďaka horúcej pare aj zbaví pachov, baktérií či vírusov. Použiť ho je možné na všetky druhy tkanín, poradí si aj s tými nepoddajnými. Vhodný je i na kabáty, ktoré znesú iba suché čistenie. Naparovanie predstavuje šetrný prístup, preto sa netreba obávať poškodenia oblečenia. Použiť ho môžete aj na bytový text – záclony, závesy či poťahy, ktorým dodá svieži vzhľad.

Na trhu nájdete širokú ponuku rôznych naparovačov. Ručných aj stojanových, s rozličným výkonom i funkciami. Ak vám nie je jasné, podľa čoho si vybrať, v tomto nákupnom poradcovi vám predstavíme všetky dôležité parametre naparovačov, na ktoré sa oplatí zamerať.

O tom, ktorá naparovačka odevov je pre vás ideálny, rozhoduje najmä:

 • aké množstvo oblečenia plánujete naparovať naraz – iba niekoľko kusov alebo väčšie množstvo?
 • aký druh látok budete naparovať – len jemné textílie či pevnejšie látky?
 • kde ho chcete používať – doma alebo aj na cestách?

Typ naparovača

Prvým krokom je vybrať si z dvoch základných typov naparovačov – ručný alebo stojanový. Oba majú svoje klady i zápory.

Ručný naparovač odevov – naparovacia kefa

Hlavnou výhodou je jednoduchá manipulácia vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom. Naparovanie odevov prebieha priamo na ramienku. Vďaka tomu ho môžete používať kdekoľvek. Je ľahko skladný a zároveň vždy za minimum času pripravený na použitie. Oproti stojanovému má o čosi nižší výkon a najmä menšiu nádržku na vodu. Preto je ideálny na rýchle vyhladenie niekoľkých kusov oblečenia pred odchodom z domu. Vďaka malej veľkosti sú mnohé modely vhodné na cestovanie – ľahko s nimi odstránite pokrčenie na oblečení vybranom z kufra, zbavíte ho pachov a dodáte mu svieži vzhľad.

Klady
 • Jednoduché používanie
 • Rýchle vyhladzovanie priamo na ramienku
 • Ľahký a kompaktný – ideálny na cestovanie
 • Vhodný na jemnejší bytový textil
 • Nižšia cena
Zápory
 • Slabší príkon a parný výkon
 • Menšia nádržka na vodu
 • Zvládne iba niekoľko kusov oblečenia naraz

Stojanový naparovač odevov

Druhý typ naparovača odevov pozostáva z vešiaka na oblečenie a párneho generátora umiestneného v dolnej časti. Zaberá síce viac miesta, ale to bohato vyvažuje svojimi prednosťami. Výhodou je vyšší párny výkon, vďaka čomu si poradí so všetkými druhmi látok a efektívnejšie odstraňuje záhyby. Zvládne aj viac vrstiev naraz. Vhodný je na nepoddajné látky a bytový textil. Jeho zásobník na vodu je omnoho väčší a poskytuje dlhé žehlenie. Navyše, umožňuje regulovať výstup pary.

Klady
 • Silnejší výkon
 • Účinnejšie odstraňovanie záhybov
 • Na všetky druhy látok a bytový textil
 • Umožňuje naparovať väčšie množstvo odevov súčasne
 • Regulácia výstupu pary
Zápory
 • Vyššia cena
 • Väčšie rozmery

Objem nádobky na vodu

Aby mohla vzniknúť para, nevyhnutné je dodať naparovaču vodu na ohriatie. Tá sa pridáva do zásobníka, ktorého objem patrí na zoznam kľúčových parametrov. Práve od neho totiž závisí, aká dlhá bude prevádzka na jedno doliatie.

Kapacitou nádržky sa medzi sebou naparovačky odevov výrazne líšia, obzvlášť ručné a stojanové:

 • Ručné naparovače či naparovacie kefy štandardne disponujú nádobou s objemom 200 až 250 mililitrov, ktorá vydrží približne na 10 až 15 minút prevádzky.
 • Stojanové naparovače sú vhodné na naparovanie väčšieho množstva odevov, pretože majú výrazne väčší zásobník na vodu – niektoré až 2,5 litra, čo vydrží až na 90 minút

Zdôrazňujeme, že uvedené doby prevádzky sú iba orientačné. Dôležitú úlohu v tom, ako rýchlo sa voda vyparí, zohráva výkon prístroja a zvolená intenzita vypúšťania pary (v prípade modelov s reguláciou).

Náš tip

V ponuke obchodov nájdete ručné naparovače, ktoré prostredníctvom adaptéru umožňujú nahradiť nádržku s vodou PET fľašou. Ideálne riešenie pre cestovateľov, ktoré vďaka kompaktným rozmerom zaberie v batožine minimum miesta.

Príkon a párny výkon

Najdôležitejšími parametrami, ktoré vám povedia, s akými textíliami si naparovač efektívne poradí, sú príkon (udávaný vo wattoch, skratka W) a párny výkon (v gramoch za minútu).

Vo všeobecnosti platí, že čím je príkon vyšší, tým je väčší aj účinok naparovača a lepšie si poradí s viac druhmi látok. Nie každému sa ale oplatí klásť dôraz na čo najvyšší výkon. Vhodnejšie je vyberať prístroj podľa toho, aké materiály budete naparovať.

Naparovače odevov môžeme orientačne podľa výkonu rozdeliť do 3 kategórií:

 • Príkon do 1400 W – vhodný pre jemné textílie.
 • Príkon okolo 1500 až 1700 W – dostatočná sila pre väčšinu materiálov.
 • Príkon okolo 2000 W – poradí si aj s hrubšími materiálmi, zvládne aj niekoľko vrstiev súčasne. Ideálny pre záujemcov o naparovanie kabátov či bytového textilu – závesov alebo poťahov gauča.

Párny výkon vyjadruje množstvo pary, ktoré je schopné naparovač konštantne vytvárať. Čím je jeho hodnota vyššia, tým je naparovanie efektívnejšie a rýchlejšie.

Zatiaľ čo ručné naparovače odevov štandardne vytvárajú 25 až 30 g pary za minútu, stojanové sú výkonnejšie a produkujú zvyčajne 30 až 50 g pary za minútu. Zároveň poskytujú viacero stupňov vypúšťania intenzity pary alebo dokonca plynulú reguláciu pary. Ide o užitočnú funkciu, ktorá umožňuje dávkovať ideálne množstvo pary vzhľadom na druh materiálu.

Ručný naparovač steam and go

Rýchlosť nahrievania

Hodnota príkonu súvisí s tým, za aký čas sa naparovač nahreje a teda je pripravený k použitiu. Táto hodnota je dôležitá v situáciách, keď napríklad v rannom zhone pred odchodom do práce potrebujete urgentne vyriešiť problém s pokrčeným oblečením. Preto sa oplatí zaobstarať prístroj s čo najrýchlejším nahrievaním. Dobrou správnou je, že väčšina dnešných naparovačov to dokáže do jednej minúty, výkonnejšie iba za približne 40 sekúnd.

Funkcie a príslušenstvo

Vo výbave naparovačov odevov môžete nájsť celý rad rôznych funkcií a príslušenstva:

 • Regulácia pary – funkcia umožňuje nastaviť množstvo pary, ktoré vychádza z prístroja, a dosiahnuť tak lepšie výsledky naparovania. Pre niektoré typy látok je ideálna slabá intenzita pary, pre iné silný prúd.
 • Termostat – prispôsobenie teploty vystupujúcej pary v závislosti od druhu textílie. Na jemnejšiu postačí nižšia teplota, nepoddanejšia vyžaduje vyššiu.
 • Naparovanie všetkými smermi – umožňuje naparovať vo vertikálnej aj horizontálnej polohe, čo uľahčuje narovnávanie ťažšie prístupných miest, napr. golierov.
 • Automatické vypnutie (funkcia/režim ECO) – naparovač sa po chvíli nečinnosti sám vypne, čím šetrí energiu.
 • Funkcia Anti Calc – ochraňuje prístroj pred usadzovaním vodného kameňa a predlžuje jeho životnosť. Pokiaľ nebudete do naparovača liať destilovanú vodu, ale iba bežnú z vodovodu, určite sa vám oplatí uprednostniť prístroj s odvápňovacou technológiou.
 • Automatické čistenie – naparovač odevov sa sám vyčistí, vďaka čomu sa predlžuje jeho životnosť.
 • Vonná krytka – umožňuje pridať pár kvapiek vonného oleja a rozvoňať ním naparované oblečenie.
 • Nadstavce a kefy – súčasťou balenia býva rôzne príslušenstvo, ktoré tvoria najmä rôzne nadstavce a kefy, napr. na hrubšie tkaniny a odstránene drobných nečistôt.
 • Lievik – slúži na jednoduchšie nalievanie vody do nádržky.
 • Ochranné rukavice – zabraňujú kontaktu s horúcou parou.

Hmotnosť

Váha naparovača odevov je dôležitá predovšetkým v prípade ručných modelov. Väčšina má hmotnosť okolo 1 kg, ale nájdete medzi nimi aj prístroje s väčším zásobníkom na vodu, ktoré vážia až do 2 kg. Počítať je potrebné aj s hmotnosťou tekutiny. S ľahším naparovačom sa vám bude pracovať samozrejme komfortnejšie, keďže je menšou záťažou pre ruku. Ale pozor na to, aby nízka váha nebola príliš na úkor výkonu.

U stojanových modelov hmotnosť nehrá dôležitú úlohu, keďže nádržka s vodou je oddelená a umiestnená na zemi. V záujme komfortnejšieho presúvania naparovača oceníte, ak je stojan vybavený kolieskami.

Dĺžka kábla

Pri výbere naparovača odevov sa oplatí hľadieť aj na tento parameter. V opačnom prípade vás môže jeho dĺžka obmedzovať alebo, naopak, zbytočne sa vám pliesť pod nohy. Štandardne sa pohybuje na úrovni približne od 1,8 do 3 metrov. Aby ste poznali ideálnu veľkosť, odporúčame pred kúpou zmerať vzdialenosť od zásuvky po miesto, kde budete naparovať odevy. Na dostatočnú dĺžku si dávajte pozor najmä vtedy, ak ho plánujete používať na oživenie bytových textílií – záclon, závesov či poťahov na gauči.

Dizajn

Naparovače odevov sa od seba odlišujú nielen technickými parametrami, ale aj vzhľadom. V ponuke výrobcov nájdete rôzne farby a štýly, vrátane dizajnovo vydarených kúskov. Vzhľadom na to, že naparovacia kefa má predovšetkým úžitkovú hodnotu a väčšinu času je kdesi ukrytá, neoplatí sa na vzhľad klásť veľký dôraz. A vždy radšej uprednostniť kvalitu, výkon a funkcie.

Náš tip

Pripravili sme pre vás nákupného poradcu aj pre naparovacie žehličky a párne generátory.

Bezpečnosť a údržba

Používanie naparovača odevov znamená prácu s horúcou parou, čo samozrejme predstavuje riziko. Aby ste predišli akýmkoľvek nepríjemnostiam, nevyhnutné je dodržiavať bezpečnostné pravidlá a prístroj používať v súlade s pokynmi v návode od výrobcu.

Pozor si treba dať najmä na to, aby prúd horúcej pary smeroval iba oblečenie. Chrániť si treba ruky pred popálením, najlepšie ochrannou rukavicou. Nikdy sa nedotýkať rozpálenej trysky a taktiež nenarábať s nádržkou s horúcou vodou. Spotrebič zapojený v zásuvke, resp. s horúcou vodou v nádržke, nikdy nesmiete nenechávať bez dozoru. Obzvlášť veľký pozor na to je potrebné dávať v domácnostiach s deťmi.

Údržba naparovačov je náročná. V záujme dlhej životnosti opäť platí, že je potrebné dodržiavať pokyny výrobcu. Dôležité je najmä spotrebič odložiť vždy vychladnutý. Pri jeho čistení sa treba vyvarovať agresívnym prostriedkom a používať jemne vlhkú handričku. Priebežne je vhodné kontrolovať, či sa nevytvára vodný kameň.

Kde kúpiť naparovač odevov

Naparovače odevov nájdete v online obchodoch za rozličné ceny. Najjednoduchší spôsob ako zistiť, kde sa oplatí nakúpiť, je navštíviť porovnávač cien. Na Heureke nájdete kopec naparovačov s ponukami od mnohých predajcov. Ihneď zistíte, ktorý poskytuje najnižšiu cenu a tiež to, či patrí medzi overené obchody. Ak preferujete nákupy práve u známych a spoľahlivých predajcov, odporúčame vám kliknúť na Alzu. Čaká vás tam cenovo rozmanitá ponuka desiatok naparovačov odevov od rôznych výrobcov, navyše niektoré za akciové ceny. Ak je pre vás dôležitá nízka cenovka, vhodný naparovač môžete nájsť v Lidli.

Najobľúbenejšie značky

Philips

Holandský výrobca, ktorý patrí medzi najväčšie elektrotechnické spoločnosti na svete. Ponúka veľmi široký sortiment produktov, pričom v niektorých segmentoch patrí medzi najobľúbenejšie značky. To platí aj pre ručné naparovače. Tie poskytujú efektívne naparovanie i kompaktné rozmery, vďaka čomu sú vhodné aj na cestovanie. V sortimente značky nájdete i stojanové naparovače so silným výkonom.Philips logo

Tefal

Francúzska značka neodmysliteľne spojená s kuchynským vybavením. Jej produkcia je ale omnoho širšia, jej súčasťou sú aj spotrebiče určené na starostlivosť o odevy. Na výber máte viacero modelov ručných a stojanových naparovačov odevov. Prednosťou niektorých sú nízka hmotnosť a kompaktné rozmery, iné sa môžu pochváliť vysokým výkonom.

Logo Tefal

Ceny

Cenovky naparovačov sú veľmi rozmanité, rozdiel je predovšetkým medzi ručnými a stojanovými. Suma rastie so zvyšujúcimi sa výkonom, kvalitou prevedenia, funkciami i príslušenstvom.

Do 35 eur

Za najnižšie ceny si môžete kúpiť ručné naparovače odevov, ktoré disponujú slabším výkonom a menšou nádobkou na vodu, a preto sú určené na menej náročné úlohy. Vyhnúť sa odporúčame tým najlacnejším prístrojom, u ktorých síce ušetríte zopár eur, ale ich účinok naparovania vás môže sklamať.

Od 35 do 130 eur

V strednej cenovej kategórii sa ponúkajú kvalitnejšie ručné naparovače, ktoré potešia vyššou efektivitou naparovania. Nájdete medzi nimi kompaktné modely vhodné na cestovanie i výkonné pre náročných. Ak máte záujem o stojanový naparovač, dovoliť si môžete kúpiť základný model.

Nad 130 €

Najvyššia cenová kategória patrí stojanovým naparovačom. Disponujú vysokým výkonom, veľkou nádržkou na vodu a bohatou výbavou funkcií a príslušenstva. Cenovka kvalitnejších sa šplhá na 300 až 400 eur. Najdrahšie sú profesionálne naparovacie systémy, určené najmä pre komerčné prevádzky.

Najlepšie naparovače a parné stanice podľa Heuréky


Použité zdroje:
https://www.alza.sk/ako-vybrat-naparovac-odevov
https://www.alza.sk/naparovac-odevov-vyhody
https://www.philips.sk/
https://www.tefal.com/

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (9 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár