Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Malé spotrebiče

Najlepšie hotdogovače – recenzie a porovnanie

12. 2. 2022 Aktualizované

Koľkokrát ste si povedali, že začnete zdravo žiť, zdravo sa stravovať? A predsa vás to znova a znova ťahá k hranolčekom, hamburgeru či hotdogu?

Kým kedysi sme kvôli takýmto pochúťkam museli vyhľadať reštauráciu či stánok s fastfoodom, dnes si stačí zaobstarať napríklad hotdogovač a jedno z obľúbených rýchlych jedál si pripravíte v pohodlí domova. Máme pre vás porovnanie najlepších hotdogovačov, ako aj zopár rád, ako si vybrať ten správny do vašej kuchyne.

Najlepší celkovo

Hotdogovač v retro dizajne od talianskeho výrobcu prekvapuje solídnym výkonom a ohrevom.

Najlepší pomer cena/výkon

Hotdogovač v americkom štýle, ktorý zaujme na prvý pohľad. S výkonom 650 W ponúka rýchly ohrev párkov a pečiva.

Najlepší lacný

Výhra pre každého. Lacnejší, no kvalitný variant hotdogovača s jedným tŕňom na ohrev pečiva.

Najlepšie hotdogovače

Recenzia: GUZZANTI GZ 460

GUZZANTI GZ 460 recenzia Pre náročných

Rozmery: 33,8 × 33,5 × 29,7 cm | Príkon: 420 W | S nádobou na párky: Áno | Počet hrotov na párky: 2 | Max. počet párkov v nádobe: 16 | S termostatom: Áno | Hmotnosť: 3,5 kg | Približná cena: 99 €

Klady
 • Ohrev párkov a ohrev pečiva
 • Retro dizajn
 • Solídny výkon
 • Termostat na reguláciu teploty
Zápory
 • Vyššia cena
 • Slabšie ukotvenie sklenenej nádoby k varnej základni
 • Chýba samostatný spínač pre nádobu a tŕne

Hotdogovač v retro štýle Guzzanti GZ 460 zaujme v prvom rade svojím vzhľadom. Nádoba na varenie párkov je zo skla. Vytýkame slabšie osadenie nádoby na varnú základňu, je potrebné s ňou zaobchádzať nanajvýš opatrne.

Stroj na hot dog Guzzanti GZ 460 dokáže uvariť naraz 16 párkov, okrem toho ho môžete použiť na prípravu klobások, kukurice či vajíčok. Súčasťou je aj kovový košík. Na dvoch tŕňoch dokážete ohriať dva kusy pečiva. Užívatelia sa ponosujú na nemožnosť samostatne vypnúť tŕne, kým používajú ohrev párkov.

Hotdogovač v retro štýle aj napriek menším nedostatok odporúčame do domácnosti, aj do profesionálnej prevádzky. Od kúpy možno odradí vyššia cena.

Recenzia: Ariete 186

Ariete 186 recenzia Zlatý stred

Rozmery: 14 × 20 × 26 cm | Príkon: 650 W | S nádobou na párky: Áno | Počet hrotov na párky: 0 | Max. počet párkov v nádobe: 2 | S termostatom: Nie | Hmotnosť: 1,12 kg | Približná cena: 39,9 €

Hotdogovač v Retro štýle Ariete 186 vyniká nielen funkčnosťou a jednoduchou obsluhou, navyše ho môžeme vnímať aj ako dizajnový prvok. Elektrizujúca červená v kombinácii so striebornou dodajú energiu každej kuchyni. Za 5 minút si dokážete jednoducho a rýchlo pripraviť 2 hotdogy. Hotdogovač má samostatnú priehradku na dva párky a dve samostatné priehradky na dva rožky. Po ukončení opekania hotové párky a rožky automaticky vysunie, čo je tiež znamením pre vás, že môžete podávať.  K dispozícii je až 5 úrovní ohrevu a funkcia zastavenia. Chýba nám možnosť ohrievať pečivo a párky či klobásky zvlášť.

Poteší praktická tácka na zachytávanie omrviniek a kliešte na vyberanie horúcich párkov, ktoré sú súčasťou balenia. Retro hotdogovač Ariete 186 je ideálny pre domáce používanie. Šikovná pomôcka počas párty a večierkov. Na svoje si prídu aj tí náročnejší.

Recenzia: Gallet MAH 50

Gallet MAH 50 recenzia Lacný základ

Rozmery: 23 × 20 × 12 cm | Príkon: 380 W | S nádobou na párky: Áno | Počet hrotov na párky: 2 | Max. počet párkov v nádobe: 16 | S termostatom: Áno | Hmotnosť: 3,5 kg | Približná cena: 21 €

Klady
 • Nízka cena
 • Nádoba na párky + tŕň na pečivo
 • Praktické držadlá
 • Dva samostatné vypínače
 • Možnosť umývať v umývačke riadu
Zápory
 • Žiadne

Dostali ste chuť na párok v rožku? Hotdogovač Gallet MAH 50 je ideálny na domáce použitie. Má kompaktné rozmery, vďaka čomu určite nezaberie veľa miesta na vašej kuchynskej linke. Za lákavú cenu získate spotrebič, ktorý dokáže ohrievať 12 párkov a 1 kus pečiva. Výrobcovia pridali dva samostatné vypínače.

Alza hotdogovač dostanete rovno s plastovou vložkou na vajíčka. Nádobu môžete použiť aj na prípravu zeleniny. Predná časť hotdogovača disponuje dvoma plastovými držadlami, čo umožňuje bezpečnú manipuláciu s prístrojom.

Lacný hotdogovač v praktickom prevedení z kvalitných materiálov, taký je Gallet MAH 50. Nemáme mu čo vytknúť.

Porovnanie hotdogovačov

Obrázok Názov Popis
Top hotdogovače
1. GUZZANTI GZ 460 recenzia GUZZANTI GZ 460 Hotdogovač v retro dizajne od talianskeho výrobcu prekvapuje solídnym výkonom a ohrevom. Aktuálna cena
2. Ariete 186 recenzia

Ariete 186

Hotdogovač v americkom štýle, ktorý zaujme na prvý pohľad. S výkonom 650 W ponúka rýchly ohrev párkov a pečiva. Aktuálna cena
3. Gallet MAH 50 recenzia Gallet MAH 50 Výhra pre každého. Lacnejší, no kvalitný variant hotdogovača s jedným tŕňom na ohrev pečiva. Aktuálna cena
4. ORAVA HM-03 recenzia Orava HM-03 Praktický hotdogovač s možnosťou prípravy vajec. Ideálny na domáce použitie. Aktuálna cena
5. Gallet MAH 502 recenzia Gallet MAH 502 Multifunkčný hotdogovač na prípravu párkov v rožku, zeleniny aj vajíčok. S dvoma samostatnými spínačmi. Aktuálna cena

Najpredávanejšie hotdogovače podľa Heureky

Ako vybrať hotdogovač?

Hoci sa hotdogovač javí ako jednoduchý prístroj s jednoduchou obsluhou, je tu zopár vecí, na ktoré by ste mali prihliadať pri jeho výbere. Objem a kapacita nádoby, príkon, počet hrotov, prídavné funkcie, ale aj to, ako sa o daný hotdogovač či párkovač treba starať a ako ho čistiť.

Čo je to hotdogovač?

Vedeli ste, že slovenský ekvivalent k tomuto výrazu je „stroj na výrobu párku v rožku“? To je to, čo skutočne poznáme zo stánkov: párok v rožku. Výraz „hotdog“ pochádza z angličtiny a označuje pokrm, ktorý okrem rožku a párku pozostáva aj zo štedrej nádielky čerstvej či dusenej zeleniny.

Hotdogovač je teda stroj na výrobu párku v rožku, ktorý rýchlo, ľahko a bez zbytočne dlhej prípravy pomocou páry ohreje párky a pomocou hrotu vydlabe otvor do pečiva.

Náš tip

Okrem hotdogu je jedným z najobľúbenejších jedál aj pizza. Chcete mať doma voňavú a chutnú pizzu presne podľa vašich chuťových predstáv? Zaobstarajte si pec na pizzu.

Aký je rozdiel medzi domácim a profesionálnym hotdogovačom?

Kým sa pozrieme bližšie na rôzne typy párkovačov, mali by sme si povedať základné rozdiely medzi prístrojom určeným na domáce využitie a profesionálnym hot dogovačom.

Líšia sa veľkosťou, rozmermi, objemom, funkciami, aj frekvenciou používania. Kým tie na domáce použitie sú menšie, kompaktnejšie, niektoré iba s nádobou na ohrev párkov, iné aj s hrotmi na vydlabávanie pečiva, profesionálne sú robustnejšie, uspôsobené tak, aby ste naraz mohli pripraviť hot dogy pre väčší počet ľudí či pre zákazníkov.

Domáce stroje na prípravu párkov v rožku sú určené pre vlastnú potrebu, vtedy, keď vy alebo členovia vašej rodiny dostanete chuť na hot dog s horčicou alebo kečupom. Sú výborným pomocníkom na oslavách a večierkoch.

Profesionálne hotdogovače sa používajú na dennej báze, preto sú výkonnejšie, z kvalitnejších materiálov, s dlhou zárukou, taktiež si vyžadujú náročnejšiu údržbu.

hotdogy

Typy hotdogovačov

1. Hotdogovač s ražňom

Ide skôr o profesionálny typ hriankovača. Základ tvorí koleso, do ktorého sa vloží viac párkov naraz. Koleso, resp. ražeň sa otáča dookola, aby sa zabezpečilo rovnomerné uvarenie všetkých párkov či klobások. Súčasťou niektorých hotdogovačov tohto typu býva nádoba s vodou, párok teda môže byť pripravený aj varením či grilovaním. Dokážu pripraviť 16 až 38 párkov, sú skôr určené pre menšie obchody, čerpacie stanice alebo stánky.

2. Hotdogovač s grilom

Využívajú sa prevažne v prevádzkach, kde je dôležité, aby zákazník videl, ako sa párky pripravujú. Tieto prístroje majú buď otvorenú vrchnú časť alebo ju zakrýva priehľadný kryt. Párky sa opekajú grilovaním na valčekoch tak, aby v konečnom dôsledku boli chrumkavé. Niektoré hotdogovače tohto typu majú zabudovaný aj zásobník na pečivo, ktoré sa počas prípravy párkov zohrieva.

3.  Naparovací hotdogovač

Kým predošlé dva druhy boli skôr amerického typu, tomuto hotdogovaču sa prisudzuje označenie „v európskom štýle“. Sú ideálne na domáce použitie. Ich súčasťou je naparovacia nádoba a zopár tŕňov na pečivo. Tie kompaktnejších rozmerov sa ľahšie čistia a udržujú párky teplé až do servírovania. Existujú však aj parné hot dogovače s väčším rozmerom a väčšou kapacitou, ktoré sa taktiež využívajú v profesionálnych kuchyniach, reštauráciách, čerpacích staniciach aj stánkoch.

Veľkosť

Pred tým, ako začnete hľadať hotdogovač, ktorý by sa hodil do vašej kuchyne či obslužného stánku, zvážte, aký priestor viete preň vyhradiť. Počítajte tiež s nejakými centimetrami navyše, aby ste mali pohodlný a ničím neobmedzený pohyb okolo prístroja.

Položte si ešte jednu otázku: Bude vám stačiť hot dog stroj iba s nádobou na naparovanie párkov, alebo trváte aj na hrotoch na pečivo? Je pravda, že hroty sa dajú dokúpiť aj neskôr, no je potrebné počítať s ďalšou investíciou. Ak si však hneď zakúpite hotdogovača s nádobou aj s tŕňmi, dokážete pripraviť chutné hotdogy správnej teploty rýchlo a ľahko.

Materiál

Na výrobu hotdogovačov sa najčastejšie používajú 3 druhy materiálu, a to plast, nehrdzavejúca oceľ a sklo. Lacnejšie základné verzie na domáce použitie majú telo aj nádobu na párky z plastu. Produkty z vyššej cenovej kategórie použili na výrobu nehrdzavejúcu oceľ. Nehrdzavejúca oceľ je zdravotne nezávadná, s vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, korózii a poškrabaniu. Drahšie a výkonnejšie prístroje sú z kombinácie nehrdzavejúcej ocele a skla. Samotné hroty na prípravu pečiva sú u všetkých typoch oceľové.

Objem nádoby na varenie párkov

Pri nádobe sa neurčuje objem nádoby v litroch, dôležitý údaj je počet párkov, ktoré sa do nej zmestia. Hotdogovače s najmenšou nádobou dokážu naraz pripraviť približne 6 párkov, bežné domáce prístroje 6 – 12 párkov. Potom sú na trhu dostupné hotdogovače s väčšou kapacitou, určené skôr pre profesionálne použitie, do ktorých dokážete naraz vložiť aj 36 nožičiek.

Mnohé rodiny využívajú nádoby hotdogovača aj na prípravu zeleniny. Ak máte v pláne využívať váš nový hot dogovač aj týmto spôsobom, zohľadnite to pri jeho výbere.

Počet hrotov

Počet nástrčných tŕňov nie je až taký rozhodujúci údaj. Každá šikovná gazdinka či profesionálny kuchár vie, že hotdogy sú najlepšie vtedy, keď je pečivo akurát teplé a chrumkavé. Nesmie sa teda zohrievať príliš zavčasu, ani sa ohrievať pridlho. Preto pre domáce použitie stačia hroty dva, lacnejšie verzie dokonca poskytujú iba jeden tŕň na pečivo. Profesionálne spotrebiče majú tri až štyri hroty.

Príkon

Príkon označuje spotrebu energie, ktorú spotrebič potrebuje na svoju prevádzku. Nakoľko hotdogovač nepoužívate na dennej báze, nemusíte sa obávať príliš veľkej spotreby. Profesionálne výkonne prístroje na prípravu párkov v rožku majú zas spotrebu energie regulovanú.

Vo všeobecnosti platí, že čím je hotdogovač väčší, ponúka nádobu s väčšou kapacitou a viac hrotov, aj jeho príkon je vyšší. Príkon hotdogovačov sa pohybuje v rozmedzí 250 – 450 W. Hotové párky tak môžete zväčša servírovať už do desiatich minút. Profesionálne hotdogovače môžu dosahovať príkon až 600 W, párky sa ohrejú za kratšiu dobu.

Technické parametre a pridané funkcie

Súčasní výrobcovia vyrábajú hotdogovače s použitím nových technológií. Mnohé spotrebiče sú vybavené niekoľkými ďalšími funkciami. Niektoré patria medzi základnú výbavu hotdogovača, za ďalšie si budete musieť priplatiť.

Automatické vypnutie – je to akási bezpečnostná poistka. Po nejakom čase nepoužívania sa hotdogovač sám vypne.

Poistka proti prehriatiu – poistka chráni nielen vás, ale aj sám prístroj proti poškodeniu.

Termostat – niektoré výrobky ponúkajú funkciu regulácie teploty. Umožňuje nastavenie teploty a času ohrevu, a tak môžete ohrievať a pripravovať aj klobásky a iné potraviny.

Regulácia stupňov ohrevu – máte chuť na jemne opečené rožky alebo dávate prednosť chrumkavejším? Práve táto funkcia vám umožní pripraviť také pečivo, aké máte najradšej.

Podsvietené tlačidlá – podsvietené tlačidlá signalizujú prevádzku spotrebiča.

Protišmykové nožičky – hoci sa to javí ako nedôležitá vec, práve protišmykové nožičky dokážu predísť riziku poranenia.

Držiak na vajíčka/mriežka – súčasťou balenia niektorých hotdogovačov je držiak na vajíčka alebo vkladacia mriežka, ktorá vám umožní pripraviť napríklad kukuricu.

Návod na použitie v skratke

Obsluha hotdogovača je naozaj veľmi jednoduchá. Pred tým, ako pripojíte spotrebič do zásuvky, uistite sa, že napätie uvedené na zásuvke sa zhoduje s napätím uvedenom v technických parametroch prístroja. Hotdogovač umiestnite na čistý a rovný povrch.

Naplňte misu studenou vodou až po rysku. Umiestnite nádobku na základňu a uistite sa, že stojí pevne a stabilne. Do nádoby vložte maximálny počet párkov. Nádobku zatvorte vekom. Z rožka odrežte jednu špičku a nasaďte pečivo na ohrevný hrot. Šťuknite vypínačom, prípadne otočte kolieskom do polohy, kedy začne ohrev párkov. Doba ohrevu závisí aj od toho, ako dlho a kde boli skladované. Zmrazené párky sa budú ohrievať o niečo dlhšie.

Keď budú párky hotové, vypnite spotrebič a odpojte ho zo zásuvky. Párky vyberajte pomocou kuchynských klieští. Počas prípravy hotdogovača aj počas prípravy hotdogov dodržujte zásady bezpečnosti.

Čistenie a údržba

Pred čistením spotrebič vždy odpojte zo siete. Nechajte ho dôkladne vychladnúť. Čistite ho mydlovou vodou alebo čističom určeným priamo na čistenie kuchynských spotrebičov. Vyvarujte sa použitiu agresívnych prostriedkov, taktiež čističov, ktoré by mohli mať neblahé účinky na vaše zdravie. Do vody môžete ponoriť iba nádobu, kryt nádoby, mriežku či držiak na vajíčka.
Ak to výrobca odporúča, niektoré časti môžete vložiť aj do umývačky riadu. Vyvarujte sa toho, aby sa základňa hotdogovača dostala do styku s veľkým množstvom vody.

Hotdogovač pravidelne kontrolujte, najlepšie pred každým použitím. Ak nájdete nejaké poškodené či nefunkčné časti, spotrebič nezapínajte a kontaktujte predajcu, prípadne odborný servis.

Kde kúpiť

Ak potrebujete kvalitný prístroj, ktorý vám uľahčí varenie, požiadajte o pomoc „alzáčika“. Na Alza.sk okrem hotdogovačov nájdete ďalšiu bielu aj čiernu elektroniku a veľa iného.

Najširšiu ponuku hotdogovačov prináša najväčší slovenský porovnávač Heureka.sk. Tu nájdete všetky dôležité informácie, technické parametre, aj recenzie kupujúcich a užívateľov.

Ak nechcete do hotdogovača investovať priveľa, využite možnosť kúpiť prístroj na prípravu párku v rožku z druhej ruky. Na rôznych bazárových portáloch nájdete dokonca aj čisto nové spotrebiče.

Najobľúbenejšie značky

Hotdogovače značky Klarstein

Kvalitné produkty priamo z Berlína. Tento nemecký výrobca sa neuspokojí s priemerom, preto neustále pracuje na zlepšeniach a inováciách. Klarstein výrobkami si dokážete vybaviť celú domácnosť. Vysoko hodnotené sú predovšetkým kuchynské spotrebiče, okrem iných aj hotdogovače.

Klarstein logo

Hotdogovače značky Gallet

Spotrebiče Gallet prišli k nám z Francúzska, ktoré vyniká svojou precíznosťou a zmyslom pre detaily. Na detailoch si dávajú záležať aj pri výrobe bielej a čiernej elektroniky. Hotdogovače Gallet sú preferované po celom svete, tak ako aj žehličky, vysávače, sporáky, osobné váhy a pod.

gallet logo

Hotdogovače značky Guzzanti

Značka s niekoľko ročnými skúsenosťami si zakladá na kvalite a spokojnosti svojich zákazníkov. Vkladá do svojich návrhov taliansky temperament. Výsledkom sú výrobky a spotrebiče v energickom dizajne, ktorý však nie je na úkor kvality. Hotdogovače Guzzanti, ako aj ďalšie spotrebiče vynikajú dlhou životnosťou.

guzzanti logo

Hotdogovače značky Sencor

Pôvodne japonského výrobcu prevzala česká spoločnosť Fast ČR. Zmenil sa vlastník, no vízia firmy Sencor pretrvala. Naďalej prinášajú nové a moderné výrobky, kvalitné produkty, ktorými dokážete zariadiť celú domácnosť. V ponuke majú aj kvalitné hotdogovače.

Sencor logo

Hotdogovače značky ETA

Český výrobca ETA prešiel poriadny kus cesty od suchých žehličiek cez automobilový priemysel až po domáce spotrebiče. Ich výrobky sú vychýrené kvalitou a funkčnosťou. Hotdogovače a ďalšie elektrospotrebiče zostávajú verné tradičnému českému dizajnu.

Eta logo

Hotdogovače značky Ariete

Talianska značka Ariete expanduje od roku 1964 do nových krajín aj nových oblastí. Je priekopníkom vo výrobe malých spotrebičov, ako sú hotdogovače, kávovary, vysávače, dokonca aj čistiace prostriedky či produkty osobnej starostlivosti.

ariete logo

Hotdogovače značky ORAVA

Do nášho porovnávania sa dostal aj slovenský výrobca bielej a čiernej elektroniky Orava. Do povedomia Slovákov, aj do ich domácnosti sa dostávajú už viac ako polstoročia. Kvalitou svojich výrobkov môžu pokojne konkurovať svetovým velikánom. Obľúbené sú aj hotdogovače Orava.

orava logo

Cena

Naše porovnávanie uzatvárame prehľadom troch cenových kategórií, do ktorých sú hotdogovače zaradené podľa kvality použitých materiálov a funkcií, cenu často ovplyvní aj značka.

Hotdogovače do 30 Eur

Ak hľadáte hotdogovač do domácnosti a neplánujete pripravovať hot dogy pre viac ľudí, pokojne si vystačíte s hotdogovačom z tejto cenovej skupiny. Nájdete tu spotrebiče vyrobené z plastu aj z nerezu, prevažne s menšou kapacitou parnej nádoby a jedným ohrevným tŕňom.

Hotdogovače od 31 do 100 Eur

Kvalitné oceľové hotdogovače s nádobou s kapacitou 16 – 18 párkov vás vyjdú na 35 až 70 Eur. Okrem ocele cenu zvyšuje aj sklo, ktoré bolo použité na výrobu nádoby na párky. V tejto cenovej skupine nájdete aj výroby v zaujímavom a netradičnom dizajne.

Hotdogovače nad 100 Eur

Pre párty s veľkým počtom ľudí, do reštaurácií, profesionálnych kuchýň patria výkonné hotdogovače, do ktorých sa oplatí investovať. Kvalitné prevedenie, odolné materiály, svetové značky.

Najpredávanejšie hotdogovače podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár