Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie glukomery – test, recenzie a porovnanie

Od hodnoty cukru v krvi závisí množstvo pochodov v ľudskom tele. Jeho správnu hladinu udržiava najmä hormón inzulín. Ak sa zníži produkcia tohto hormónu, dochádza k zvyšovaniu množstva cukru v krvi a tým sa narúša rovnováha telesných funkcií.

Porucha regulácie hladiny cukru v krvi sa nazýva cukrovka, odborne diabetes mellitus. Ľudia s takýmto ochorením by si mali hodnoty krvného cukru pravidelne monitorovať. Na to slúži malý prístroj s názvom glukomer. V nasledujúcom článku vám prinášame prehľad troch populárnych modelov.

  Najlepšie glukomery

  Accu Chek® ActiveSD Codefree GlukometrBeurer GL 44
  recenzia Accu Chek Active Kit glukomer + príslušenstvorecenzia SD Codefree glukometer setrecenzia Beurer GL 44 Glukomer
  Nízka cena
  Jednoduchá obsluha
  Prehľadný návod
  Presné meranie
  Prúžky so samonasávacím senzorom
  Možnosť nastaviť alarm
  Praktický cestovný obal
  Presné meranie
  Jednoduché použitie
  Veľká kapacita vnútornej pamäte
  Moderný dizajn
  Varovné signály
  Menšia kapacita vnútornej pamäte
  Mierne vyššia hmotnosť
  Komplikovanejší návodVyššia cena
  V balení iba 5 lanciet a prúžkov
  Jednoduchý glukomer, ktorý slúži na pohodlné a rýchle monitorovanie hladín cukru v krvi v domácom prostredí, či na cestách.Praktický glukomer, ktorý si môžete prepojiť s počítačom. Takto budete mať o hladinách glukózy vo svojej krvi vždy prehľad.Glukomer s presným meraním a s možnosťou prepojenia s aplikáciou v počítači. Ocenia ho tí, ktorí hľadajú moderný dizajn a automatické funkcie.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: Accu Chek® Active Kit glukomer

  recenzia Accu Chek Active Kit glukomer + príslušenstvo
  Doba merania: 5 sek. | Vnútorná pamäť: 350 meraní | Možnosť prenosu do PC: áno | Napájanie: batéria | Hmotnosť: 53 g | Približná cena: 16 €

  Klady
  • Nízka cena
  • Jednoduchá obsluha
  • Prehľadný návod
  Zápory
  • Menšia kapacita vnútornej pamäte
  • Mierne vyššia hmotnosť

  Jednoduchý glukomer Accu Chek® Active Kit si od svojho uvedenia na trh získal mnoho používateľov po celom svete. Predáva sa vo viac ako sto krajinách a patrí k najpopulárnejším modelom na monitorovanie hladiny cukru v krvi v domácich podmienkach.

  Do pamäte glukomeru sa dá uložiť 350 meraní. Z uložených hodnôt dokáže tento model vypočítať priemery za 7, 14 a 30 dní. Rovnako si v ňom môžete osobitne uložiť hodnoty pred a po jedle. S počítačom ho prepojíte pomocou micro USB portu.

  V balení glukomeru nájdete okrem odberového pera aj lancety do pera (10 ks), testovacie prúžky (10 ks), batériu, obal na glukomer a návod na použitie.

  Recenzia: SD Codefree Glukometr – set

  recenzia SD Codefree glukometer set
  Doba merania: 5 sek. | Vnútorná pamäť: 500 meraní | Možnosť prenosu do PC: áno | Napájanie: batéria | Hmotnosť: 47,5 g | Približná cena: 21 €

  Klady
  • Presné meranie
  • Prúžky so samonasávacím senzorom
  • Možnosť nastaviť alarm
  • Praktický cestovný obal
  Zápory
  • Komplikovanejší návod na obsluhu

  Glukomer SD Codefree Glukometr je praktický model, ktorého použitie zvládne skutočne každý. Glukomer je vybavený zlatými elektródami. Tie sú zárukou spoľahlivých výsledkov. Malú kvapku krvi dokáže prístroj vyhodnotiť v priebehu 5 sekúnd.

  Pamäť prístroja disponuje kapacitou 500 meraní a okrem hladiny glukózy zaznamenáva tiež dátum a čas. Glukomer dokáže vyhotoviť priemer meraní pred a po jedle za 7, 14 a 30 dní. Táto funkcia vám uľahčí monitorovanie hladín glukózy v krvi v čase. Model je rovnako možné prepojiť s počítačom.

  Praktickým doplnkom glukomera je alarm, ktorý si nastavíte na určitú hodinu. Ten vás následne upozorní na potrebu merania. Namerané hodnoty zobrazí prístroj na veľkom a prehľadnom displeji. Samotná obsluha glukomera je jednoduchá a slúžia na ňu tri tlačidlá na prednej strane prístroja.

  Testovacie prúžky sú doplnené samonasávacím senzorom. Po otvorení sa dajú spoľahlivo používať tri mesiace. Súčasťou balenia glukomera je praktický cestovný obal, s ktorým si prístroj jednoducho odložíte do každej kabelky, či tašky.

  Recenzia: Beurer GL 44 Glukomer

  recenzia Beurer GL 44 Glukomer
  Doba merania: 5 sek. | Vnútorná pamäť: 480 meraní | Možnosť prenosu do PC: áno | Napájanie: batéria | Hmotnosť: 44 g | Približná cena: 48 €

  Klady
  • Presné meranie
  • Jednoduché použitie
  • Veľká kapacita vnútornej pamäte
  • Moderný dizajn
  • Varovné signály
  Zápory
  • Vyššia cena
  • V balení iba 5 lanciet a prúžkov

  Kvalitný glukomer Beurer GL 44 vám dokonalo poslúži pri domácom monitorovaní hladiny cukru v krvi. Poskytuje presné meranie a vzorka krvi je zmeraná iba v prípade, že jej objem je dostatočný.

  Do vnútornej pamäte glukomeru si môžete uložiť až 480 meraní. Z nich dokáže prístroj automaticky vypočítať priemer za 7,14, 30 a 90 dní. Pomocou USB kábla si môžete údaje preniesť do aplikácie v počítači.

  Glukomer disponuje niekoľkými varovnými signálmi. Upozorní vás na vybíjajúce sa batérie, nevhodné teploty a na malé množstvo krvi na testovacom prúžku. V balení glukomeru nájdete odberové pero, 5 lanciet, 5 testovacích prúžkov, batérie, obal, USB kábel, návod na použitie a diabetický denník.

  Najpredávanejšie glukomery podľa Heureky

  Ako správne vybrať glukomer?

  Ľudia, ktorí majú poruchy hladín cukru v krvi, by si mali jeho hodnoty sledovať pravidelne pred i po jedle. Jeho správne množstvo je veľmi dôležité nielen pre optimálne fungovanie organizmu, ale závisí od neho aj rozvoj dlhodobých komplikácií cukrovky.

  Keď teda kupujete glukomer, kupujete prístroj, ktorý budete používať každý deň. Preto by ste mali zvoliť model, ktorý bude plne vyhovovať vašim požiadavkám. Použitie glukomerov je vo všeobecnosti totožné a veľmi jednoduché. Zamerať by ste sa mali na kapacitu vnútornej pamäte, možnosť prepojenia s mobilným telefónom alebo počítačom a na dostupnosť a cenu náhradných lanciet a prúžkov.

  Použitie glukomeru

  Súčasťou balenia každého glukomeru je odberové pero so sterilnou lancetou. Pomocou neho takmer bezbolestne vpichnete do bruška prsta. Z miesta vpichu vytlačíte kvapku krvi, ktorú otriete na testovací prúžok. Ten priložíte na glukomer a prístroj vyhodnotí hladinu cukru v krvi. Celý proces zaberie obyčajne len pár sekúnd, takže ho môžete opakovať vždy, keď budete potrebovať.

  Kapacita vnútornej pamäte

  Do vnútornej pamäte sa ukladajú údaje jednotlivých meraní. Štandardná kapacita glukomeru je okolo 300 meraní, modernejšie modely sa blížia k 500 meraniam. Glukomery dokážu navyše z takto uložených hodnôt zhotoviť priemery v rôznych časových intervaloch.

  Možnosť prepojenia

  Ak máte radi svoj stav neustále po kontrolou, mali by ste voliť modely, ktoré sa dajú prepojiť s mobilným telefónom alebo počítačom. Takto budete môcť sledovať vývoj hladín cukru v krvi v aplikáciách. Okrem vás poslúžia tieto záznamy i vášmu lekárovi.

  Náhradné lancety a prúžky

  Lancety do odberového pera a testovacie prúžky je potrebné dokupovať. Ich spotreba je, pri meraní niekoľkokrát za deň, pomerne vysoká. Preto si pred kúpou glukomeru zistite i cenu týchto súčiastok a zvážte, či nie je výhodnejšie investovať do glukomeru, ktorý je síce drahší, ale jeho prúžky a lancety vám pri nízkej cene ušetria v budúcnosti.

  Najpredávanejšie glukomery podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.8 (181 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár