Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie frenchpressy – porovnanie, recenzie 2024

2. 12. 2021 Aktualizované

Vyskúšajte nový štýl prípravy kávy a objavte čaro french press kávovarov. Kávu si môžete pripraviť bez nechcených usadenín a nutnosti použitia papierových filtrov.

Poradíme vám, ktoré modely sú najpredávanejšie a ako sa orientovať v ich ponuke. Zistite podľa čoho sa rozhodnúť pri výbere a kde nakúpiť. Našim favoritom je ESPRO Press P5.

Najlepší celkovo

Najlepší z french press kávovarov. Jedinečný dizajn, hrubšie sklo a možnosť umývania v umývačke riadu.

Najlepší pomer cena/kvalita

Obľúbená voľba z french press kávovarov. Vhodný na každodenné používanie, zaujímavý dizajn, veľký objem.

Najlepší lacný

Najlacnejší kávovar s úchvatným korkovým dizajnom. Veľký objem, jednoduché použitie, ľahké umývanie.

Najlepšie kávovary french press 

Šikovné kanvice na prípravu kávy sme rozdelili do troch kategórií na základnú, zlatú strednú cestu a pre náročných zákazníkov. Je len na vás, do ktorej kategórie sa radíte a ako táto skutočnosť rozhodne o vašom výbere.

ESPRO Press P5

ESPRO Press P5 recenzia Pre náročných

Objem: 530 ml | Hmotnosť: 580 g | Materiál: sklo, meď, korok | Rozmery: výrobca neuvádza | Približná cena: 59,90 €

Klady
 • Patentovaný dvojitý mikro-filter vytvára dokonalú chuť
 • Možnosť okamžitého zastavenia lúhovania
 • Tvar piestu končí lúhovanie úplne na dne
 • O 40 % hrubšie sklo ako u bežných kávovarov tohto typu
 • Bezpečnostná poistka proti vypadnutiu sklenenej nádoby
Zápory
 • Vysoká cena

Najlepšiu kávu si vychutnáte z french press kávovaru. Spoločnosť Espro Inc. má vo svojej ponuke niekoľko výborných kanvíc, medzi ktoré patrí aj ESPRO Press P5.

Jeho objem 530 ml vám umožní pripraviť si váš obľúbený nápoj každý deň. Sklo je o 40% hrubšie ako pri bežných kávovaroch. Dizajn dopĺňa kombinácia medi a nerezu.

Určite oceníte aj možnosť umývania v umývačke, ktorá šetrí energiu aj čas. Sklenená časť sa dá vybrať a je jednoduchá na manipuláciu. Celkovo váži približne 580 g. ESPRO Press P5 disponuje aj patentovaným bezpečnostným systémom vyberania sklenenej nádoby, ktorý zabraňuje jej vypadnutiu pri manipulácií.

ESPRO Press P5 je skvelou voľbou pre jednoduchú a rýchlu prípravu výbornej kávy v pohodlí domova. Kvalitné materiály zabezpečia, že bude vaším spoločníkom niekoľko rokov.

BIALETTI PREZIOSA 0,35 l

BIALETTI PREZIOSA 0,35 l recenzia Zlatý stred

Objem: 350 ml | Hmotnosť: 450 g | Materiál: sklo, nerez | Rozmery: 17,5 x 17,5 cm | Približná cena: 20,13 €

Klady
 • Možnosť prípravy 3 šálok nápoja naraz
 • Luxusný dizajn
 • Prijateľná cena
 • Sklenené steny umožňujú vidieť proces prípravy kávy
 • Jednoduché čistenie
Zápory
 • Čierny úchop je príliš veľký, nehodí sa k celkovému dizajnu výrobku 

Talianska značka Bialetti patrí medzi popredných výrobcov kávovarov a na trhu je viac ako 100 rokov. Obľúbeným výrobkom z jej dielne je BIALETTI PREZIOSA, ktorý spĺňa všetky požiadavky milovníkov kávy.

Dizajn BIALETTI PREZIOSA je nadčasový. Je kombináciou kvalitného skla a nerezu, ktorý mu dodáva luxusný vzhľad. Kvalitné prvky z nehrdzavejúcej ocele predlžujú životnosť kávovaru.

Kanvica je vybavená odnímateľným filtračným piestom. Vďaka jeho stlačeniu dochádza k oddeleniu čajovej alebo kávovej usadeniny. Výsledkom je čistý a lahodný nápoj. Objem je 350 ml, vďaka ktorému pripravíte nápoj nielen sebe, ale aj niekomu inému. Okrem kávy si môžete v kanvici pripraviť aj čaj alebo bylinkový odvar.

Orion Kanvica na čaj a kávu CORK 0,4 l

Orion Kanvica na čaj a kávu CORK 0,4 l recenzia Lacný základ

Objem: 400 ml | Hmotnosť: výrobca neuvádza | Materiál: sklo, korok | Rozmery: 17 x 7 cm | Približná cena: 8,99 €

Klady
 • Skvelá voľba pre začiatočníkov
 • Väčší objem
 • Nízka cena
 • Jedinečný dizajn
 • Ľahká údržba
Zápory
 • Ucho sa zle drží

Cenovo najvýhodnejší kávovar na prípravu chutnej kávy alebo čaju. Obsah sklenenej nádoby je 400 ml. Naraz v nej môžete pripraviť niekoľko nápojov alebo vyšľahať hustú penu.

Orion Kanvica na čaj a kávu CORK má jedinečný dizajn z korku. Sklenená nádoba sa dá oddeliť a jej čistenie je veľmi jednoduché. Váš kávovar si tak stále zachová svoj lesk a funkčnosť.

Porovnanie najlepších french pressov

ESPRO Press P5 BIALETTI PREZIOSA 0,35 L Orion Kanvica na čaj a kávu CORK 0,4 L TESCOMA TEO 0,6 L ESPRO Travel Press BANQUET LAVENDER 1L
ESPRO Press P5 recenzia Pre náročných BIALETTI PREZIOSA 0,35 l recenzia Zlatý stred Orion Kanvica na čaj a kávu CORK 0,4 l recenzia Lacný základ TESCOMA TEO 0,6 L recenzia ESPRO Travel Press recenzia BANQUET LAVENDER 1L recenzia
Výrobca ESPRO Bialetti Orion TESCOMA ESPRO Banquet
Približná cena 60 € 20 € 9 € 18 € 34 € 17 €
Objem 530 ml 350 ml 400 ml 600 ml 300 ml 1 000 ml
Hmotnosť 580 g 450 g 420 g 533 g
Materiál sklo, meď, nerez sklo, nerez sklo, korok sklo, plast, nerez nerez, plast sklo, plast, nerez
Možnosť umývania v umývačke Áno Nie Nie Áno Áno Nie
Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena Aktuálna cena

Najpredávanejšie frenchpressy podľa Heureky

Ako vybrať french press kávovar? 

Šikovnú kanvičku ocení každý milovník čiernej kávy. Vďaka jedinečnému systému prípravy kávy vo svojej šálke nenájdete žiadne usadeniny. Káva neobsahuje nadmernú horkosť a má lahodnú chuť. 

French press je jednoduchým kávovarom, ktorý vám prinesie úplne nový pôžitok z pitia kávy. Na výrobu sa využíva nerez alebo sklo, niektoré úchytky však môžu byť vyrobené z plastu. Využiť ho môžete nielen doma, ale aj na cestách a chutnú kávu vám z neho pripravia aj v niektorých kaviarňach. 

Autorom tohto vynálezu je talianský dizajnér menom Attilio Calimani. Vo svete je french press známy aj ako press pot, piston alebo kafetiér

Kúpu kávovaru určite neoľutujete. Zamilujete si jednoduchú prípravu a čistú kávu bez zvyškov. Aj napriek tomu, že všetky kávovary využívajú rovnaký princíp, existujú viaceré typy. Tie sa od seba líšia napríklad materiálovým spracovaním, typom filtrácie alebo cenou. 

Spomínané faktory môžu mať v konečnom dôsledku vplyv na výslednú kvalitu kávy. French press kávovary sa delia aj podľa toho, či ich chcete využívať v pohodlí domova, na cestách alebo vo svojej kaviarni. 

Vytvorili sme pre vás zoznam kritérií, vlastností a parametrov, na ktoré by ste sa mali pri výbere kanvice zamerať: 

Materiál kávovaru 

Patrí medzi najdôležitejšie vlastnosti kávovarov. Lacnejšie modely zvyknú používať hliník, meď alebo plast, ktorým sa však skúste vyhnúť. 

Kvalitnejšou variantou je určite sklo, ktoré má okrem bezpečnosti aj ďalšie funkcie. Dizajn sklenených french pressov je vhodný do každej domácnosti a sklenené steny umožňujú neustálu kontrolu prípravy nápoja.

Filter french pressu 

Úlohou filtra vo french presse je oddeliť namletú kávu od hotového nápoja. Jeho kvalita je dôležitá, pretože čím je kvalitnejší, tým bude nápoj čistejší. Najviac sa vo french press kávovaroch využívajú antikorové pevné filtre, ktoré sú jednoduché na údržbu. Drahšou variantov sú mikrofiltre, ktoré však treba pravidelne meniť. Mušelínové filtre sú najmenej využívanými, uplatniť ich môžete pri príprave ľadovej kávy. 

Veľkosť a objem 

Aj keď sa dá vo french presse napriek veľkému objemu pripraviť káva len pre jednu osobu, skúste si premyslieť, pre koľkých ľudí budete kávu často pripravovať. Na základe tohto zistenia sa môžete rozhodnúť, aký veľký french press si kúpiť. 

French press kávovary sme rozdelili podľa objemu a určili pre aký počet ľudí je vhodný: 

Do 300 ml – ideálny pre 1 – 2 osoby 

Do 600 ml – univerzálna veľkosť vhodná pre 2 – 4 osoby 

Do 800 ml – vhodný do kancelárie alebo pre veľkú rodinu, pre 5 – 7 ľudí 

Nad 800 ml – skvelý pre kolektív ľudí, kaviarne, pre 7 a viac osôb 

Náš tip

Okrem frenchpressu si môžete urobiť skvelú kávu aj pomocou moka koťogo kanvičky.

Veľkosť, ergonómia a materiál rukoväte

Rukoväť french press kávovaru je dôležitou súčasťou, pretože sa ním pri používaní často manipuluje. Dôležité je, aby bola rukoväť dostatočne tepelne odizolovaná. Záleží na ergonomii, uchopení a použitom materiáli. Väčšinou sa využíva tvrdený plast, nerez alebo sklo.  

Dvojitá stena 

Niektoré french press kávovary disponujú špeciálnou dvojitou stenou, ktorá má viacero výhod. Spevňuje telo kávovaru a zlepšuje tepelnú izoláciu, ktorá udržiava nápoj dlhšie teplý. Funkciu dvojitej steny využijete najmä pri cestovaní, kedy dokáže french press udržať nápoj teplý až 4 hodiny.  

Zastavenie lúhovania

Zvyčajne na dokonalé prefiltrovanie kávy stačí len niekoľko minút. Užitočnou funkciou je preto možnosť zastavenia lúhovania kávy v kanvici. Väčšinou zastavenie lúhovania využijete pri cestovaní, kedy chcete udržať nápoj v kanvici, ale nechcete, aby sa z neho káva ďalej uvoľňovala. Vďaka funkcii zastavenia lúhovania si káva môže udržať svoju kvalitu a chuť

Možnosť umývania v umývačke riadu 

Väčšina french press kávovarov sa dá rozložiť na jednotlivé diely tak, aby ste ich mohli jednoducho vyčistiť. Niektoré french press kanvice sú navrhnuté tak, aby mohli byť ich diely umývané v umývačke riadu. Ušetríte si čas a umývačka riadu vyčistí jednotlivé diely omnoho efektívnejšie. 

Pitie priamo z kávovaru 

V prípade, že plánujete využívať french press na cestách, túto funkciu veľmi oceníte. Kávu môžete piť priamo z french pressu vďaka prispôsobenému hrdlu. Nemusíte sa báť žiadnych rizík a vychutnať si môžete teplú kávu aj na cestách. 

Ako pripraviť kávu vo french press kávovare? 

Postup prípravy kávy v tomto kávovare je veľmi jednoduchý a zaberie len niekoľko minút. Pre lepšie vysvetlenie sme vám ho spísali do jednotlivých krokov: 

 1. Najskôr treba french press zahriať na optimálnu prevádzkovú teplotu. Stačí, ak do kávovaru nalejete vriacu vodu, prepláchnete ho a potom vodu vylejete. 
 2. Do už nahriateho french press kávovaru nasypete kávu a zalejete ju malým množsvom horúcej vody. Voda by nemala byť vriaca. V tomto bode môžete cítiť, ako príjemne káva vonia, pretože sa z nej uvoľňuje oxid uhličitý. 
 3. Po zhruba 30 sekundách dolejete zvyšok horúcej vody a necháte ju lúhovať jednu minútu. Po jej uplynutí nápoj premiešate a necháte lúhovať ďalšie 2 až 3 minúty. 
 4. Následne zatlačíte piest, ktorý oddelí usadeniny od kávy. V tomto momente je čistá káva pripravená na servírovanie. 
 5. Potom, čo kávu dopijete, nezabudnite french press umyť, pretože tým predlžujete jeho životnosť. 

Kde nakúpiť french press kávovar?

Pri vyhľadávaní kanvíc narazíte na mnohých distribútorov. Veľký výber ponúka 4home, kde nájdete french press kanvice za tú najlepšiu cenu. Vyberavým zákazníkom určite ulahodí ponuka na Alze, ktorá zahŕňa výber kávovarov najznámejších značiek. Milovníkov kávy poteší široká ponuka na webe tvojakava.sk, kde okrem kvalitných kávovarov zoženiete aj výborné kávy. 

Všetky spomínané weby majú vo svojej ponuke kávovary rôznych veľkostí, tvarov a materiálov, takže si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Pri výbere sa môžete riadiť aj recenziami zákazníkov alebo si nechať poradiť od zákazníckeho servisu. 

Najobľúbenejšie značky french press kávovarov 

Značka je často garanciou kvality a inak tomu nie je ani pri french press kávovaroch. Aktuálne existuje veľa výrobcov french press kávovarov. Niektoré spoločnosti pôsobia na trhu niekoľko rokov a vy sa môžete rozhodnúť, či si zvolíte overenú značku alebo podporíte niekoho nového. Najobľúbenejšími značkami podľa predajnosti a recenzií zákazníkov sú: 

Bialetti

Úspešná talianská spoločnosť, ktorá na európskom trhu pôsobí od roku 1919. Okrem kávovarov sa venuje aj výrobe malých kuchynských spotrebičov a riadu. 

Logo bialetti

Espro

French press kávovary značky espro sú známe svojim nápaditým dizajnom a neustálymi inováciami, ktorými sa snažia odlíšiť od konkurencie. Pomerne mladá americká spoločnosť sa vďaka spokojným zákazníkom rýchlo dostala do popredia. 

espro logo

Bodum

Je známy pre svoje vysoko kvalitné výrobky za priaznivé ceny. Je dánsko-švédsky výrobcom french pressov a ďalších kuchnyských potrieb.

bodum logo

French press cena

French press je cenovo dostupný pre každého a záleží len na vás koľko ste ochotní zaň zaplatiť. Cena sa odvíja od materiálového prevedia, funkcií a celkovej kvality výrobku. Ceny najlacnejších kanvíc začínajú už od 7 eur. Ako sa orientovať v cenovej ponuke? 

Cena do 20 €

French press cena do dvadsať eur zahŕňa najlacnejšie vyhotovenie kávovarov, ktoré sú vyrobené v kombinácií hliníka, medi, plastu a skla. Za túto cenu zoženiete aj kanvice s nízkym objemom, ktoré majú nižšiu cenu, ale dostatočnú kvalitu. Cena by v prípade malých kávovarov nemala byť rozhodujúcim prvkom pri výbere. Do tejto kategórie spadá napríklad známy french press ikea. 

Cena od 20 € do 50 €

V tomto cenovom rozpätí môžete nakúpiť naozaj kvalitné kávovary, ktoré zaujmú nielen funkciami, ale aj dizajnom. Nakupujte od overených značiek a pri výbere zvážte aj ďalšie parametre. 

Cena nad 50 €

Drahšie french press kávovary väčšinou disponujú funkciou zastavenia lúhovania, dvojitým sklom alebo možnosťou umývania v umývačke riadu. Vďaka využitiu kvalitnejších materiálov je garantovaná dlhšia životnosť výrobku. Sú vhodným aj do kaviarní, kde sa budú využívať denno denne. 

Najpredávanejšie frenchpressy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár