Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie chemické WC – test a recenzie 2020

Datum 5.10.2020 Dominika Halusková Dominika Halusková

Toaleta je bežnou súčasťou každej domácnosti. Čo však v prípade, že sa chystáme na dlhší výlet do stanov, či na odľahlú chalupu, kde nie je splachovací záchod? V takomto prípade, nám môže veľmi dobre poslúžiť chemická toaleta.

Ak uvažujete o kúpe chemickej toalety, prečítajte si náš prehľad troch populárnych modelov. Shodli sme sa na tom, že ideálna pre začiatok a pre najširšiu paletu používatelov je Porta Potti Qube 365.

Najlepší celkovo

Kvalitná toaleta s elektronickým splachovaním poslúži aj náročnému zákazníkovi.

Najlepší pomer cena/kvalita

Praktické prenosné WC so slušným pomerom cena/kvalita.

Najlepší lacný

Základný model chemickej toalety, ktorý je vhodný na sporadické použitie.

1Najlepšie chemické WC

Recenzia: Thetford Porta Potti Excellence Electric

chemické wc Thetford Porta Potti Excellence Electric recenzia Pre náročných

Objem nádrže na vodu: 15 l | Objem nádrže na odpad: 21 l | Rozmery: 45×39×45 cm | Hmotnosť: 5,5 kg

Klady
 • Elektronické splachovanie
 • Chemické prípravky v balení
 • Integrovaný držiak na toaletný papier
 • Ukazovateľ hladiny v nádrži
Zápory
 • Vysoká cena

Moderná chemická toaleta Thetford Porta Potti Excellence Electric patrí do kategórie drahých modelov. Toaleta je vybavená elektrickým čerpadlom, ktoré je zárukou optimálneho splachovania toalety. Odpadová nádrž disponuje indikátorom naplnenia, takže sa nemusíte obávať jej pretečenia.

Prevedenie toalety je skutočne odolné. Premyslený dizajn sa postará o jednoduché a hygienické použitie toalety. Sedadlo vo výške 44 cm je ideálne pre prakticky každú postavu. Výhodou je tiež trojročná záruka, ktorú na toaletu poskytuje výrobca.

Praktickým doplnkom toalety je integrovaný držiak na toaletný papier. Rukoväte uľahčia prenášanie toalety. Model je rovnako možné pripevniť k podlahe, ale toto príslušenstvo je potrebné dokúpiť. Súčasťou balenia je štartovacia sada chemických prípravkov.

Recenzia: Porta Potti Qube 365

chemické wc Porta Potti Qube 365 recenziaNáš tipTestado Zlatý stred

Objem nádrže na vodu: 15 l | Objem nádrže na odpad: 21 l | Rozmery: 41,4 × 38,3 × 42,7 cm | Hmotnosť: 4 kg

Klady
 • Jednoduchá obsluha
 • Ľahká údržba
 • Kvalitné prevedenie
 • Ukazovateľ hladiny v nádrži
Zápory
 • Žiadne výrazné nedostatky

Chemické WC Porta Potti Qube 365 je vďaka jeho vlastnosťami vhodný pre záhradky, karavany či lode. Toto WC je od firmy Thetford a patrí k jedným z najnovších modelov medzi prenosnými WC. Jeho výška je 41,4 cm, čo je podobne ak pri klasických záchodoch. Šírka je 38,3 cm a hĺbka 42,7 cm, čo sú celkom praktické rozmery aj pre jeho manipuláciu.

WC je rozdelené na dve časti. Spodná časť je určená pre fekálie a horná časť je na splachovanie vody. To či je spodná časť plná zistíte pomocou ukazovateľa hladiny. Následne je potrebné tieto dve časti odpojiť pomocou spony. Ich odpojenie a pripojenie nie je náročné.

Porta Potti Qube 365 je vyrobený z vysoko odolného plastu a disponuje moderným dizajnom. Pri hľadaní nevýhod sme na žiadne výrazné nenatrafili. Cena tohto WC je pri porovnaní s jeho kvalitou taktiež vo výbornom pomere. Ak sa vám náhodou podarí poškodiť niektorú časť WC, tak v obchodoch nájdete aj náhradné diely.

Recenzia: Campingaz Portable toilet 20L

prenosné wc Campingaz Portable toilet 20L recenzia Lacný základ

Objem nádrže na vodu: 16 l | Objem nádrže na odpad: 20 l | Rozmery: 56×39×41 cm | Hmotnosť: 5,2 kg

Klady
 • Nízka cena
 • Vysoká nosnosť
 • Antibakteriálna úprava
 • Kompaktné rozmery
Zápory
 • Bez indikácie množstva odpadu

Prenosná chemická toaleta Campingaz Portable toilet 20L patrí k praktickým mobilným modelom. Toaleta sa skladá z dvoch objemných zásobníkov, ktoré sa dajú od seba prakticky oddeliť. Horný zásobník je určený na čistú vodu a do dolného sa zbiera odpad.

Doska i misa sú doplnené antimikrobiálnou úpravou, ktorá je zárukou čistoty a hygieny. Sedacia plocha je rozšírená a vyvýšená do úrovne 41 cm, takže použitie toalety je pomerne pohodlné. Maximálna nosnosť toalety predstavuje 130 kg.

Toaleta je vybavená vzadu a po bokoch držadlami, ktoré sú zárukou ľahkej manipulácie a prenášania. Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť toalety. Model preto pohodlne využijete pri stanovaní, či viacdňových výletoch v prírode.

2Najlepšie chemické toalety podľa Heureky

3Ako vybrať chemickú toaletu?

Na trhu sa nachádza viacero modelov chemických toaliet a vybrať ten pravý nemusí byť vždy jednoduché. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať pár rád, ktoré vám pomôžu s výberom ideálnej chemickej toalety pre vás.

Pre koho je určená chemická toaleta?

Chemická toaleta bude skvelým pomocníkom pre tých, ktorí nemajú možnosť použitia klasickej splachovacej toalety. Je teda určená ľuďom, ktorí pravidelne trávia čas na chate bez vody, či na výletoch v stanoch alebo karavanoch.

Na akom princípe pracuje chemická toaleta?

Prenosná chemická toaleta je zložená z dvoch nádrží. Horná je určená na čistú vodu na splachovanie a druhá, nižšie uložená, na odpad. Voda z hornej nádrže teda spláchne fekálny odpad do dolnej nádrže.

Súčasťou chemických toaliet sú samozrejme aj chemické prípravky. Tie sa postarajú o to, že odpad v dolnej nádrži sa rozloží tak, aby bol neškodný a nezapáchal. Obsah nádoby na odpad potom jednoducho vylejete na určené miesto.

Veľkosť

Čím väčšia je chemická toaleta, tým väčšie sú jej nádrže. Jej vyprázdňovanie a dolievanie vody nebudete preto musieť vykonávať tak často. Na druhej strane si treba uvedomiť, že takáto toaleta je určená na cestovanie, takže by mala v aute, karavane, či v stane zaberať čo najmenej miesta. Veľkosť chemickej toalety by ste preto mali vždy prispôsobiť vašej individuálnej potrebe.

Výška a šírka sedadla

Sedadlo chemickej toalety by malo byť umiestnené vo výške približne 40 cm. Takáto výška je na sadanie a vstávanie optimálna pre väčšinu dospelej populácie. Rovnako by ste si mali vybrať toaletu s dostatočne širokým sedadlom, ktoré by malo tiež dosahovať priemer okolo 40 cm.

Praktické doplnky

Indikátor obsahu nádoby na vodu a odpad – s indikátorom budete vždy presne vedieť, kedy je potrebné doplniť nádobu na vodu a vyprázdniť nádobu na odpad.

Integrovaný držiak na toaletný papier – so skrytým integrovaným držiakom na toaletný papier budete mať túto základnú vec vždy po ruke.

Antibakteriálna úprava – záruka toho, že povrch toalety bude vždy hygienicky čistý.

Chemické prípravky v balení – vhodné na prvotné použitie a na vyskúšanie toho, ako chemická toaleta funguje.

Rukoväte – nevyhnuté pre jednoduché prenášanie a manipuláciu s toaletou.

Najlepšie chemické toalety podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.2 (25 hlasov)

Autor

Dominika Halusková
Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár