Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie chemické WC – test a recenzie 2024

Toaleta je bežnou súčasťou každej domácnosti. Čo však v prípade, že sa chystáme na dlhší výlet do stanov, či na odľahlú chalupu, kde nie je splachovací záchod? V takomto prípade, nám môže veľmi dobre poslúžiť chemické wc.

Ak uvažujete o kúpe chemickej toalety, prečítajte si náš prehľad troch populárnych modelov. Shodli sme sa na tom, že ideálna pre začiatok a pre najširšiu paletu používatelov je Porta Potti Qube 365.

1. miesto

Jednoducho prenosná toaleta s indikátorom odpadovej vody a zabudovanou ručnou pumpou.

2. miesto

Praktické prenosné chemické WC so slušným pomerom cena/kvalita.

3. miesto

Základný model chemickej toalety, ktorý je vhodný na sporadické použitie.

Najlepšie chemické WC

Recenzia: Calter 12/21 l – chemické WC

Chemické WC Calter 12 Pre náročných

Objem nádrže na vodu: 12 l | Objem nádrže na odpad: 21 l | Rozmery: 43,5 × 42 × 37 cm | Hmotnosť: 5,3 kg

Klady
 • Jednoduchá manipulácia
 • Nízka hmotnosť
 • Indikátor množstva odpadovej vody
 • Zabudovaná ručná pumpa na splachovanie
Zápory
 • Vyššia cena

Chemická toaleta Calter 12/21 l je skutočne skvostným kúskom na cestovanie, stavbu či na jednoduchšie nažívanie s handicapovanými ľuďmi. Toaleta totiž disponuje dvomi nezávislými nádobami – vodnou nádržou s kapacitou 12 litrov a odpadovou nádržou s objemom 21 litrov. Odpadovú nádobu navyše môžete uzatvoriť, čím zabránite nepríjemným pachom.

Oba zásobníky sú vybavené držadlami, čím umožňujú ľahkú manipuláciu, takže ju môžete prenášať z miesta na miesto. Dopomáha tomu aj extra nízka hmotnosť prázdnej  toalety. Na Calter 12/21 Lĺ oceňujeme aj integrovaný indikátor na množstvo odpadovej vody a ručnú pumpu na splachovanie.

Chemické WC Calter je vyrobené z kvalitného plastu. Takže jeho jedinú nevýhodu  vidíme len v mierne vyššej cene, ktorá zodpovedá tomu, čo ponúka.

Recenzia: Porta Potti Qube 365 – chemické WC

chemické wc Porta Potti Qube 365 recenziaNáš tipTestado Zlatý stred

Objem nádrže na vodu: 15 l | Objem nádrže na odpad: 21 l | Rozmery: 41,4 × 38,3 × 42,7 cm | Hmotnosť: 4 kg

Klady
 • Jednoduchá obsluha
 • Ľahká údržba
 • Kvalitné prevedenie
 • Ukazovateľ hladiny v nádrži
Zápory
 • Žiadne výrazné nedostatky

Chemické WC Porta Potti Qube 365 je vďaka jeho vlastnosťami vhodný pre záhradky, karavany či lode. Toto WC je od firmy Thetford a patrí k jedným z najnovších modelov medzi prenosnými WC. Jeho výška je 41,4 cm, čo je podobne ak pri klasických záchodoch. Šírka je 38,3 cm a hĺbka 42,7 cm, čo sú celkom praktické rozmery aj pre jeho manipuláciu.

WC je rozdelené na dve časti. Spodná časť je určená pre fekálie a horná časť je na splachovanie vody. To či je spodná časť plná zistíte pomocou ukazovateľa hladiny. Následne je potrebné tieto dve časti odpojiť pomocou spony. Ich odpojenie a pripojenie nie je náročné.

Porta Potti Qube 365 je vyrobený z vysoko odolného plastu a disponuje moderným dizajnom. Pri hľadaní nevýhod sme na žiadne výrazné nenatrafili. Cena tohto WC je pri porovnaní s jeho kvalitou taktiež vo výbornom pomere. Ak sa vám náhodou podarí poškodiť niektorú časť WC, tak v obchodoch nájdete aj náhradné diely.

Recenzia: Campingaz Portable toilet 20L – chemické WC

prenosné wc Campingaz Portable toilet 20L recenzia Lacný základ

Objem nádrže na vodu: 16 l | Objem nádrže na odpad: 20 l | Rozmery: 56 × 39 × 41 cm | Hmotnosť: 5,2 kg

Klady
 • Nízka cena
 • Vysoká nosnosť
 • Antibakteriálna úprava
 • Kompaktné rozmery
Zápory
 • Bez indikácie množstva odpadu

Prenosné chemické WC Campingaz Portable toilet 20L patrí k praktickým mobilným modelom. Toaleta sa skladá z dvoch objemných zásobníkov, ktoré sa dajú od seba prakticky oddeliť. Horný zásobník je určený na čistú vodu a do dolného sa zbiera odpad.

Doska i misa sú doplnené antimikrobiálnou úpravou, ktorá je zárukou čistoty a hygieny. Sedacia plocha je rozšírená a vyvýšená do úrovne 41 cm, takže použitie toalety je pomerne pohodlné. Maximálna nosnosť toalety predstavuje 130 kg.

Toaleta je vybavená vzadu a po bokoch držadlami, ktoré sú zárukou ľahkej manipulácie a prenášania. Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť toalety. Model preto pohodlne využijete pri stanovaní, či viacdňových výletoch v prírode.

Najlepšie chemické toalety podľa Heureky

Ako vybrať chemické wc?

Na trhu sa nachádza viacero modelov chemických toaliet a vybrať ten pravý nemusí byť vždy jednoduché. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať pár rád, ktoré vám pomôžu s výberom ideálnej chemickej toalety pre vás.

Pre koho je určené chemické WC?

Chemická toaleta bude skvelým pomocníkom pre tých, ktorí nemajú možnosť použitia klasickej splachovacej toalety. Je teda určená ľuďom, ktorí pravidelne trávia čas na chate bez vody, či na výletoch v stanoch alebo karavanoch.  Keď máte treba záhradku a radi tam jazdíte napríklad aj na celý víkend, určite sa vám k záhradnému domčeku takýto chemický záchod bude hodiť.

Na akom princípe pracuje chemické wc?

Prenosné chemické WC je zložené z dvoch nádrží. Horná je určená na čistú vodu na splachovanie a druhá, nižšie uložená, na odpad. Voda z hornej nádrže teda spláchne fekálny odpad do dolnej nádrže.

Súčasťou chemických toaliet sú samozrejme aj chemické prípravky. Tie sa postarajú o to, že odpad v dolnej nádrži sa rozloží tak, aby bol neškodný a nezapáchal. Obsah nádoby na odpad potom jednoducho vylejete na určené miesto.

Veľkosť

Čím väčšie je chemické WC, tým väčšie sú aj nádrže. Vyprázdňovanie a dolievanie vody nebudete preto musieť vykonávať tak často. Na druhej strane si treba uvedomiť, že takáto toaleta je určená na cestovanie, takže by mala v aute, karavane, či v stane zaberať čo najmenej miesta. Veľkosť chemickej toalety by ste preto mali vždy prispôsobiť vašej individuálnej potrebe.

Výška a šírka sedadla

Sedadlo chemickej toalety by malo byť umiestnené vo výške približne 40 cm. Takáto výška je na sadanie a vstávanie optimálna pre väčšinu dospelej populácie. Rovnako by ste si mali vybrať toaletu s dostatočne širokým sedadlom, ktoré by malo tiež dosahovať priemer okolo 40 cm.

Praktické doplnky

Indikátor obsahu nádoby na vodu a odpad – s indikátorom budete vždy presne vedieť, kedy je potrebné doplniť nádobu na vodu a vyprázdniť nádobu na odpad.

Integrovaný držiak na toaletný papier – so skrytým integrovaným držiakom na toaletný papier budete mať túto základnú vec vždy po ruke.

Antibakteriálna úprava – záruka toho, že povrch toalety bude vždy hygienicky čistý.

Chemické prípravky v balení – vhodné na prvotné použitie a na vyskúšanie toho, ako chemické WC funguje.

Rukoväte – nevyhnuté pre jednoduché prenášanie a manipuláciu s toaletou.

Najlepšie chemické WC podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.1 (27 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár