Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie chemické WC – test a recenzie 2019

Toaleta je bežnou súčasťou každej domácnosti. Čo však v prípade, že sa chystáme na dlhší výlet do stanov, či na odľahlú chalupu, kde nie je splachovací záchod? V takomto prípade, nám môže veľmi dobre poslúžiť chemická toaleta, ktorá dokáže dočasne spoľahlivo nahradiť tú splachovaciu.

Ak uvažujete o kúpe chemickej toalety, prečítajte si náš prehľad troch populárnych modelov, z rôznych cenových kategórií. V krátkych recenziách sa dozviete ich základné charakteristiky a zhrnutie ich kladov a záporov. Na záver sme pre vás spísali pár atribútov, ktoré vám s výberom chemickej toalety pomôžu.

  Najlepšie chemické WC

  Campingaz Portable toilet 20LDometic 976Thetford Porta Potti Excellence Electric
  recenzia Campingaz Portable toilet 20Lrecenzia Dometic 976recenzia THETFORD Porta Potti Excellence Electric
  Nízka cena
  Vysoká nosnosť
  Antibakteriálna úprava
  Kompaktné rozmery
  Jednoduchá obsluha tlačidlom
  Ukazovateľ hladiny v nádrži
  Dlhá hadica na vyprázdnenie
  Matné prevedenie
  Elektronické splachovanie
  Chemické prípravky v balení
  Integrovaný držiak na toaletný papier
  Ukazovateľ hladiny v nádrži
  Bez indikácie množstva odpaduBez návodu v slovenskom jazyku v baleníVysoká cena
  Základný model chemickej toalety, ktorý je vhodný na sporadické použitie.Praktický a odolný model strednej triedy, s ktorým zvládnete každý dlhší výlet v prírode.Kvalitná toaleta s elektronickým splachovaním poslúži aj náročnému zákazníkovi.
  POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

  Recenzia: Campingaz Portable toilet 20L

  recenzia Campingaz Portable toilet 20L

  Objem nádrže na vodu: 16 l | Objem nádrže na odpad: 20 l | Rozmery: 56×39×41 cm | Hmotnosť: 5,2 kg

  Klady
  • Nízka cena
  • Vysoká nosnosť
  • Antibakteriálna úprava
  • Kompaktné rozmery

  Zápory
  • Bez indikácie množstva odpadu

  Prenosná chemická toaleta Campingaz Portable toilet 20L patrí k praktickým mobilným modelom. Toaleta sa skladá z dvoch objemných zásobníkov, ktoré sa dajú od seba prakticky oddeliť. Horný zásobník je určený na čistú vodu a do dolného sa zbiera odpad.

  Doska i misa sú doplnené antimikrobiálnou úpravou, ktorá je zárukou čistoty a hygieny. Sedacia plocha je rozšírená a vyvýšená do úrovne 41 cm, takže použitie toalety je pomerne pohodlné. Maximálna nosnosť toalety predstavuje 130 kg.

  Toaleta je vybavená vzadu a po bokoch držadlami, ktoré sú zárukou ľahkej manipulácie a prenášania. Výhodou je tiež pomerne nízka hmotnosť toalety. Model preto pohodlne využijete pri stanovaní, či viacdňových výletoch v prírode.

  Recenzia: Dometic 976

  recenzia Dometic 976

  Objem nádrže na vodu: 8 l | Objem nádrže na odpad: 18,9 l | Rozmery: 39×39×34 cm | Hmotnosť: 6,35 kg

  Klady
  • Jednoduchá obsluha tlačidlom
  • Ukazovateľ hladiny v nádrži
  • Dlhá hadica na vyprázdnenie
  • Matné prevedenie

  Zápory
  • Bez návodu v slovenskom jazyku v balení

  Aj chemická toaleta Dometic 976 bude skvelým spoločníkom na výletoch v prírode, či odľahlých chalupách. Vďaka praktickému a kompaktnému prevedeniu sa toaleta pohodlne zmestí aj do menšieho stanu, či auta. Model je matný a preto sa ľahko udržiava čistý.

  Sedadlo toalety je umiestnené vo výške takmer 32 cm. To je mierne nižšie ako v prípade iných toaliet, ale aj tak je ešte zárukou pomerne pohodlného sadania i vstávania z toalety. Toaleta sa ovláda tlačidlom, s ktorým je splachovanie hygienické. Tlačidlo rovnako šetrí vodu.

  Nádrž na odpad disponuje objemom 18,9 litra. Vyprázdnite ju pomocou dlhej hadice, vďaka ktorej sa nemusíte báť kontaktu s jej obsahom. Voda v nádrži na splachovanie stačí na 27 spláchnutí a o jej aktuálnom stave vás vždy bude informovať indikátor.

  Recenzia: Thetford Porta Potti Excellence Electric

  recenzia THETFORD Porta Potti Excellence Electric

  Objem nádrže na vodu: 15 l | Objem nádrže na odpad: 21 l | Rozmery: 45×39×45 cm | Hmotnosť: 5,5 kg

  Klady
  • Elektronické splachovanie
  • Chemické prípravky v balení
  • Integrovaný držiak na toaletný papier
  • Ukazovateľ hladiny v nádrži

  Zápory
  • Vysoká cena

  Moderná chemická toaleta Thetford Porta Potti Excellence Electric patrí do kategórie drahých modelov. Toaleta je vybavená elektrickým čerpadlom, ktoré je zárukou optimálneho splachovania toalety. Odpadová nádrž disponuje indikátorom naplnenia, takže sa nemusíte obávať jej pretečenia.

  Prevedenie toalety je skutočne odolné. Premyslený dizajn sa postará o jednoduché a hygienické použitie toalety. Sedadlo vo výške 44 cm je ideálne pre prakticky každú postavu. Výhodou je tiež trojročná záruka, ktorú na toaletu poskytuje výrobca.

  Praktickým doplnkom toalety je integrovaný držiak na toaletný papier. Rukoväte uľahčia prenášanie toalety. Model je rovnako možné pripevniť k podlahe, ale toto príslušenstvo je potrebné dokúpiť. Súčasťou balenia je štartovacia sada chemických prípravkov.

  Najlepšie chemické toalety podľa Heureky

  Ako vybrať chemickú toaletu?

  Na trhu sa nachádza viacero modelov chemických toaliet a vybrať ten pravý nemusí byť vždy jednoduché. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať pár rád, ktoré vám pomôžu s výberom ideálnej chemickej toalety pre vás.

  Pre koho je určená chemická toaleta?

  Chemická toaleta bude skvelým pomocníkom pre tých, ktorí nemajú možnosť použitia klasickej splachovacej toalety. Je teda určená ľuďom, ktorí pravidelne trávia čas na chate bez vody, či na výletoch v stanoch alebo karavanoch.

  Na akom princípe pracuje chemická toaleta?

  Prenosná chemická toaleta je zložená z dvoch nádrží. Horná je určená na čistú vodu na splachovanie a druhá, nižšie uložená, na odpad. Voda z hornej nádrže teda spláchne fekálny odpad do dolnej nádrže.

  Súčasťou chemických toaliet sú samozrejme aj chemické prípravky. Tie sa postarajú o to, že odpad v dolnej nádrži sa rozloží tak, aby bol neškodný a nezapáchal. Obsah nádoby na odpad potom jednoducho vylejete na určené miesto.

  Veľkosť

  Čím väčšia je chemická toaleta, tým väčšie sú jej nádrže. Jej vyprázdňovanie a dolievanie vody nebudete preto musieť vykonávať tak často. Na druhej strane si treba uvedomiť, že takáto toaleta je určená na cestovanie, takže by mala v aute, karavane, či v stane zaberať čo najmenej miesta. Veľkosť chemickej toalety by ste preto mali vždy prispôsobiť vašej individuálnej potrebe.

  Výška a šírka sedadla

  Sedadlo chemickej toalety by malo byť umiestnené vo výške približne 40 cm. Takáto výška je na sadanie a vstávanie optimálna pre väčšinu dospelej populácie. Rovnako by ste si mali vybrať toaletu s dostatočne širokým sedadlom, ktoré by malo tiež dosahovať priemer okolo 40 cm.

  Praktické doplnky

  Indikátor obsahu nádoby na vodu a odpad – s indikátorom budete vždy presne vedieť, kedy je potrebné doplniť nádobu na vodu a vyprázdniť nádobu na odpad.

  Integrovaný držiak na toaletný papier – so skrytým integrovaným držiakom na toaletný papier budete mať túto základnú vec vždy po ruke.

  Antibakteriálna úprava – záruka toho, že povrch toalety bude vždy hygienicky čistý.

  Chemické prípravky v balení – vhodné na prvotné použitie a na vyskúšanie toho, ako chemická toaleta funguje.

  Rukoväte – nevyhnuté pre jednoduché prenášanie a manipuláciu s toaletou.

  Najlepšie chemické toalety podľa Heureky

  Zdieľajte článok

  Ohodnoťte článok

  Celkové hodnotenie: 4.4 (24 hlasov)

  Autor článku

  Dominika Halusková
  Dominika Halusková

  Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

  Podobné články

  Diskusia u článku

  Pridať komentár

  Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Pridať komentár