Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Záhradný traktor MTD 60 RDE – Recenzia

9. 7. 2021 Aktualizované

MTD 60 RDE recenzia

Traktorovú kosačku MTD 60 RDE odporúčame záujemcom o pohodlné kosenie v sede, ktorí však nechcú minúť priveľa peňazí. Záhradný traktor síce nedisponuje silným výkonom, ale jeho prednosťou sú kompaktné rozmery a obratnosť. Ideálny pomocník na kosenie menších trávnatých plôch a členitejších záhrad s užšími pasážami.

Hodnotenie MTD 60 RDE

7.7

Veľmi dobrý

Záhradný traktor MTD 60 RDE je kompaktný model, ktorého prednosťou je predovšetkým nízka cena. Slabší výkon aj menší záber kosenia znamenajú, že je určený na menej náročné používanie a kosenie menej rozľahlých plôch. Kompaktné rozmery sú zároveň veľkou výhodou v prípade kosenia členitých trávnatých pozemkov s prekážkami.

Konštrukcia
8
Výkon motora a prevodovka
7.5
Kvalita kosenia
7.5
Klady
  • Priaznivá cena
  • Kompaktné rozmery
  • Obratnosť
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Vhodný iba na menšie plochy
  • Menší záber
  • Slabší výkon a manuálna prevodovka
  • Menší objem zberného koša

Konštrukcia

Záhradný traktor MTD 60 RDE už pri prvom pohľade dáva vedieť, že ide o veľmi kompaktné zariadenie. Práve menšie rozmery sú jeho prednosťou, vďaka čomu vyniká obratnosťou. To oceníte nielen v prípade kosenia trávnatých plôch s prekážkami, ale aj keď ho nepoužívate, keďže pri parkovaní nezaberá veľa miesta. Traktor sa vyznačuje taktiež nízkou hmotnosťou, a to približne iba 140 kg, čo je oproti pokročilejším konkurentom významne menej. Kompaktné rozmery sa prejavili aj na objeme koša na trávu. 150 litrová zberná nádoba je síce podpriemerne veľká, avšak vzhľadom na menšie plochy, pre ktoré je traktorová kosačka stvorená, to nie je vážny nedostatok.

Výrobca myslel aj na komfort používateľa, čím narážame na odpružené sedadlo vodiča. Avšak oproti drahším modelom treba počítať s tým, že záhradný traktor nedisponuje prednými svetlami, ktoré by umožnili pracovať aj dávno po západe slnka. Záhradný traktor sa terénom pohybuje pomocou 13-palcových predných a 16-palcových zadných kolies.

Výkon motora a prevodovka

Obzvlášť parametre motora hovoria jasne o tom, že záhradný traktor je určený na menej náročné používanie. Motor s elektroštartom má jeden valec a disponuje objemom 190 centimetrov kubických. Vo výsledku to dáva výkon maximálne 6,5 HP, čo je v našom porovnávaní záhradných traktorov podpriemerná hodnota.

Slabšou stránkou je taktiež šesťstupňová prevodovka, ktorá je manuálna. Objem palivovej nádrže je pomerne malý, a to iba 1,2 litra. To by síce mohlo znamenať nevyhnutnosť častejšieho dolievania paliva. Avšak pokiaľ sa nerozhodnete kosiť rozsiahle plochy, mali by ste sa tomuto problému vyhnúť.

Kvalita kosenia

Záhradný traktor je určený na komfortné kosenie menších trávnatých plôch, približne do 1500 m2. Tomu zodpovedá menší záber kosenia – 60 cm. Menšie rozmery však pri kosení prinášajú aj nesporné výhody. Svedčí o tom aj to, že záhradný traktor má polomer otáčania iba 46 cm. To všetko znamená, že pracovať s ním môžete aj v záhradách s členitejším pôdorysom a pohodlne pokosiť aj užšie pasáže. Čo sa týka výšky kosenia, traktor ponúka na výber 5 polôh. Regulovať ich môžete v rozsahu od 38 do 95 mm.

Technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Typ kosačky záhradný traktor
Výkon motora 6,5 HP
Plocha kosenia do 1500 m2
Pracovná šírka 60 cm
Výška kosenia 38 – 95 mm
Zberný kôš na trávu 150 litrov
Prevodovka manuálna, Transmatic
Počet rýchlosti vpred/vzad 6/6
Počet valcov 1
Objem palivovej nádrže 1,2 litra
Hmotnosť 130 kg
Náš tip

Táto traktorová kosačka vás nepresvedčila a hľadáte výkonnejší model? Pozrite si náš výber a recenzie najlepších záhradných traktorov.

Najpredávanejšie záhradné traktory podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár