Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential – Recenzia a test

16. 12. 2020 Aktualizované

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential recenzia a test

Xiaomi Mi Electric Scooter Essential taktiež prešla našim testom. Je vhodnou voľbou pre dospelých aj pre deti.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

6.3

Dobrá

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Essential disponuje kvalitným prevedením, nižšou cenou a hlavne nízkou hmotnosťou. Jej maximálna rýchlosť a dojazd je trochu pod priemerom, avšak pre nenáročných používateľov je to dostačujúce.

Rýchlosť a dojazd
5.5
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
6
Klady
  • Možnosť prepojenia s mobilom
  • Tempomat
  • Kvalitná konštrukcia
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Slabý výkon
  • Kratší dojazd

Rýchlosť a dojazd

Elektrická kolobežka Xiaomi Electric Scooter Essential disponuje slabším výkonom a dojazdom. S plne nabitou batériou dokáže prejsť maximálne 20 km vzdialenosť. Maximálna rýchlosť kolobežky je 20 km/h, čo je taktiež trochu podpriemerné. Na druhej strane kvôli týmto vlastnostiam vhodná aj pre deti. O výkon sa stará 250 W elektromotor, ktorý je súčasťou aj ďalších modelov elektrokolobežiek tejto značky.

Teda ak hľadáte kolobežku pre dieťa prípadne je pre vás rýchlosť 20 km/h a dojazd 20 km dostačujúci, tak môže byť vhodnou voľbou. Ak nie tak, napríklad elektrická kolobežka BlueTouch BT800 disponuje dojazdom až 60 km a rýchlosťou 50 km/h. V prípade, že to je pre vás už veľa tak strednou cestou môže byť JOYOR F3 (dojazd 35 km a max. rýchlosť 35 km/h).

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Táto elektrokolobežka má hmotnosť 12 kg, čo je dosť nízke číslo. Preto je jej prenos ľahký a nemali by ste mať problém pri nosení aj na dlhšie vzdialenosti. Taktiež ponúka možnosť zloženia do praktického tvaru, ktorý jednoducho uchopíte do ruky. Nižší výkon sa podpísal aj na nosnosti. Tá je na hodnote 100 kg, čo 20 kg menej ako to štandardne býva. Treba rátať aj s tým, že už pri hmotnosti jazdca približujúcej sa k 100 kg je dojazd menší.

Materiál kolobežky je hliník. Má štandardný dizajn, ktorý medzi inými modelmi ničím výrazným nevyniká.

Batéria

Energiu dodáva kolobežke lithium-ionová batéria s kapacitou 5,2 Ah. Jej nabitie trvá približne 5 hodín a poskytne maximálny dojazd 20 km. Vzhľadom na nižšiu kapacitu a výdrž táto kolobežka nie je vhodná na dlhšie výlety.

Ostatné vlastnosti

Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky ako predné a zadné svetlo (zároveň aj brzdové). K miere bezpečnosti pridáva aj kotúčová brzda. Okrem toho má kolobežka aj tempomat, ktorý napomáha pri udržiavaní stálej rýchlosti. Modernou vychytávkou je možnosť prepojenia kolobežky a mobilu cez Bluetooth. Pomocou mobilnej aplikácie je možné kolobežku uzamknúť a zobrazí vám aj informácie o jazde.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 250 W
Maximálna rýchlosť 20 km/h
Maximálne stúpanie
Dojazd 20 km
Hmotnosť 12 kg
Nosnosť 100 kg
Doba nabíjania 5 hod
Priemer kolies 8,5″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 120 cm
Náš tip

V našom teste elektrokolobežiek nájdete ďalšie zaujímavé modely.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár