Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Ionic-CARE Triton X6 – Recenzia a test

23. 1. 2021 Aktualizované

Ionic-CARE Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 strieborná

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 patrí k najobľúbenejším a najpredávanejším na trhu. Má veľmi nízku hlučnosť a taktiež prijateľnú cenu.

Hodnotenie čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6

8.2

Perfektná

Táto čistička vzduchu má bezkonkurenčný pomer cena/výkon. Na najvyššom výkone dokáže čistiť vzduch v miestnosti do 75 m2 a to pri neuveriteľnej hlučnosti 8 dB. Okrem toho má 96 % účinnosť čistenia.

Funkcie a ovládanie
7.5
Výkon
7
Dizajn, rozmery, hlučnosť
10
Klady
  • Jej súčasťou je ionizátor
  • Veľmi nízka až takmer žiadna hlučnosť
  • Nízka cena
  • Účinnosť čistenia 96 %
  • Mnoho spokojných používateľov
  • Jednoduchá obsluha
  • Doživotné filtre (stačí ich iba vyčistiť)
Zápory
  • Absencia časovača
  • Výkon 65 m3/h

Funkcie a ovládanie

Čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6 sme zaradili do nášho testu z dôvodu jej veľkej obľúbenosti. Taktiež patrí medzi najpredávanejšie na Slovensku. Po zistení niektorých vlastností sa ani nedivíme, že je to tak. Jednou z nich je ionizátor, ktorý dokáže veľmi účinne čistiť vzduch. Účinnosť tohto zariadenia je až 96 %. Vzhľadom na jej minimum funkcii (3 výkonnostné režimy + nočný režim) je ovládanie veľmi jednoduché.

Čistička nemá displej ani senzor kvality ovzdušia, čo by ste však v tejto cenovej kategórii ani nemali očakávať. Prednosťou je jednoduchá a veľmi úsporná údržba. Nie je potrebné dokupovať nové filtre ako to je pri iných modeloch. Stačí raz týždenne jednoducho handričkou vyčistiť zanesený filter a znova ho môžete používať. Okrem úspornej údržby má aj prevádzka veľmi nízke náklady. Výrobca udáva menej ako 0,10 € za jeden deň prevádzky.

Výkon

Vzduchový výkon zariadenia je len 65 m3/h, čo je oproti konkurenčným modelom o dosť menej. Na výber máte z troch výkonnostných stupňov. Nízky výkon je vhodný pre miestnosť do 15 m2, stredný do 50 m2 a najvyšší do 75 m2. Podľa toho môžeme povedať, že nie je určený pre veľké priestory, no vzhľadom na jeho cenu to ani nemôžeme očakávať.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

štandardne moderný dizajn, ktorý sa hodí do domácnosti aj do kancelárie. Rozmerovo sa tiež nejak nelíši od iných modelov. Čo musíme spomenúť je hlučnosť. Tá je pri tomto zariadení bezkonkurenčne najnižšia. Konkrétne pri plnom výkone je to len 8 dB, čo v podstate ani nezaregistrujete. Bežné modely majú hlučnosť pri maximálnom výkone približne 40 až 60 dB.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 75 m2 – max
Hlučnosť max 8 dB
Počet rýchlostí 3
Výkon 65 m3/h
Displej nie
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (š × v × h) 21 × 71 × 24 cm
Hmotnosť 3,1 kg
Náš tip

Okrem Ionic-CARE Triton X6 sme sa pozreli aj na ďalšie zaujímavé modely a zostavili rebríček najlepších čističiek vzduchu.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár