Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Ecovacs Winbot X – Recenzia a test

28. 1. 2022 Aktualizované

Ecovacs Winbot X recenzia

Ecovacs Winbot X je bezdrôtový robotický čistič okien, ktorý poskytne jeho používateľovi jednoduchú manipuláciu a 50 minútovú výdrž batérie.

Hodnotenie robotického čističa okien Ecovacs Winbot X

8.7

Perfektný

Tento robotický čistič okien je vhodný pre náročných používateľov, ktorých požiadavkou pri tomto zariadení je absencia kábla. Avšak cenovo je oproti ostatným modelom vyššie.

Funkcie a rýchlosť čistenia
9.5
Napájanie
8
Ovládanie
8.5
Klady
  • Výborný zabezpečovací systém
  • Jednoduchá manipulácia
  • Jednoduché a intuitívne ovládanie
  • Program Deep Clean Mode
  • Po ukončení čistenia sa vráti na pôvodné miesto
Zápory
  • Vyššia cena
  • Výdrž batérie 50 minút môže byť pre niekoho málo

Funkcie

Robotický čistič okien Ecovacs Winbot X patrí k drahším modelom tohto zariadenia. Disponuje 4-stupňovým čistiacim systémom. To znamená, že stiera okno každým smerom čo zabezpečí dokonalý výsledok bez šmúh. Zvoliť si môžete aj program s názvom Deep Clean Mode. Počas tohto programu prejde celú plochu okna až dva krát v horizontálnom aj vertikálnom smere. To je vhodné použiť pri čistení okien, ktoré sú nadmerne zašpinené.

Výhodou pri čistení veľkých okien je, že po ukončení cyklu sa vráti na miesto odkiaľ začal. Teda nebude potrebné ho dávať dole napríklad z vrchnej časti okna. To isté spraví aj v prípade, že mu bude dochádzať batéria. Ak čistič narazí pri prechádzaní okna na hranu či rám automaticky zmení smer. O to sa starajú senzory v jeho rohových častiach.

Výbornou vychytávkou je bezpečnostný systém Safety Tether System. Pred spustením čističa je potrebné pripevniť na okno hlavné robotické zariadenie, ktoré monitoruje bezpečnosť čističa. To má výsuvné lano, ktoré sa naň pripevní. V prípade, že čistič stratí tlak pod úroveň 3,5 kPa zaznie zvukový signál. Ak už bude hroziť pád čističa tak robot ho lanom zadrží.

Je potrebné podotknúť, že tento vysávač na okná má štvorcový tvar. Preto sa hodí hlavne na čistenie klasických okien či sklenených plôch štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru, kde je najefektívnejší. Pri oknách s nepravidelnými zaoblenými krivkami ich pravdepodobne nevyčistí dôkladne.

Rýchlosť čistenia je 3 minúty a 8 sekúnd na 1 m2. Podľa tohto údaju si môžete vypočítať zhruba ako dlho bude trvať umytie vašich okien a sklenených povrchov. Táto rýchlosť je v porovnaní s inými modelmi o niečo vyššia. Napríklad oproti Hobot 198 je to o 28 sekúnd rýchlejšie.

Napájanie

Ecovacs Winbot X je bezdrôtový to znamená, že je poháňaný batériou. Tá ma kapacitu 3 000 mAh a poskytne energiu pre 50 minútovú prevádzku. Či je to veľa alebo málo je individuálne. Niekomu to bude stačiť na umytie všetkých okien v dome a niekto počas tohto času neumyje ani polovicu. Výhodou je absencia kábla, ktorý častokrát komplikuje prácu. Ak kapacita nabitia klesne pod 40 % zaznie zvukový signál, ktorý vás na to upozorní.

Ovládanie

Tento robotický čistič je možné ovládať pomocou diaľkového ovládača (spustenie, pozastavenie, zastavenie a zmena smeru). Priamo na čističi sa nachádza tlačidlo pre jeho zapnutie. Vďaka hmotnosti 1,8 kg a pevnej rukoväti je nasadenie na okno fyzicky nenáročné a jednoduché.

Po nasadení na okno a jeho spustení mu nemusíte venovať pozornosť. Pri nečakanej situácii alebo nejakom probléme zaznie zvukový signál.

Vlastnosti Hodnoty
Typ napájania aku
Hlučnosť 74 dB
Hmotnosť 1,8 kg
Príkon 60 W
Objem nádrže 230 ml
Ovládanie diaľkový ovládač
Tvar štvorcový
Bezpečnostné prvky Závesné lano
Minimálna veľkosť povrchu 50 × 50 cm
Maximálna veľkosť povrchu
Náš tip

Ako vybrať robotický čistič okien a recenzie ďalších modelov nájdete v článku najlepšie robotické čističe okien.

Najpredávanejšie robotické čističe okien

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár