Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie filtračné kanvice – test a recenzie 2024

4. 1. 2021 Aktualizované

Voda je základnou potrebou nášho tela. Problémy s jej nedostatkom vyriešili rozsiahle vodovodné siete, vďaka ktorým stačí pustiť kohútik a pitná voda je vaša. Čo keď sa však dostaneme do situácie, kedy nebudeme môcť tento komfort využiť a balená voda nebude po ruke? Jednou zo zaujímavých možností sú filtračné kanvice. S ich pomocou môžete ako mávnutím čarovného prútika vodu, ktorá by pre vás mohla byť aj škodlivá, premeniť na vodu dokonale pitnú.

Keďže stále viac ľudí filtráciu vody na svojich cestách využíva, spísali sme nasledujúci článok. Ponúkneme vám prehľad troch najlepších zástupcov týchto dômyselných zariadení. Chýbať nemôžu ani rady a tipy pre ich výber. Pusťte sa preto do čítania a vyberte si filtračnú kanvicu presne podľa svojich predstáv.

Najlepšia celkovo

Jedna z najlepších filtračných kanvíc na trhu.

Najlepší pomer cena/kvalita

Kanvica nižšieho objemu určená menším domácnostiam.

Najlepšia lacná

Lacné a spoľahlivé riešenie problémov s kvalitou pitnej vody.

Najlepšie filtračné kanvice

Recenzia: Brita Elemaris Cool Meter

Brita Elemaris Cool Meter recenzia Pre náročných

Celkový objem: 2,4 l | Objem prefiltrovanej vody: 1,4 l | Indikátor výmeny filtra: áno | Možnosť umývania v umývačke: áno | Farba: priehľadná, čierna | Približná cena: 30 €

Klady
 • Perfektné prevedenie filtra
 • Spoľahlivý indikátor
 • Odolná konštrukcia
 • Pekný dizajn
 • Protišmykové prevedenie
 • Ergonomická rukoväť
Zápory
 • Vyššia cena
 • Malý objem

Tým najlepším produktom z našej trojice je Brita Elemaris Cool Meter od overeného producenta filtračných systémov. Za nemálo peňazí vám zaistí veľa kvalitnej a filtrovanej vody.

Veľkou devízou je perfektná kvalita filtračného systému. Ten sa svojou kvalitou zaraďuje medzi absolútnu špičku a dokáže prefiltrovať veľké množstvá vody. Elektronický indikátor výmeny informuje presne a nemusíte sa báť, že by ste filtráciu vymenili predčasne. Pri indikácii výmeny filtra neberie do úvahy len dobu používania filtra, ale aj množstvo prefiltrovanej vody a jej tvrdosť. Celá kanvica je vyrobená z veľmi odolných plastov, takže sa môžete tešiť na dlhú výdrž aj pri častom používaní. Pochválime tiež pekné dizajnové spracovanie, ktoré z tejto kanvice robí výborný doplnok do každej kuchyne, či inej miestnosti. Navyše je spodná časť kanvice vybavená protišmykovým materiálom, vďaka ktorému sa nemusíte báť nečakaných nehôd pri používaní. Pohodlie pri používaní tohto modelu filtračnej kanvice upevňuje príjemná a mäkká ergonomická rukoväť, ktorou disponuje.

Významným nedostatkom je oproti tomu pomerne výrazná finančná čiastka, ktorú za obstaranie výrobku zaplatíte. Síce nejde o ktovieako závratnú sumu, aj tak je to o takmer 20 eur viac ako v prípade najlacnejšieho výrobku. Na rozdiel od neho však ušetríte na výmene filtračného média. V tejto cenovej relácii nás veľmi nepotešil ani malý objem, ktorým kanvica disponuje. Ak si chcete zaobstarať filtračnú kanvicu pre väčšiu domácnosť, potom sa vám môže javiť 1,4 l odfiltrovanej vody, ako príliš malé číslo.

Brita Elemaris Cool Meter predstavuje výbornú voľbu pre náročné domácnosti. Kvalitou konštrukcie, dĺžkou životnosti i úrovňou filtrácie vyčnieva nad zvyškom produkcie na trhu.

Recenzia: BRITA Maxtra Plus Style 2,4l

BRITA Maxtra Plus Style 2,4l recenzia Zlatý stred

Celkový objem: 2,4 l | Objem prefiltrovanej vody: 1,4 l | Indikátor výmeny filtra: áno | Možnosť umývania v umývačke: áno | Farba: limetková | Približná cena: 23 €

Klady
 • Výborná kvalita filtrácie
 • Vydarený dizajn
 • Spoľahlivé ukazovatele výmeny filtra
 • Jednoduchá manipulácia
Zápory
 • Malý objem

Tiež druhý model nášho prehľadu pochádza z dielne firmy Brita. BRITA Maxtra Plus Style 2,4l sa vyznačuje perfektným remeselným prevedením konštrukcie. Všetky prvky boli navrhnuté s citom tak, aby poskytovali používateľovi čo najväčší komfort a najvyššiu kvalitu.

Podstatným kladom je vynikajúca kvalita filtrácie, o ktorú sa stará skvele navrhnutý systém filtrácie. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu musíme vyzdvihnúť aj funkčné ukazovatele výmeny filtra. LED indikátory blikajú v niekoľkých farbách podľa toho, ako naliehavá výmena je. Nejde teda o obyčajné sledovanie poslednej výmeny filtra, ale o skutočné indikovanie potrebnej výmeny v závislosti od množstva prefiltrovanej vody. Spomenúť musíme tiež podarené dizajnové prevedenie, vďaka ktorému zariadenie skvele zapadne do akejkoľvek kuchyne.

Zásadnou nevýhodou je pomerne malý objem nádoby. Na jedno použitie totiž zvládne iba 1,4 l prefiltrovanej vody, takže sa pripravte na niekoľkonásobnou prácu. Pre menšie alebo nenáročné domácnosti však aj také množstvo plne dostačuje. V prípade väčších domácností môže byť nutnosť neustáleho opakovaného používania pomerne otravná.

Ak hľadáte čo najlepší pomer ceny a kvality, ste na správnom mieste. BRITA Maxtra Plus Style 2,4l ponúka veľmi rozumné parametre a nebude vás stáť príliš veľa. Snáď len ten objem by mohol byť o niečo vyšší.

Recenzia: Brita Marella XL 3,5l

Brita Marella XL 3,5l recenzia Lacný základ

Celkový objem: 3,5 l | Objem prefiltrovanej vody: 2 l | Indikátor výmeny filtra: áno | Možnosť umývania v umývačke: áno | Farba: biela | Približná cena: 13 €

Klady
 • Priaznivá cena
 • Kvalitná filtrácia
 • Zaujímavo riešený dizajn
 • Dostatočný objem
Zápory
 • Nepresný indikátor výmeny filtrácie
 • Slabšie riešenie konštrukcie
 • Absencia slovenského návodu

Potrebujete vhodnú filtračnú kanvicu do domácnosti? V tom prípade u vás celkom iste nájde využitie model Brita Marella XL. Ten ponúkne objem plne postačujúci na prípravu čistej vody pre celú rodinu.

Významným kladom je nízka obstarávacia cena, len mierne presahujúca 10 eur (08.2019). Za túto nízku sumu dostanete prístroj vybavený vysoko kvalitnými filtrami, ktoré sa postarajú o dôkladné očistenie a prefiltrovanie naliatej kvapaliny. Dizajnové prevedenie pôsobí na prvý pohľad zaujímavo a určite nepôsobí lacným dojmom. Už vyššie sme spomenuli veľký objem nádoby, ktorý považujeme za veľké pozitívum tejto filtračnej kanvice.

Najväčším problémom tohto modelu je trochu nepresný indikátor výmeny filtrácie. Ten berie do úvahy len dátum poslednej výmeny, nie množstvo vyfiltrovanej vody. Preto sa oplatí brať ho skôr s nadhľadom a radšej si spočítať 100 litrov, po ktorých by malo dôjsť k výmene za všetkých okolností. Spomenúť musíme aj konštrukčné nedostatky v podobe drobného úchytke otváranie či veľkosti nevhodné pre umiestnenie v chladničke. Radosť neurobí ani absencia slovenského návodu. Vzhľadom na naozaj nízku cenu však ide o vskutku vydarený model, ktorý vo svojej cenovej relácii len ťažko nájde premožiteľa.

Ak nebazírujete na rýchlosti filtrácie, ale vystačíte si s jej vysokou úrovňou, splní Brita Marella XL, aj s nízkymi obstarávacími nákladmi, vaše požiadavky.

Najpredávanejšie filtračné kanvice podľa Heureky

Ako si správne vybrať filtračnú kanvicu

V tejto časti vám priblížime všetko, čo potrebujete o filtračných kanviciach vedieť. Začneme charakteristikou a významom týchto spotrebičov a následne prejdeme ku konkrétnym parametrom, ktorým by ste pri výbere mali venovať pozornosť. Na záver článok uzavrieme výberom najkvalitnejších značiek, ktoré sa pri výbere určite oplatí brať do úvahy. Poďme teda na to!

Význam filtračných kanvíc

Život bez vody si nemožno ani predstaviť. Je najrozšírenejším nápojom na svete a napriek tomu, že by sme k nej mali byť šetrní, ňou často mrháme. Plníme ňou nielen rýchlovarné kanvice, ale aj kávovary alebo žehličky a celý rad ďalších spotrebičov. Samotná voda z vodovodu sa v poslednom čase stala obľúbeným domácim nápojom, a to čistá, alebo aj ochutená.

Filtračná kanvica je odpoveďou na všetky problémy s kvalitou vody, s ktorými sa môžete stretnúť. Pomôže vám však aj vtedy, keď už nechcete domov vliecť ťažké balíky s PET fľašami a nechcete si zaťažovať svedomie tým, čo bude s prázdnymi fľašami po použití. Možno aj vy patríte medzi tých ľudí, ktorým nevyhovuje farba alebo chuť vody z vodovodu. Vedzte, že pitná voda obsahuje približne sedem stoviek rozpoznateľných netoxických aj toxických látok, z ktorých je zrejme najznámejší chlór so svojím typickým zápachom a nepríjemnou pachuťou. O filtračných systémoch ste zrejme počuli. Ako však vybrať ten pravý, ktorý vám skutočne zaručí nielen zdravotnú nezávadnosť, lepšiu chuť, ale napríklad aj jemnejšiu penu vášho espressa?

Čo všetko potrebujete z vody odfiltrovať a čo zachovať?

O chlóre už bola reč a je potrebné dodať, že poradiť si s ním dokáže väčšina na trhu dostupných filtračných systémov. Trochu zložitejšie je to však s odstraňovaním ťažkých kovov ako napr. medi, olova alebo hliníka. Tieto prvky spôsobujú tvrdosť vody a tým aj riziko tvorby vodného kameňa.

Kvalitný filter dokáže tiež znížiť hladinu pH. Vo vode z vodovodu sa hodnota pH pohybuje od 6,5 do 8,5 v závislosti na konkrétnom distribútorovi vody. Filtračná kanvica pH znižuje zhruba na 4,5. Presvedčte sa, či to všetko systém, ktorý vyberáte, vie. Voda bez nežiaducich látok lepšie chutí sama o sebe. Dôležitým poznatkom ale je, že tiež zvýrazní chuť a arómu kávy, čaju a ďalších pripravovaných nápojov. Dokonca aj vaša polievka bude chutiť s odfiltrovanou vodou inak a lepšie. Je dosť možné, že si varenie s filtrovanou vodou zaľúbite tak, že si ho bez nej ani nebudete vedieť predstaviť.

Nie všetkých látok sa však chcete zbaviť. Trebárs prírodné minerály ako vápnik či horčík sú ľudskému telu prospešné a vo vode teda žiadúce. Nie každý filter si však s vodou dokáže poradiť tak, aby v nej tieto prospešné látky zachoval. Skúmajte teda, či to vyberaný filtračný systém dokáže. Vďaka vyváženej zmesi živice a aktívneho uhlia to zvládne napríklad nemecká Brita. Práve aktívne uhlie je veľmi dôležitou súčasťou filtrov a lacné systémy ho s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú obsahovať.

Čo je vlastne filtračná kanvica?

Hneď na úvod si trochu priblížme, aký druh spotrebiča vlastne filtračná kanvica je. Ide o zariadenia, ktoré v princípe vôbec nie sú zložité. Na prvý pohľad nápadne pripomínajú klasickú rýchlovarnú kanvicu, akú asi používate na prípravu svojich obľúbených teplých nápojov. Niekedy však vyzerá aj inak a nadobúda tvary rôznych druhov fliaš a špeciálnych boxov na vodu.

Ako už vieme usúdiť z názvu, najdôležitejšou časťou filtračnej kanvice je jej filter. Ten sa skladá hneď z niekoľkých častí, ktoré spolupracujú na tom, aby výsledným produktom práce filtračnej kanvice bola zdravotne nezávadná a filtrovaná voda.

Ako si vybrať filtračnú kanvicu

Predtým, než sa rozhodnete pre návštevu obchodu, oplatí sa zamyslieť nad výhodami a nedostatkami filtračných kanvíc. Porozumieť by ste tiež mali tomu, ako tieto prístroje vlastne fungujú. Pri nákupe rozhodne berte do úvahy objem nádoby a prevedenie použitej filtrácie. V neposlednom rade hrá úlohu aj tvar daného modelu.

Výhody a nevýhody

Na prvý pohľad vyzerá všetko ideálne. V oblasti s horšou vodou si zakúpite kanvicu, ktorá sa postará o odstránenie všetkých potenciálnych škodlivín. Nie vždy je však takýto postup možný alebo prínosný. Preto sa musíme zmieniť o kladoch a záporoch filtračných výrobkov.

Klady
 • Efektívne odstránenie škodlivých látok
 • Zbavujete sa nutnosti kupovania balenej vody a nakladania s odpadom
 • Lacná prevádzka kanvice
 • Vyššia výdrž spotrebičov využívajúcich vodu
Zápory
 • Odčerpanie veľkého množstva prospešných minerálov
 • Zníženie pH vody
 • Vodu je nutné prevariť pri použití pre dojčatá

V prípade, že žijete v oblasti s dobrou kvalitou vody, môžete filtračné kanvicu použiť len ako doplnok. S jej pomocou odstránite aj malé množstvo vodného kameňa, čím prispejete k dlhšej životnosti svojich spotrebičov.

Princíp fungovania

Vzhľadom k tomu, že s čistotou vody si neradno zahrávať, vás asi zaujíma, ako to všetko vlastne funguje? O všetko sa stará dômyselný filtračný systém. Ten je zvyčajne tvorený hneď niekoľkými samostatnými filtrami. Prvý z nich predstavuje jemné sitko, ktoré sa postará o mechanické odstránenie väčších nečistôt. Týmito nečistotami máme na mysli rôzne usadeniny a podobné typy prvkov znečisťujúcich vodu.

Ako filter funguje? Nefiltrovaná voda vteká cez vstupné otvory dovnútra filtra. Jemné sito tu zachytí hrubé častice. Následne príde voda do styku s filtračnou zmesou, ktorá obsahuje primárne dve zložky. Živica zredukuje uhličitanovú tvrdosť vody (vodný kameň) a absorbuje ťažké kovy (olovo, meď). Aktívne uhlie zase redukuje látky negatívne ovplyvňujúce chuť – chlór a pesticídy.

Druhá časť procesu filtrácie je úzko spojená s použitím špeciálnej technológie, ktorá sa nazýva iónovou filtráciou. Tá je zabezpečovaná zmesou látok a aktívneho uhlia. To sa postará o likvidáciu vodného kameňa, bez toho aby došlo ku kompletnému odfiltrovaniu prospešných minerálov. Vo vode sa zachová vápnik a horčík, ktorý je pre telo dôležitý. Samotné aktívne uhlie vykonáva filtráciu najmenších usadenín a zásadným spôsobom zlepšuje chuť vody. Filtrácia uhlím má tiež za následok úplné odstránenie aj tých najmenších usadenín a znečisťujúcich látok.

Hoci by sa mohlo zdať, že prevádzka takéhoto spotrebiča musí vyžadovať obrovské množstvo peňazí, opak je pravdou. Jeden liter kompletne filtrovanej vody vyjde zhruba na 0,08 €. Aký obrovský rozdiel oproti balenej vode v supermarketoch, však?

Objem nádoby

Dôležitým parametrom každého zariadenia pracujúceho s kvapalinou, je objem. Ten hrá nemenej významnú úlohu aj v prípade filtračných kanvíc. V produktových špecifikáciách sa bežne stretnete hneď s dvoma objemami. Prvý udáva množstvo čistej prefiltrovanej vody, druhý započítava aj vodu určenú na filtráciu.

Vždy sa oplatí sústrediť sa hlavne na objem prefiltrovanej vody. Práve ten totiž udáva, aké množstvo kvapaliny vhodné na pitie nakoniec získate. Všeobecne platí, že čisté množstvo spracovanej vody by malo plne zodpovedať aspoň rýchlovarnej kanvici tak, aby ste nemuseli čakať na jej plné doliatie.

Na trhu sa stretnete so širokou škálou veľkostí nádob. Najbežnejšie sú výrobky so súhrnným objemom predstavujúcim 3 litre, z ktorých polovica je pre už filtrovaná voda. Veľké a náročné domácnosti však môžu smelo využiť aj modely, ktorých nádoba pojme až 8 l.

Prevedenie filtrácie

Najdôležitejším prvkom každého filtračného zariadenia sú logicky filtre. V prvom rade by ste sa teda mali zaujímať o to, ako dlho vydržia a koľko peňazí vás bude stáť ich výmena. Štandardne sa životnosť týchto filtrov pohybuje v rozmedzí od štyroch do piatich týždňov.

Pri práci takisto venujte pozornosť dôkladnej kontrole indikátorov výmeny filtra. V zásade sa používajú buď mechanické alebo elektronické systémy, ktoré vás upozornia, že je potrebné použitý systém nahradiť. Najdômyselnejšie výrobky dokonca ukážu presný počet kanvíc, ktorý ešte bezpečne vyčistíte.

Rozhodne zbytočne neprekračujte odporúčanú dobu! V opačnom prípade nie je isté, že bude voda zbavená všetkých škodlivín.

Ekológia používania

Použité filtre a patróny, ktoré vyhodíte s bežným či triedeným odpadom, môžu mať paradoxne podobný dopad ako vyhodenie PET fliaš, hoci ich objem nebude zďaleka taký veľký. Ak myslíte až takto ďaleko, vyberte firmu, ktorá zaistí výmenu použitých filtrov za nové a poskytne vám primeranú zľavu. Mnohé firmy obchodujúce s filtračnými kanvicami túto možnosť ponúkajú.

Tvar kanvice

Hoci môžete na prvý pohľad vnímať tvar kanvice ako vedľajší parameter, nie je to úplne pravda. Vzhľadom k tomu, že sa veľmi často jedná o kľúčových pomocníkov pre cestovateľov, je potrebné, aby mala dostatočne ergonomické krivky. Premýšľajte tiež, či nebudete uchovávať filtračnú kanvicu (jej nádobu) v chladničke. Ak áno potom by sa vám mala vojsť napríklad do poličky v dvierkach chladničky. Aj v tomto ohľade tak tvar kanvice zohráva dôležitú úlohu.

Na trhu sa vyskytuje celý rad rôznorodých farebných prevedení. V súčasnosti tiež možno nájsť hneď tri základné tvary, o ktorých pojednáva nasledujúca tabuľka:

TVAR POPIS
Klasická kanvica Bežný tvar vhodný pre použitie v domácnosti, vyznačuje sa ľahkou manipuláciou a zjednodušeným nalievaním vody.
Karafa Pre náročnejších zákazníkov vyžadujúcich ladné krivky a elegantný dizajn.
Fľaša Malé rozmery a kompaktné podlhovasté prevedenie z nej robí ideálny tvar pre turistov.

Filtračná kanvica na cestách

Chcete si vziať prefiltrovanú vodu so sebou na cestu alebo ju dať deťom do školy? Premýšľate čo robiť, aby ste neprišli o jej kvalitu? Najlepším riešením sú v takomto prípade prenosné filtračné fľaše Fill & Go. Obsahujú účinný MicroDisc filter, vďaka ktorému môžete mať čistú, filtrovanú vodu, nech ste kdekoľvek. V meste, v kancelárii, či na výlete v prírode.

Cena filtračnej kanvice

Filtračné kanvice je možné zakúpiť na trhu za veľmi prijateľnú cenu. Pokiaľ máte vyššie ambície pri príprave čistej vody, môžete si priplatiť za určitý nadštandard. Ten môže predstavovať väčšiu kapacitu nádoby alebo dôkladnejší filtračný proces. Vyberať by ste mali z preverených značiek, medzi ktoré patrí Aquaphor, Laica alebo BRITA. O značkách si ale povieme viac v závere článku.

 • Cena do 20 €

Najlacnejšie filtračné kanvice a malé športové nádoby zakúpite bez problémov do ceny 20 €. Najčastejšie sa jedná o modely so sumárnym objemom do 2,6 litra. Očakávať by ste nemali žiadne moderné dizajny a určite nie žiadne prepychové materiály. Napriek tomu takéto kanvice dokážu spoľahlivo splniť svoj účel.

 • Cena od 20 do 40 €

Filtračné kanvice tejto kategórie sú špecifické moderným vzhľadom, objemom až 3,7 litra, niekoľkostupňovou filtráciou a navyše je možný aj výber z mnohých farebných variantov. Toto všetko môže byť vaše, ak ste ochotný si aspoň trochu priplatiť. Filtračné kanvice v tejto cenovej skupine predstavujú už určitý nadštandard.

 • Cena od 40 do 60 €

Špeciálne boxy na filtrovanie vody s väčším objemom alebo kvalitné prenosné fľaše určené pre náročnejšie pohybové aktivity a do terénu. Presne takéto filtračné kanvice a nádoby dokážete kúpiť v cenovom rozmedzí od 40 do 60 €. Veľký dôraz je kladený na použitie vysoko kvalitných výrobných materiálov. Je však potrebné poznamenať, že v tejto kategórii sa poväčšine nachádzajú také modely filtračných kanvíc, ktoré bežný používateľ nevyužije v plnej miere. Sú skôr určené pre poloprofesionálne a profesionálne využitie.

 • Cena nad 60 €

Špičkové a dômyselné technológie čistenia v kombinácii s nerezovými a sklenenými dizajnami vás vyjdú na viac ako 60 €. Za takéto peniaze získate sofistikované viacstupňové čistenie, ekonomickú prevádzku a veľkú objemovú kapacitu. Náklady na obstaranie takýchto výrobkov sa môžu ľahko vyšplhať k sumám presahujúcim 60 €. Bežný používateľ, ktorý chce zlepšiť kvalitu vody pre seba, poprípade pre svoju domácnosť (väčšiu či menšiu) však takéto zariadenie môže považovať za prebytočný luxus, a hlavne z hľadiska vysokého objemu potenciál takejto filtračnej kanvice ani nevyužije. Aj v našom výbere sme sa preto zameriavali skôr na nižšie cenové relácie, ktoré ponúkajú vhodnejšiu alternatívu pre bežného spotrebiteľa.

Najkvalitnejšie značky filtračných kanvíc

Ako to už v prípade spotrebičov do domácnosti býva, svoje slovo pri výbere by mala mať aj značka. Ak si kúpite model vyrobený osvedčenou firmou, máte vyššiu istotu kvality a dlhodobej životnosti. Lacnejší výrobok od neznámeho výrobcu (najmä čínskeho) síce môže vyzerať ako dobrá voľba, no nie vždy ňou aj musí byť. Nákupom takéhoto výrobku riskujete nižšiu kvalitu filtrovanej vody, často bez akéhokoľvek štandardu či certifikácie. Navyše takéto výrobky majú poväčšine kratšiu životnosť, čo sa následne prejavuje vo forme zvýšených nákladov na kúpu nového zariadenia. Našou radou preto je zaobstarať si kvalitné zariadenie, za ktoré si síce budete musieť priplatiť, no odrazí sa to na zvýšenej kvalite vody a teda aj vášho zdravia.

 • Filtračné kanvice Brita

Nemecká spoločnosť Brita je známou a veľmi osvedčenou firmou zaoberajúcou sa výrobou filtračných zariadení. V jej portfóliu nájdeme mnoho zaujímavých produktov, filtrov, čistiacich prostriedkov, filtračných kanvíc a tiež filtračných fliaš.

Vo filtračných kanviciach Brita nájdeme prvotriedne filtre, ktoré si teraz trochu bližšie priblížime. Vylepšené filtre, ktoré nájdeme v kanviciach Brita majú označenie Maxtra+. Jedna vystačí na mesiac prevádzky alebo na úpravu až 100 litrov vody. Pri nových modeloch Brita za vás bude životnosť strážiť LED indikátor stavu filtračného média Smart Light. Pri vybraných typoch vás bude o životnosti informovať aj digitálny displej Brita Memo.

Filtračná technológia Brita Maxtra+ je rýdzo prírodný spôsob filtrácie. Predstavuje jednu z najpokročilejších technológii pre filtrovanie vody. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je inovovaný filter Maxtra+ až o 25% účinnejší pri odstraňovaní chlóru pri zachovaní rovnako vysokej úrovne redukcie vodného kameňa a ťažkých kovov, najmä olova a medi.

Medzi predávanými produktami Brita nájdeme aj veľmi zaujímavé prenosné filtračné fľaše. Ľahká a veľmi odolná Brita Fill & Go Active sa skvele hodí na šport a vďaka nerozbitnému materiálu ju môžete bez starostí zveriť aj svojim deťom. Štýlovú Brita Fill & Go Vital zase vďaka výrazným farbám ľahko zladíte so svojím outfitom. Tu sa ukazuje, že Brita sa zameriava nielen na funkčnosť svojich produktov, ale aj na ich prvotriedny a štýlový dizajn.

 • Filtračné kanvice Laica

Výrobky Laica sú pôvodom z Talianska. V tejto krajine sú ako dizajnované, tak aj vyrábané. Vo všeobecnosti ide o veľmi kvalitné kanvice, ktoré navyše skvele vyzerajú. Taliani sú jednoducho krajinou dizajnérov, čo sa ukazuje aj na produktoch tejto spoločnosti.

O samotnú filtráciu sa stará hneď niekoľko rôznych druhov filtrov. Najčastejšie nájdeme vo filtračných kanviciach od tohto výrobcu filtre s označením Bi-Flux. Tieto filtre sa tešia vynikajúcim hodnoteniam tunajších aj zahraničných testov. Podľa niektorých zdrojov sú až o 30% účinnejšie ako iné. Navyše dokážu zaručiť prefiltrovanie až 150 litrov vody. Väčšina konkurenčných filtračných kanvíc nedokáže prefiltrovať viac, ako 100 litrov. Spôsob indikácie nutnej výmeny filtra je buď mechanický, alebo digitálny. Všetky charakteristiky výrobkov závisia od cenovej relácie, v ktorej sa daný produkt nachádza.

Ak vyberáte filtračnú kanvicu a chcete čo najvyššiu kvalitu, potom vám môžeme túto spoločnosť vrelo odporúčať.

 • Filtračné kanvice Aquaphor

Začiatky firmy Aquaphor sa datujú do roku 1992, kedy bola táto spoločnosť založená v Rusku. Víziou Aquaphoru bolo použitie špičkových technológií vo všetkých fázach výroby produktov. Teda od navrhovania a výskumu, až po výrobu konečného produktu. Konečným produktom v tomto prípade sú vodné filtre a ich rôzne aplikácie, napríklad aj filtračné kanvice.

Na rozdiel od mnohých iných firiem si Aquaphor všetky technológie sám navrhuje. Výsledkom je tak množstvo patentov, ktoré táto firma vlastní. V kontexte filtračných kanvíc spomenieme špeciálne vláknové materiály Aqualen, ktoré zabezpečujú najvyššiu mieru odstránenia nežiaducich prímesí z vody.

Aquaphor má naozaj unikátne skúsenosti s výrobou vodných filtrov a ich aplikácií v rôznych zariadeniach na čistenie vody. Ide o firmu, ktorá má dobré meno na celom svete. Ak vás zaujíma vysoká kvalita vašej pitnej vody, potom kúpou zariadenia od tejto firmy chybu rozhodne neurobíte.

 • Filtračné kanvice BWT

Pod skratkou BWT sa skrýva názov Best Water Technology, teda najlepšie vodné technológie. Ide o rakúsku firmu, ktorá sa zaraďuje na svetové popredné priečky vo výrobe vodných filtrov. Spoločnosť má veľmi bohatú históriu, jej úplné začiatky sa datujú až do roku 1823. Prešla si dlhú cestu a dnes na trh dodáva techniku na úpravu vody v špičkovej kvalite. Mnohé filtračné kanvice BWT nielenže filtrujú nečistoty z vody, ale sú vybavené aj špeciálnymi mineralizérmi, ktoré vode dodávajú zdravé minerály. Najčastejšie sa tu používa horčíkový mineralizér, ktorý dokáže významným spôsobom zlepšiť chuť vody.

Filtračné kanvice od tejto firmy nezaujmú len kvalitou filtrácie, ale aj sviežim a moderným dizajnom. Niektoré modelové rady sa nesú v škandinávskom štýle a skvele sa hodia do každej novodobej kuchyne.

Najpredávanejšie filtračné kanvice podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.3 (23 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
lia (1. 2. 2020 23:02)

v našej domácnosti sa osvedčila filtračná kanvica orava WF-25 a bohato zvláda všetko čo treba

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár