Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Garmin Vivofit junior 3 – Recenzia a test

20. 2. 2021 Aktualizované

Garmin Vivofit junior 3 recenzia

Garmin Vivofit junior 3 sú výbornou voľbou pre deti, ktoré by mali mať viac pohybu. Charakterizuje ich odolnosť voči vode, nadštandardná výdrž batérie a dizajn inšpirovaný rozprávkovými postavami.

Hodnotenie smart hodiniek pre deti Garmin Vivofit junior 3

7.2

Výborné

Tieto inteligentné hodinky pre deti majú výdrž batérie až 12 mesiacov. Okrem toho poskytujú funkcie, vďaka ktorým sa deti budú viac hýbať. Disponujú odolnosťou voči vode, takže dieťa s nimi môže aj plávať. Nevýhodou je absencia telefonovania, písania správ a určovania polohy.

Funkcie a hardware
7
Lokalizácia polohy
0
Odolnosť
10
Výdrž batérie
10
Dizajn
9
Klady
  • Odolnosť 5 ATM
  • Funkcie, ktoré zvýšia mieru pohybu dieťaťa
  • Hmotnosť 25 g
  • Zaujímavý dizajn
  • Výdrž batérie 12 mesiacov
Zápory
  • Absencia určovania polohy
  • Neposkytujú možnosť telefonovania a odosielania správ
  • Batériu musíte po roku vymeniť za novú

Funkcie a hardware

Garmin Vivofit Junior 3 nepatria ku klasickým inteligentným hodinkám pre deti. Odlišujú sa najmä v absencii určovania polohy pomocou systémov GPS, GSM, LBS alebo Wi-Fi. Taktiež nimi nemôže dieťa telefonovať a odosielať správy. K čomu teda slúžia ak samozrejme nepočítame zobrazovanie času? Ich hlavným účelom je motivovať dieťa k pohybu. Na to slúži niekoľko funkcii, ktoré v nasledujúcich riadkoch opíšeme.

Jednou z nich je zaznamenávanie prejdených krokov a s tým spojenú prejdenú vzdialenosť. Počet krokov si môže dieťa porovnávať s kamarátmi a tým sa môžu navzájom motivovať, aby ich spravili čo najviac. Okrem toho poskytujú možnosť nastaviť upozornenie na dlhšiu dobu bez pohybu. Z tohto dôvodu doslova nútia deti k pohybu.

Hodinky poskytujú možnosť nastavenia povinností. Môžete nastaviť konkrétny čas kedy si ma dieťa napríklad ísť umyť zuby, urobiť domáce úlohy alebo upratať izbu. Za každú splnenú úlohu mu môžete nastaviť odmenu v podobe virtuálnych peňazí, ktoré sú samozrejme fiktívne. Potom sa môžete dohodnúť, že pri dosiahnutí určitej hodnoty mu kúpite nejakú hračku.

Nechýba im ani monitoring spánku, ktorý poskytne informácie o tom ako dlho a či vôbec dieťa počas noci spalo. Pre prípad núdze môžete do hodiniek zaznamenať telefónne číslo, ktoré následne vedia na displeji zobraziť.

V aplikácii, ktorú si nainštalujete v mobile alebo v tablete sú k dispozícii hry. Tie majú jednotlivé časti, ktoré sa budú otvárať až po vykonaní aktivity. Za každú hodinu pohybovej aktivity sa dieťaťu otvorí nová úroveň hry.

Lokalizácia polohy

Ako sme spomínali v kapitole vyššie, detské smart hodinky Garmin Vivofit junior 3 nedokážu určovať polohu, čo môže byť pre niekoho nevýhoda. Je práve toto vašou hlavnou požiadavkou pri výbere? Prečítajte si našu recenziu na LAMAX WatchY2, ktoré touto funkciou disponujú.

Odolnosť

Pozitívnou stránkou hodiniek je určite ich odolnosť. Dieťa môže s nimi aj plávať a hrať sa vo vode. Konkrétne sú chránené do hĺbky 50 m. To nie je pravdupovediac nadštandardná odolnosť oproti iným modelom.

Výdrž batérie

Ďalšou konkurenčnou výhodou je výdrž batérie. Najprv musíme spomenúť, že tieto hodinky nemajú klasickú nabíjateľnú batériu ako to je pri iných modeloch. Sú poháňané tzv. gombíkovou batériou. Tá by mala vydržať až 12 mesiacov. Po jej vybití ju stačí vymeniť za novú. Z tohto dôvodu si absolútne nebudete musieť robiť starosti s nabíjaním.

Dizajn

Čo sa bude deťom na týchto hodinkách páčiť je ich dizajnové prevedenie. Na výber máte z viacerých motívov, medzi ktorým nájdete napríklad obľúbené postavy Iron Man alebo Black Panther. Displej má rozmery 14,11 × 14,11 mm a je permanentne podsvietený, takže má dobrú čitateľnosť počas dňa aj v noci.

Vlastnosti Hodnoty
Kompatibilita Android, iOS
Maximálny obvod zápästia 17,5 cm
Lokalizácia polohy Žiadna
Maximálna výdrž batérie 12 mesiacov (gombíková batéria)
Hmotnosť 25 g
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (displej) 14,11 × 14,11 mm
Odolnosť 5 ATM
Veľkosť SIM karty Bez SIM karty

Náš tip

Okrem Garmin Vivofit Junior 3 sme sa pozreli aj na ďalšie GPS hodinky pre deti, ktoré sme zrecenzovali.

Najpredávanejšie smart hodinky pre deti podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár