Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

ECG AF 6000 – Recenzia a test

26. 8. 2022 Aktualizované

Teplovzdušná fritéza ECG AF 6000

Teplovzdušná fritéza ECG AF 6000 je najjednoduchší spôsob, ako smažiť a variť zdravo. S objemom až 7 l si hravo poradí s prípravou obeda či rýchlej večere aj pre viacčlennú rodinu. Čo všetko získate jej kúpou, sa dočítate v nasledujúcej recenzii.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy ECG AF 6000

8

Perfektná

Posvietili sme si na teplovzdušnú fritézu ECG AF 6000 a počas nášho prieskumu sme zistili, že kupujúci získa za primeranú cenu maximálny výkon. Teplovzdušná fritéza s niekoľkým programami prípravy jedla a s bonusom navyše, ktorým je funkcia sušenia potravín, a to ovocia, húb a byliniek.

Kvalita prevedenia
7
Výkon
9
Použitie (ovládanie a funkcie)
8
Údržba
8
Klady
  • Veľký objem – aj pre viacčlennú rodinu
  • 8 prednastavených programov
  • Funkcia sušenia potravín
  • Výkon 1800 W
  • Jednoduchá údržba
  • Výborný pomer cena/výkonnosť
Zápory
  • Bez prídavného príslušenstva
  • Pri prvom použití mierny zápach

Kvalita prevedenia teplovzdušnej fritézy ECG AF 6000 – 7/10

Teplovzdušná fritéza ECG AF 6000 svojím hranatým prevedením nepatrí práve medzi futuristické moderné spotrebiče, ktoré okrem praktického využitia slúžia aj ako dizajnový doplnok do kuchyne, pôsobí skôr neutrálne, a preto sa hodí do interiéru zariadeného v tradičnom aj modernom štýle. Jej plastové telo dostalo šat v čiernej a striebornej farbe.

Čo si určite všimne aj ten, kto sa vareniu nevenuje a kuchyňou iba občas prebehne, je veľký ovládací panel s LED displejom, na ktorom vidíte momentálne nastavenie a zostávajúci čas vybraného programu.

Fritéza ECG AF 6000 má kompaktné rozmery. Na kuchynskej linke tak ostatne dostatok miesta na prípravu surovín. Vybavená je 90 cm napájacím káblom, môžete pre ňu vyhradiť miesto aj ďalej od elektrickej zásuvky. Alebo ju použiť v altánku alebo na krytej terase, ak grilované pochúťky plánujete podávať napr. s hranolkami.

Výkon – 9/10

Teplovzdušné fritézy potrebujú na prípravu jedla menší výkon ako klasické fritézy, pretože ohrievanie vzduchu je menej náročné ako ohrievanie oleja. Na druhej strane, musí byť dostatočne výkonná, aby príprava jedla netrvala zbytočne dlho. Fritéza ECG sa môže pochváliť výkonom 1 800 W, patrí medzi špičky medzi fritézami.

Chrumkavú zlatistú kôrku na povrchu pokrmov vytvára horúci víriaci vzduch (až 720 °C), ktorý pôsobí  na suroviny vo vnútri nádobky zo všetkých smerov. Vďaka tejto špeciálnej technológii si pokrmy zachovávajú svoju prirodzenú vôňu a chuť.

Na fritéze nájdete regulátor teploty od 30 do 200 °C. Regulácia teploty má vplyv aj na samotný výkon, a teda aj na spotrebu energie. Preto odporúčame podrobne sa s fritézou zoznámiť a naučiť sa správne ju používať, aby ste z nej vyťažili maximum, no nie na úkor chuti pripravovaného jedla či zvýšených výdavkov na elektrinu.

Množstvo potravín – 8/10

Počet ľudí, pre ktorých budete pokrmy pripravovať, je jeden z hlavných parametrov, ktoré by mali ovplyvniť váš výber teplovzdušnej fritézy. Po ECG AF 6000 pokukujú skôr rodiny s deťmi, prevádzkovatelia penziónov či napr. kluby dôchodcov. Varná nádoba bez mriežky má objem 7 l, s vloženou mriežkou 6 l.

Pri používaní ECG AF 6000 netreba zabúdať na to, že teplovzdušná fritéza je efektívna iba vtedy, keď teplý vzduch v nej môže cirkulovať okolo všetkého jedla vo vnútri. Ak na mriežku rozložíte viac kúskov kotliet, ako je odporúčané množstvo, alebo spodok zasypete neprimeraným množstvom zemiačikov, zabránite správnej cirkulácii vzduchu. Výsledkom môže byť pripálený vrch jedla a takmer surový spodok. Pre optimálny výsledok a kratšiu dobu pečenia odporúčame pripravovať menšie porcie potravín.

Teplovzdušná fritéza ECG AF 6000

Použitie – 8/10

Použitie teplovzdušnej fritézy ECG AF 6000 je skutočne jednoduché. Celým procesom prípravy pokrmov vás prevedie stručný a prehľadný návod na použitie, kde nájdete odporúčania napr. na prípravu hranolčekov alebo bifteka. Tiež si tu prečítate, že pred prvým použitím je potrebné fritézu pustiť naprázdno, aby sa vypálil ochranný povlak na ohrievacích prvkoch. Čaká vás 15 minút mierneho zápachu a dymu, čo by však nemalo ovplyvniť ďalšiu prevádzku fritézy ani kvalitu a chuť pripravovaných pokrmov.

Nad prípravou pokrmov nie je potrebné nejak zvlášť premýšľať. Vyberte si jeden z 8 prednastavených programov a jednoducho ťuknite do tlačidla na ovládacom panely. Ihneď uvidíte, pri akej teplote sa jedlo bude variť alebo smažiť, aj čas prípravy. Teplotu aj čas si navyše viete regulovať.

S touto teplovzdušnou fritézou dokážete pripraviť mrazené hranolčeky, kotlety, pečené mäso alebo zeleninu, kuracie krídla či stehná, rybu, hovädzí steak a krevety. Ako bonus vnímame funkciu sušenia potravín s reguláciou teploty od 30 do 80 °C. ECG AF 6000 usuší bylinky, huby aj ovocie.

Tí, ktorí sú zvyknutí na rôzne príslušenstvo, ktoré výrobca pribalil k zariadeniu, v tomto prípade môžu pocítiť sklamanie. Okrem mriežky, napájacieho kábla a návodu na použitie nenájdete v balení nič viac.

Údržba – 8/10

Výrobcovia mysleli na údržbu už pri výbere materiálu na výrobu. Vďaka nepriľnavému povrchu môžete pokojne zabudnúť na zaschnuté zvyšky jedla. Mriežku aj fritovaciu nádobu potom jednoducho umyjete horúcou vodou a saponátom. Vnútro fritézy, ktoré by sa nemalo dostať do priameho kontaktu s tečúcou vodou, stačí iba utrieť vlhkou handričkou z mikrovlákna a dôkladne osušiť.

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 800 W
Maximálne množstvo potravín 7 l
Možnosť umývania v umývačke riadu Nie
Vyberateľný kôš Áno
Nepriľnavý povrch Áno
Časovač Áno
Displej Áno
Náš tip

Samozrejme, nemusíte sa rozhodnúť hneď. Pozrite sa na ďalšie teplovzdušné fritézy, ktoré sme testovali, možno vás zaujme nejaká iná z nášho výberu.

Najpredávanejšie teplovzdušné fritézy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár