Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Skladací elektrobicykel Dexkol BK8 Max – Recenzia

31. 3. 2023 Aktualizované

Dexkol BK8 Max Skladací elektrobicykel Recenzia Pre náročných

Hoci skladací elektrobicykel Dexkol BK8 Max vďaka kompaktným rozmerom ľahko schováte do kufra auta, po rozbalení pozitívne prekvapí veľkosťou – komfortu jazdy i výdrže batérie. Ide totiž o trekingový model, stvorený do ulíc miest aj na výlety po okolí. O dôvodoch, prečo sme ho zaradili medzi najlepšie elektrobicykle, píšeme v recenzii.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Dexkol BK8 Max

8.8

Perfektný

Skladací elektrobicykel Dexkol BK8 Max je univerzálny model, vhodný do mesta, práce aj prírody. Tam všade oceníte dojazd až vyše 100 km, predné a zadné odpruženie i kompletnú základnú výbavu.

Jazdné vlastnosti
9
Dojazd a batéria
9
Dizajn a konštrukcia
8.5
Klady
  • Dlhý dojazd
  • Celoodpružený
  • Vysoká nosnosť
  • Batéria skrytá v ráme
  • Nabíjanie za niekoľko hodín
Zápory
  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia cena

Jazdné vlastnosti skladacieho elektrobicykla Dexkol BK8 Max

Pohľad na celkové spracovanie a výbavu elektrobicykla potvrdzuje, že ide o vhodného partnera nielen do mesta. S predným a zadným odpružením a tučnými 20″ kolesami zamierite aj do prírody, na nenáročné poľné cestičky. Kontrolu nad rýchlosťou zabezpečujú kotúčové brzdy.

Dexkol BK8 Max Skladací elektrobicykel

K dispozícii je 7 prevodov a zadný elektromotor, ktorý uľahčuje šliapania do pedálov do 25 km/h. A to s možnosťou jednoduchého nastavenia 5 úrovní elektro-asistencie. Bonusom k tomu je funkcia jazdy rýchlosťou chôdze (6 km/h) bez potreby šliapania do pedálov, čo využijete napríklad pri prejazde pešou zónou.

Náš tip

Dodatočnou montážou akcelerátora (ručný plyn) je možné elektrobicykel používať bez nutnosti šliapania do pedálov.

Dojazd a batéria

Veľkým plusom elektrobicykla je dojazd – za optimálnych podmienok vyše 100 kilometrov. Samozrejme, treba počítať s tým, že reálnu vzdialenosť ovplyvňuje hmotnosť jazdca, intenzita využívania pomoci elektromotora, či profil terénu… Každopádne, na cesty do práce či výlety v okolí, to stačí s veľkou rezervou.

Dexkol BK8 Max Skladací elektrobicykel displej

Výhodou je taktiež vyberateľná batéria. Nabíjať ju viete priamo na bicykli. Alebo ju môžete vybrať z rámu a nabíjať kdekoľvek vám to vyhovuje, doma či v práci. Batériu pred odcudzením chráni uzamykanie na kľúč. Jej plnú kapacitu obnovíte za 3 až 5 hodín. O stave batérie informuje LCD displej na riadidlách, ktorý zobrazuje taktiež aktuálnu rýchlosť a najazdené kilometre.

Dizajn a konštrukcia

Výrobca stavil na moderný dizajn v čiernej matnej farbe, za ktorou sa ukrýva hliníková konštrukcia. Hranaté tvary nemusia ulahodiť každému, ale batéria splývajúca s rámom rozhodne pridáva na elegancii riešenia.

Celková hmotnosť elektrobicykla Dexkol BK8 Max sa vyšplhala na nadpriemerných 27 kilogramov, čomu zodpovedá aj nadštandardná nosnosť 130 kg. So skladacím mechanizmom raz-dva premeníte e-bike na kompaktný „balík“, ktorý bez ťažkostí vložíte do kufra vozidla.

Skladací elektrobicykel v zloženom stave

Pri prejazde nerovnosťami oceníte sedadlo, ktorého polohu a výšku dokonale prispôsobíte mužskej aj ženskej postave. Keďže však nemá znížený rám, ktorý by uľahčoval nasadanie a zosadanie, staršie ročníky sa radšej poobzerajú po inom kúsku.

Súčasťou balenia je kompletná základná výbava, s ktorou sa do ulíc alebo okolia miest môžete vybrať bez toho, aby ste museli čokoľvek dokupovať. Už z výroby je osadené predné LED svetlo s klaksónom, zadná odrazka, stojan a blatníky. Nechýba ani zadný nosič, ktorý sa hodí pre prepravu nákupov či batožiny na výletoch.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery zložený/rozložený 107 × 52 × 75 cm / 174 × 65 × 115 cm
Hmotnosť 27 kg
Priemer kolies 20″
Rám hliníkový
Odpruženie predné a zadné
Dojazd do 105 km
Brzdy kotúčové
Nosnosť 130 kg

Najlepšie skladacie elekrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár