Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

ČSOB povinné zmluvné poistenie

13. 9. 2023 Aktualizované

ČSOB povinné zmluvné poistenie

Ak ste majiteľom vozidla, povinnosť uzatvoriť a zaplatiť povinné zmluvné poistenie vás neminie. Táto povinnosť vám vyplýva zo zákona. Na vás už potom je vybrať si poisťovňu, ktorá vám v prípade potreby bude kryť chrbát. Určite odporúčame spoločnosť so silným zázemím, ktorá je na slovenskom trhu už niekoľko rokov. ČSOB Poisťovňa ponúka až 3 balíky povinného zmluvného poistenia.

Hodnotenie ČSOB povinné zmluvné poistenie

9.3

Výborné

Za ČSOB Poisťovňou stojí silná finančná skupina, ktorá je zárukou toho, že od poistenia dostanete to, čo od neho očakávate. Pripravené sú pre vás 3 balíky, teda si môžete vybrať, či chcete platiť menej, alebo mať vyššie a pestrejšie krytie. Zaujímavá je možnosť poistenia dvojkolesových motorových vozidiel, traktorov, obytných prívesov a pod.

Balíky povinného zmluvného poistenia od ČSOB
9
Pripoistenie k PZP
9
Online kalkulačka
10
Zákaznícka podpora a skúsenosti
9
Klady
  • Zázemie silnej finančnej skupiny
  • Zľavy znižujúce výšku poistenia
  • Zľava za ročné poistné až do výšky 25 %
  • Zaujímavé asistenčné služby
  • Prehľadné a jednoduché online uzatvorenie zmluvy
Zápory
  • Vyššia cena poistných produktov
  • Poplatky za pripoistenia
  • Nemá online chat (zákaznícka podpora)

ČSOB Poisťovna a povinné zmluvné poistenie

Čo je povinné zmluvné poistenie? Vodičom a majiteľom áut PZP predstavovať nemusíme. Povinné zmluvné poistenie je poistenie zodpovednosti vozidla voči škodám, ktoré môžu byť spôsobené jeho prevádzkou. Toto poistenie kryje škody, ktoré vznikli iným účastníkom cestnej premávky.

PZP musí mať uzatvorené každé vozidlo, ktoré jazdí po slovenských cestách. Vyplýva to zo zákona č. 381/2001 Z. z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

ČSOB povinné zmluvné poistenie

Jednou z poisťovní, ktoré na Slovensku takýto poistný produkt ponúka, je poisťovňa ČSOB. História ČSOB Poisťovne siaha do roku 1992, keď na poistný trh vstúpila pod názvom ERGO poisťovňa. K zmene názvu na ČSOB Poisťovňu prišlo až v roku 2002. Okrem povinného zmluvného poistenia má v ponuke ďalšie produkty vzťahujúce na životné aj neživotné poistenie.

Balíky povinného zmluvného poistenia od ČSOB

Povinné zmluvné poistenie kryje škody spôsobené nielen na majetku, ale aj na zdraví tretích osôb. Ak máte uzatvorené PZP, zaplatené poistné a poistnú udalosť včas a podľa pravidiel nahlásite poisťovni, škody neplatíte zo svojho, zaplatí ich poisťovňa za vás. Výška krytia okrem iného závisí aj od toho, aký balík poistenia si vyberiete.

Základný a optimálny poistný balík kryje škody na zdraví do výšky 6 070 000 € a škody na majetku do výšky 2 000 000 €. Rozdiel je potom v asistenčných službách. V základnom balíku máte štandardné asistenčné služby, v optimálnom balíku prémiové služby.

Prémiový balík v prípade obidvoch poistných ochrán (škody na zdraví a škody na majetku) ponúka krytie do výšky 7 000 000 € a prémiové asistenčné služby.  V rámci 3. balíka získavate aj nadštandardné krytie, a to stret vozidla so zverou.

ČSOB Poisťovňa umožňuje uzatvoriť zákonné poistenie na osobné auto alebo dodávku do 3,5 t, motycykel, motorku, trojkolku alebo štvorkolku, prívesný vozík, obytný príves, obytné vozidlo, traktor a malotraktor.

Pripoistenie k PZP

Tak ako niektoré ďalšie poisťovne aj ČSOB Poisťovňa rozšírila svoju ochranu o ďalšie poistné krytia. Tieto si môžete pridať do poistnej zmluvy ako pripoistenie MiniCasco.

Môžete si pripoistiť napríklad:

Stret auta so zverou: Uzatvára sa pre prípad poškodenia alebo zničenia auta následkom náhodnej a nepredvídateľnej zrážky na pozemnej komunikácii. Zrážka so zverou je fyzický kontakt poisteného vozidla so zvieraťom.

Živelná udalosť: Môže to byť náraz alebo zrútenie lietadla alebo jeho časti, pád stromov, stožiarov a iných predmetov, ktoré nie sú súčasťou poisteného vozidla, povodeň, záplava, zemetrasenie, tiaž snehu, námraza, víchrica, zosuv pôdy, zrútenie skál alebo zeminy, zosúvanie alebo zrútenie lavín.

Pripoistenie skiel: Predmetom poistenia sú náklady na opravu alebo výmenu poškodeného skla.

Pripoistenie krádeže vozidla: Kryje krádež vozidla do limitu poistnej sumy, pričom sú kryté aj poškodenia na vozidle spôsobené v priamej súvislosti s krádežou.

K PZP si môžete zriadiť aj havarijné poistenie, ktoré kryje škody priamo na vašom vozidle. Poistenie je určené pre osobné a dodávkové motorové vozidlá do 3,5 tony vrátane štandardnej alebo mimoriadnej výbavy.

Online kalkulačka a cena PZP od ČSOB

Veľkú výhodu, najmä v dnešnej virtuálnej dobe, vidíme v tom, že PZP si viete uzatvoriť v pohodlí domova. Stačí vyplniť online kalkulačku, ktorá vám po rekapitulácii umožní priamo uzatvoriť zmluvu. Do kalkulačky zadáte ŠPZ vozidla, údaje týkajúce sa auta sa do formuláru natiahnu automaticky. V procese uzatvárania zmluvy si môžete rovno pridať zvolené pripoistenie.

Vypočítané poistné môžete platiť štvrťročne, polročne, ročne, pričom za ročnú platbu získavate 25 % zľavu. Ďalšie zľavy vám budú uplatnené, ak máte ďalší produkt od ČSOB finančnej skupiny, poisťované vozidlo je vybavené systémom automatického núdzového brzdenia alebo parkovacím asistentom, parkovacími senzormi alebo parkovacou kamerou.

ČSOB povinné zmluvné poistenie

Čo sa týka ceny poistenia, ČSOB Poisťovňa ponúka pomerne drahý produkt, ak berieme do úvahy, že v základnom poistení okrem škody na zdraví, majetku a asistenčných služieb nemáte nič iné. V porovnaní s ostatnými poisťovňami, ktoré za porovnateľnú cenu pribalili k poisteniu aj napríklad úraz, poistenie batožiny, živel alebo stret so zverou.

Zákaznícka podpora

Ak si neviete poradiť s uzatvorením zmluvy online, je vám k dispozícii infolinka zo Slovenska alebo zo zahraničia, a to v pracovné dni od 08:00 hod do 17:00 hod. Na vaše otázky vám radi zodpovedajú aj prostredníctvom e-mailu. Samozrejme, kedykoľvek môžete navštíviť kamenné pobočky. S potrebou asistenčných služieb sa môžete obrátiť na NON-STOP telefóne číslo.

Aj keď je online kalkulačka celkom prehľadná a nemal by byť problém vyplniť ju a uzatvoriť zmluvu, chýba nám online chat, kde by vám dokázali odpovedať na akúkoľvek otázku, ktorú nenájdete v sekcii FAQ. Takýto chat by sa zišiel aj vtedy, ak potrebujete poradiť ohľadne nahlasovania poistných udalostí. To momentálne funguje prostredníctvom online formulára, telefonicky alebo poštou.

Skúsenosti zákazníkov

Keď sme zisťovali skúsenosti zákazníkov, natrafili sme na dve skupiny poistencov. Jedni sú so službami ČSOB Poisťovne nadmieru spokojní, oceňujú najmä rýchle vybavenie a možnosť pripoistenia, druhí upozorňujú na to, že zákaznícka podpora by potrebovala zlepšiť.

Čo sa týka nahlasovania a riešenie poistných udalostí, aj tu sa poistenci ČSOB Poisťovne delia na dva tábory. Nemôžeme to však škatuľkovať, pretože každá poistná udalosť je individuálna a jej riešenie tiež závisí od toho, aký poistný balík ste si zvolili a aké pripoistenia.

Záverečné hodnotenie PZP od ČSOB

Za ČSOB Poisťovňou stojí silná finančná skupina, ktorá je zárukou toho, že od poistenia dostanete to, čo od neho očakávate. Pripravené sú pre vás 3 balíky, teda si môžete vybrať, či chcete platiť menej, alebo mať vyššie a pestrejšie krytie. Zaujímavá je možnosť poistenia dvojkolesových motorových vozidiel, traktorov, obytných prívesov a pod.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár