Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou ČSOB Poisťovne

10. 10. 2023 Aktualizované

Ak vlastníte nehnuteľnosť pravdepodobne máte uzatvorenú poistku na dom alebo byt. Zahŕňa vaše poistenie, ale aj zariadenie vašej domácnosti, ktorů v domě alebo v byte máte? Neviete? Nevadí! V rámci nasledujúceho porovnania vám vysvetlíme rozdiely medzi poistením domu a domácnosti na produktoch ČSOB Poisťovne. Takisto zhodnotíme kalkulačku poisťovne a neobídeme ani recenzie klientov.

Hodnotenie ČSOB poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou

9.3

Výborné

Poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou v našom hodnotení skončilo s výbornými výsledkami. Môže za to jej silné zázemie podporené veľkou finančnou skupinou. Aj vďaka tomu v rámci poistenia nehnuteľnosti s domácnosťou dokážete získať atraktívne produkty za príťažlivé ceny.

Balíky poistnej ochrany
9
Možnosti pripoistenie
9
Online kalkulačka
10
Zákaznícka podpora a skúsenosti
9
Klady
  • Zázemie silnej finančnej skupiny
  • Zaujímavé zľavy
  • Jednoduché online uzatvorenie zmluvy
Zápory
  • Nemá online chat
  • Peňažná hotovosť len vo vyšších balíkoch

ČSOB Poisťovňa a poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou

ČSOB Poisťovňa bola postavená na základoch ERGO poisťovne. No niektoré jej korene siahajú oveľa hlbšie, napríklad až do roku 1964, kedy vznikla Československá obchodná banka. Tá sa v 90-tych rokoch 20. storočia stala súčasťou privatizácie a jej akdionárom sa stala belgická poisťovňa KBC Insurance NV. Do tejto skupiny patrí dodnes. ČSOB Poisťovňa tak patrí do silnej finančnej skupiny s nadnárodným zázemím.

Balíky poistnej ochrany 9/10

Predtým ako sa pozrieme na konkrétne balíky poistnej ochrany v rámci produktu poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou, vysvetlíme si základný rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti.

balíky poistnej ochrany - ČSOB poistenie nehnuteľnosti

ČSOB poistenie nehnuteľnosti sa týka rodinných domov, bytov, garáži a rekreačných objektov. Tie musia byť spojené so zemou a poistné krytie sa týka stavebných súčastí i doteraz nedokončenej, rozostavanej stavby. Záujemcovia o toto poistenie si môžu pripoistiť i vedľajšie budovy, exteriérový bazén či okrasnú záhradu.

Poistenie domácnosti kryje vnútorné zariadenie vášho domova vrátane nábytku a spotrebičov. Takže ak chcete poistiť vaše športové potreby, elektrické či optické prístroje alebo cudzie veci od zamestnávateľa, potom je pre vás produkt poistenie domácnosti ako stvorený.

ČSOB Poisťovňa vytvorila v rámci produktu poistenia nehnuteľnosti s domácnosťou pre klientov tri balíky poistnej ochrany:

  • Klasik – obsahuje poistenie pred živelnou udalosťou, krádežou, rozbitím skla, škody spôsobené únikom vody z vodovodného potrubia ako aj základné asistenčné služby. No vandalizmus alebo poistenie ukradnutej finančnej hotovosti v tomto balíku nenájdete.
  • Štandard – ide o niečo rozšírenejší balík ako je Klasik. Napríklad na rozdiel od neho tu nájdete aj poškodenie a skrat elektromotorov a vandalizmus či vyššie limity pri poistných rizikách. Pre tých, ktorí pracujú na home-office je tu aj krytie v prípade poškodenia vybranách vecí od zamestnávateľa, čo je veľmi zaujímavé.
  • Extra – v tomto prípade ide o komplexný balík, v ktorom sa nachádzajú všetky poistné krytia z balíka Klasik a Štandard. Navyše je tu úhrada nákladov za uniknutú vodu, rozšírené asistenčné služby, škody na vonkajšej fasáde, škody spôsobené stavebnou činnosťou cudzej osoby, ale aj poistné plnenie bez spoluúčastí. Výhodným benefitom v rámci služby extra je aj vyplatenie sumy 300€ navyše bez dokladovania pri poistnom plnení nad 3 000€ ako aj vyššie limity poistného plnenia.

Možnosti pripoistenia 9/10

K vybranému balíčku si takisto môžete zvoliť pripoistenie

Zodpovednosť za škodu (v podobe poistenia občansko-právnej zodpovednosti ako aj  zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti) – príkladom je únik vody, keď poškodíte majetok svojho suseda, poistka vám to pomôže uhradiť. Sem patrí aj poškodenie cudzieho majetku či poškodenie zdravia pri rekreačných športoch, typicky je to úraz na lyžiach alebo na bicykli, kedy niekomu spôsobíte škodu na majetku alebo na zdraví.

Poistenie nákladov na liečbu a pohreb domáceho zvieratka – toto platí v dôsledku úrazu domáceho maznáčika.

Poistenie okrasnej záhrady – platí pre poškodenie v dôsledku živelnej udalosti, odcudzenia, vandalizmu a neúmyselného poškodenia stavebnou činnosťou inej osoby.

Poistenie exteriérového bazéna – platí pre poškodenie alebo zničenie živelnou událosťou. Platí pro bazény a vírivky (pevne spojené so zemou a s vlastným rozvodom vody). Bohužiaľ neplatí na dnes obľúbené nafukovacie vírivky.

Online kalkulačka 10/10

Poistenie domácnosti a nehnuteľnosti si v ČSOB Poisťovni môžete vypočítať on-line formou jednoduchej kalkulačky. Na výpočet budete potrebovať najmä rozlohu vašej domácnosti či nehnuteľnosti v metroch štvorcových. Na výslednú cenu však vplýva aj vek vašej nehnuteľnosti a miesto, kde je postavená.

Kalkulačka vás takisto nasmeruje na uzavretie poistky na vašu nehnuteľnosť s domácnosťou. Stačí ak vyplníte základné údaje a uhradíte platbu online alebo prevodom. Poistnú zmluvu potom dostanete e-mailom. Čiže vašu nehnuteľnosť s domácnosťou rýchlo poistíte z pohodlia domova. Navyše ak ste klientom ČSOB banky pri splnení určitých podmienok dostanete i cenové zvýhodnenia.

Online kalkulačka ČSOB poistenie nehnuteľnosti

Zákaznícka podpora 9/10

Zákaznícka podpora v rámci ČSOB Poisťovne funguje na klasických podporných moduloch. Samozrejmosťou je telefonická podpora  v pracovných dňoch od 8.00 do 17.00. Okrem toho môžete  poisťovňu kontaktovať aj prostredníctvom on-line formulára alebo osobne v širokej sieti pobočiek po celom Slovensku.  Veľmi príjemne sú tiež na webovej stránke spracované FAQ odpovede, ktoré jednoducho vysvetľujú všetky okolnosti poistenia.

Možno nám tu trochu chýba online chat, ktorý začína byť štandardnou vecou pri mnohých zákazníckych servisoch. Ale veríme, že aj toto ČSOB v blízkej dobe zavedie.

Skúsenosti zákazníkov

Skúsenosti zákazníkov s ČSOB Poisťovňou sú dobré. Aj keď medzi niekoľkými pozitívnymi recenziami sa vždy nájdu aj negatívne. Tie sa týkajú najmä občasné nespokojenosti ľudí s vybavením ich požiadeviek na na regionálnych pobočkách či call centre. Majte ale na pamäti, že aj tu záleží na akého človeka práve natrafíte.Môže to byť začínajúci zamestnanec a ešte nevie dokonale úplne všetko. Dôležitý je prístup a to, či sa vám snažia pomôcť.

Na druhej strane si klienti poisťovne chvália najmä dostupnosť, flexibilitu a webové spracovanie stránky poisťovne.

Poistné plnenie sa v jednotlivých prípadoch liší. Niektorí ľudia sú s vyplatenými sumami spokojní, iní nie. Všetko závisí najmä na dojednaných limitoch, poistných sumách a poistných podmienkach.

Naše hodnotenie ČSOB poistenia nehnuteľnosti a domácnosti

My hodnotíme ČSOB Poisťovňu ako silného hráča na slovenskom finančnom trhu, ktorý má možno trochu drahšie produkty pri porovnaní s konkurenciou, ale tie sú rozumnou protihodnotou za rozsah krytia, ktoré sa prejaví v prípadnom poskytnutom plnení. Navyše si môžete z ponuky poisťovne vybrať balík na poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou na mieru a podľa vašich potrieb.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár