Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU – Recenzia a test

18. 12. 2020 Aktualizované

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU recenzia a test

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU dopadla v našom teste elektrických kolobežiek Xiaomi na druhom mieste. Je vhodnou voľbou pre každodenné dochádzanie do práce či školy, no jej rýchlosť je trochu nízka.

Hodnotenie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU

6.7

Dobrá

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU patrí k menej výkonným modelom. Má len 12,5 kg, takže jej prenášanie nie je náročné.

Rýchlosť a dojazd
6
Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)
7.5
Batéria
6.5
Klady
  • Hmotnosť 12,5 kg
  • Kratšia doba nabíjania
  • Elegantný dizajn
  • Tempomat a možnosť prepojenia s mobilom
Zápory
  • Slabý výkon
  • Trochu kratší dojazd

Rýchlosť a dojazd

S elektrokolobežkou Xiaomi Mi Electric Scooter 1S EU môžete dosiahnuť maximálne 25 km/h. To je pomerne málo. Bežne majú elektrokolobežky max. rýchlosť 30 až 35 km/h. Avšak vzhľadom na to je vhodná pre začiatočníkov alebo aj deti. S plne nabitou batériou môžete vyraziť na kratší výlet, keďže jej dojazd je 30 km. O výkon sa stará 250 W elektromotor.

Pre jazdu v ťažšom teréne táto kolobežka nie je stavaná. Priemer kolies je 8,5 palcov, čím si jazdu najviac užijete po rovnej ceste, ktorá má sem tam menší výtlk.

Konštrukcia (design, nosnosť, hmotnosť)

Recenzovaná kolobežka má klasickú skladaciu konštrukciu. Zloženie je jednoduché pričom stačí len uvoľniť riadidlá a sklopiť ich k nášľapnej ploche. Následne má kompaktný tvar, ktorý sa jednoducho nesie. Jej hmotnosť je 12,5 kg, takže fyzicky by nemalo byť nejak extra náročné ju preniesť aj na dlhšiu vzdialenosť. Ak teda máte v pláne s kolobežkou cestovať hromadnou dopravou, tak s touto by to nemal byť problém.

Nosnosť kolobežky je tak ako aj pri ostatných modeloch tejto značky 100 kg. Disponuje šedým prevedením a má moderný dizajn, ktorý sa nevyznačuje ničím výnimočným. Pri výrobe konštrukcie bol použitý hliník.

Batéria

Kapacita batérie 7,8 Ah nie je nejak veľa. Vystačí pre dojazd cca 30 km, avšak táto hodnota závisí od jazdných podmienok. Pozitívom je, že nabíjanie trvá zhruba 5 hodín.

Ostatné vlastnosti

Hodnotená elektrická kolobežka poskytuje možnosť prepojenia s mobilným telefónom pomocou technológie Bluetooth. Stačí si do mobilu stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Mi Home. Následne budete mať prehľad o jazde a taktiež budete môcť kolobežku uzamknúť.

O príjemnejšiu jazdu sa stará tempomat, ktorý slúži pre udržiavanie stálej rýchlosti. S kolobežkou môže jazdiť aj za znížených svetelných podmienok keďže má predné aj zadné osvetlenie. Minimálna odporúčaná výška jazdca je 120 cm. Ak k tomu prihliadneme na nízku maximálnu rýchlosť, je vhodná aj pre deti.

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 250 W
Maximálna rýchlosť 25 km/h
Maximálne stúpanie
Dojazd 30 km
Hmotnosť 12,5 kg
Nosnosť 100 kg
Doba nabíjania Cca 5 hod
Priemer kolies 8,5″
Minimálna výška jazdca (odporúčanie) 120 cm
Náš tip

Zoznam ďalších otestovaných elektrokolobežiek nájdete v článku Najlepšie elektrické kolobežky.

Najpredávanejšie elektrokolobežky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.0 (1 hlas)

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár