Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Skladací elektrobicykel Devron 16201 16″ – Recenzia

6. 8. 2022 Aktualizované

Skladací elektrobicykel Devron 16201

Hľadáte malý skladací elektrobicykel, ktorý sa ľahko prenáša, hoci aj v MDH? Recenzovaný Devron 16201 16″ je šikovný model na presuny po meste. Spolu s dobrou výbavou a nižšou cenovkou získal miesto v našom výbere najlepších skladacích elektrobicyklov.

Hodnotenie skladacieho elektrobicykla Devron 16201 16″

7.8

Veľmi dobrý

Skladací elektrobicykel Devron 16201 16″ je kompaktný a ľahko skladný model. Vďaka nízkej hmotnosti poteší jednoduchou manipuláciou. Batéria na jedno nabitie vydrží do 60 km, čo je síce slabšia hodnota, ale kompenzuje to priaznivou cenovkou.

Jazdné vlastnosti
8
Dojazd a batéria
7
Dizajn a konštrukcia
8.5
Klady
  • Kompaktný a ľahký
  • Jednoducho prenosný (v MHD, kufri auta...)
  • Batéria uložená v ráme
  • Prehľadný LCD displej
  • Nižšia obstarávacia cena
Zápory
  • Kratší dojazd
  • Chýba nosič na nákup
  • Bez odpruženia

Jazdné vlastnosti

Skladací elektrobicykel Devron 16201 16″ je navrhnutý tak, aby čo najlepšie vyhovoval na každodenné jazdenie do práce či školy. Vhodný je najmä na kratšie vzdialenosti po spevnených komunikáciách. Jazdenie uľahčuje motor umiestnený v zadnom náboji so štandardným výkonom 250 W. Pomoc jazdcovi poskytuje, vzhľadom na legislatívu, do rýchlosti 25 km/h.

Skládací elektrobicykel Devron 16201

Pohodlie prináša vzpriamený posed, pričom vzdialenosť medzi sedlom a pedálmi možno prispôsobiť výške postavy. Komfortné nastupovanie, aj pre seniorov, umožňuje nízky rám. Kontakt s vozovkou zaisťujú kolesá s priemerom 16″, ktoré sú obuté do plášťov Kenda (s reflexným pruhom pre vyššiu bezpečnosť). Ich partnerom sú čeľusťové brzdy Tektro. Keďže vidlica nie je odpružená, lepšie je sa vyhnúť nerovnostiam a nespevneným povrchom.

Dojazd a batéria

Batéria s kapacitou 7,8 Ah pri optimálnych podmienkach sľubuje dojazd až 60 km. Ide síce o kratšiu vzdialenosť, ale adekvátnu cenovej kategórii. Každopádne, pre jazdenie do práce či nákupy je dostačujúca na to, aby vydržala aj viacero dní bez nabíjania. Pripomíname, že reálny dojazd závisí od radu faktov, na čele s profilom terénu, hmotnosťou jazdca či úrovňou využívania podpory elektromotora.

Batéria je vyberateľná. Dá sa nabíjať priamo na bicykli. Alebo v prípade potreby ju po otočení kľúča vytiahnuť a pripojiť k elektrickej sieti tam, kde vám to vyhovuje.

Dizajn a konštrukcia

Skladací elektrobicykel Devron 16201 16″ ľahko a rýchlo zložíte na polovicu. Vtedy zaberá priestor s rozmermi len 80 × 36 × 62 cm. Bez ťažkostí sa zmestí do kufra auta, veľa miesta neukrojí ani v domácnosti. Rám je vyrobený, ako je štandardom, z hliníka. Celkovo elektrický bicykel váži 16 kg. Vo svojom segmente patrí medzi ľahšie modely, čo pri manipulácii ocenia najmä slabšie osoby. Len škoda, že sme v technickom údajoch nenašli informáciu o nosnosti.

Klasický vzhľad kombinuje bielu a čiernu farbu, bez zbytočných dizajnových výstrelkov. Čistý dizajn podčiarkuje batéria integrovaná v ráme bicykla. Splýva tak s konštrukciou, čím neprekáža po praktickej ani estetickej stránke.

Devron 16201 16 recenzia

 

Na záver sa ešte pozrime na výbavu. Jej súčasťou sú predné a zadné osvetlenie, blatníky a stojan. Informácie o stave batérie či elektro pohone zobrazuje LCD displej. V porovnaní s väčšinou mestských bicyklov chýba zadný nosič, ktorý sa hodí napríklad na nákupy či prenášanie iných vecí.

Vlastnosti Hodnoty
Rozmery v zloženom stave 80 × 36 × 62 cm
Hmotnosť 16 kg
Priemer kolies 16″
Rám hliníkový
Odpruženie bez odpruženia
Dojazd 60 km
Brzdy čeľusťové V-brake
Nosnosť

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár