Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Benzínový vyžínač Riwall PRO RPLT 2642 – Recenzia

29. 6. 2021 Aktualizované

riwall pro RPLT 2642 recenzia

Benzínový vyžínač Riwall PRO RPLT 2642 je výborným riešením pre náročnejších používateľov na domáce použitie. Jeho prednosťou je perfektná ergonómia, kvalitný motor a antivibračná úprava.

Hodnotenie Riwall PRO RPLT 2642

9

Perfektný

Benzínový vyžínač Riwall PRO RPLT 2642 je výborným riešením pre náročnejších používateľov na domáce použitie. Jeho prednosťou je perfektná ergonómia, kvalitný motor a antivibračná úprava.

Výkon
9.5
Konštrukcia a ergonómia
9.5
Kvalita kosenia
9.5
Údržba
7.5
Klady
  • Výborný pomer cena/výkon
  • Kvalitná konštrukcia
  • Technológia Full Crank
  • Antivibračná rukoväť a uloženie motora
  • Záber kosenia 42 cm
Zápory
  • Nič zásadné

Výkon 9/10

Výkon vyžínača Riwall PRO RPLT 2642 je 0,75 kW, čo sa dá považovať za štandard. Je poháňaný benzínovým dvojtaktným motorom so zdvihovým objemom 25,4 cm3. Dokáže vyprodukovať 12 000 otáčok za minútu. Teda kosenie hustejšieho porastu by nemal byť žiadny problém. Pre domáce použitie sú tieto parametre úplne dostačujúce. Pri najvyšších otáčkach je hlučnosť 93 dB, čo je pre tento typ strunovky bežná hodnota.

Konštrukcia a ergonómia 9,5/10

Konštrukcia tejto strunovej kosačky je na skvelej úrovni. Ako prvé musíme spomenúť jej celkovú hmotnosť 5,2 kg. Konkurenčné modely sú zväčša o trochu ťažšie. Má pevnú vodiacu tyč, ktorej spodná polovica je zahnutá kvôli lepšej ergonómii. Rukovať má antivibračnú úpravu, čo oceníte pri dlhšom kosení. Strunová hlava má poloautomatické odvíjanie, takže pri krátkej strune stačí zľahka buchnúť o zem a odstredivá sila sa postará o uvoľnenie ďalších pár cm.

Okrem rukoväte má aj motor antivibračné uloženie, čo taktiež prispieva k vyššej miere pohodlia. Motor je pochrómovaný čo zvyšuje jeho odolnosť a hlavne životnosť. Dve ložiská, v ktorých je uložený kľukový hriadeľ (technológia Full Crank) tiež prispievajú k dlhšej životnosti. Ku konštrukcii a ergonómii môžeme len dodať, že vzhľadom na cenu tohto vyžínača je na perfektnej úrovni.

Kvalita kosenia 9/10

Strunová kosačka alebo vyžínač Riwall PRO RPLT 2642 je skvelou voľbou pre domáce kosenie miest, kde sa s inou kosačkou nedostanete. Prednosťou je určite záber 42 cm. Veľa konkurenčných modelov má záber o 5 až 10 cm menší. Ak k tomu prirátame výkonný motor, tak aj kosenie veľkých plôch by nemal byť problém. Avšak na hrubší porast, kríky alebo menšie dreviny už pravdepodobne nebude dostačujúci.

Údržba 7,5/10

Samozrejmosťou je pravidelná výmena oleja a čistenie filtra. Ak ste mali pred tým elektrický vyžínač, tak berte na vedomie, že pri benzínovom je údržba náročnejšia. Tiež treba pripomenúť, že jej pravidelne vykonávanie predlžuje životnosť.

Vlastnosti Hodnoty
Typ benzínový
Výkon 0,75 kW
Hrúbka struny 2,4 mm
Šírka záberu 42 cm
Dĺžka struny
Hlučnosť 93 dB
Odvíjanie struny Poloautomatické
Hmotnosť 5,2 kg
Výrobca Riwall PRO
Náš tip

Nezaujala vás táto strunová kosačka? Ďalšie tipy nájdete v článku Najlepšie strunové kosačky.

Najpredávanejšie strunové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár