Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia benzínovej kosačky Vega 46 HWXV

6. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia kosačka Vega 46 HWXV

Obľúbená motorová kosačka Vega 46 HWXV urobí kopec roboty za vás. Je to top zariadenie v strednej cenovej a výkonnostnej kategórii. Nižšie prinášame prehľad o jej vlastnostiach a funkciách, ktoré sa ukrývajú pod označením 6 v 1.

Najpredávanejšie benzínové kosačky sme pre vás porovnali v článku najlepšie benzínové kosačky na trávu. V článku nájdete aj ďalšie recenzie.

Hodnotenie benzínovej kosačky Vega 46 HWXV

8.7

Perfektná

Benzínová kosačka určená pre stredne veľké trávnaté plochy prekvapí svojím spracovaním aj výkonom. Za jej kúpu hovorí aj moderný dizajn a až 6 funkcií, ktoré z nej robia silného bojovníka s neupraveným trávnikom. Kosačka Vega 46 HWXV poteší tiež jednoduchou obsluhou a údržbou.

Technické špecifikácie
9
Kvalita prevedenia a materiálov
8
Určenie a použitie
9
Klady
  • Výkonný motor
  • Nastavenie rýchlosti pohonu
  • Bočné vyhadzovanie
  • Mulčovanie
Zápory
  • Vyššia cena

Technické špecifikácie Vega 46 HWXV

Ak potrebujete zariadenie, ktoré si poradí aj s mokrejšou trávou, stavte na benzínovú kosačku Vega 46 HWXV. Veľkou prednosťou je variabilnosť jej použitia. Za označením 6 v 1 sa ukrýva stroj na kosenie a zber do koša, mulčovanie, predné a bočné vyhadzovanie, pojazd a variabilný pojazd.

Niektoré kosačky strácajú body pre nie veľmi vydarené štartovanie. V tomto prípade to však neplatí. Vega sa štartuje jednoducho a rýchlo, o pár sekúnd ste vtiahnutí do plynulého kosenia. Prekvapuje aj tichým chodom. Poháňa ju 4-taktkný motor OHV s výkonom 5 koní. Objem benzínovej nádrže je 1,5 litra, v pohode to vystačí na plochu do 1 000 m2. Je potrebné však vziať do úvahy, že úprava anglického trávnika si vyžaduje menej sily, námahy aj pohonu ako kosenie vysokého porastu.

Nôž je dostatočne ostrý, prekvapí silou kosenia. Zaberá až do šírky 46 cm. Výšku kosenia je možné nastaviť v rozmedzí 30 – 80 mm.

Kvalita prevedenia a materiálov

Vyššia hmotnosť – dlhšia životnosť. Platí to aj v tomto prípade. Motorovú kosačku Vega tvorí pevné oceľové telo, čo síce zvyšuje jej hmotnosť, zato zaisťuje určitú stabilitu. A to je cítiť aj pri práci v nerovnom teréne či do kopca. Oceľ doplňuje niekoľko súčiastok z tvrdeného plastu. Veľké predné a zadné kolesá sú osadené na guľôčkových ložiskách, vďaka čomu sú odolné a ľahko sa otáčajú.

Zberný kôš má objem až 70 litrov, čo môže byť výhoda, keď potrebujete obriadiť väčšiu plochu. Nemusíte kôš neustále vysypávať. Na druhej strane, kôš naplnený po okraj zvyšuje hmotnosť sekačky, najmä pre dámy je potom manipulácia s ňou náročnejšia.

Za atraktívnym dizajnom stojí trendová farebná kombinácia (červená a čierna). Ergonomické mäkčené madlo zaistí komfort aj pri dlhšom používaní. Rukoväť je vybavená možnosťou nastavenia výšky. Vysoko hodnotíme aj predĺženú záruku od výrobcu, ktorá predstavuje 3 roky.

Benzínová kosačka Vega 46 HWXV súčasti

Určenie a použitie

V tomto jednom prístroji získate hneď niekoľko pomocníkov. Okrem kosenia dokáže mulčovať, disponuje tiež zadným a bočným vyhadzovaním. Benzínové kosačky sú určené skôr na väčšie plochy. Ak teda vlastníte väčší pozemok, dlhú záhradu za domom alebo ovocný sad, práve Vega je pomocník, s ktorým to zvládnete za neuveriteľne krátky čas. Pri úprave svahu dbajte, aby sklon nebol väčší ako 15 stupňov. Výrobca tiež odporúča kosiť horizontálne, nie zhora nadol, predídete tak zadrhnutiu motora.

Hoci sme už niekoľkokrát spomínali, že táto benzínová kosačka je ťažšia, manipuláciu s ňou uľahčuje jednoduché štartovanie a pojazd s nastaviteľnou rýchlosťou. Vega sa štartuje pomocou tzv. ťahacieho štartéra. Rýchlosť pojazdu sa dá regulovať v rozmedzí 3 – 4 km/h. Za slabinu považujeme to, že pri pomalšom pojazde sa znížia aj otáčky motora.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu benzínový
Výkon 2,95 kW
Šírka záberu 46 cm
Pojazd Áno
Mulčovanie Áno
Skelet Oceľ
Hmotnosť 33 kg
Pre plochy do: 1 000 m2
Zberný kôš Áno / 70 l
Nastaviteľná výška kosenia Áno
Približná cena 330 €

Najpredávanejšie benzínové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár