Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia akumulátorového vyžínača Total tools TSTLI20252

21. 3. 2023 Aktualizované

Aku vyžínač Total tools TSTLI202521

Kosačka z dielne výrobcu Total vám zahrá na struny pieseň, ktorá sa rozletí do celej záhrady. Vyžínač Total tools TSTLI20252 sa totiž dostane aj na miesta, kde zlyháva aj tá najlepšia pojazdná kosačka. Žací nôž vyžínača vám potom pomôže so zastrihávaním živého plota a drevín.

Hodnotenie akumulátorového vyžínača Total tools TSTLI20252

8.5

Výborný

Flexibilný batériový vyžínač Total tools TSTLI20252 sa vám prispôsobí. Oceníte polohovací úchyt a otáčaciu hlavu. Je ideálny na súkromné účely, úpravy záhrady alebo okolia domu. Dodávaný s dvomi batériami, čo násobí jeho plynulé fungovanie.

Výkon
8
Konštrukcia a ergonómia
8
Kvalita kosenia
9
Údržba
9
Klady
  • Na úpravu trávnika a záhrady
  • Aj na zastrihávanie živého plotu
  • V balení 2 x batéria
  • Solídny výkon
  • Jednoduchá obsluha
Zápory
  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť

Výkon strunovej kosačky Total tools TSTLI20252 – 8/10

Akumulátorové strunové kosačky sú jednoduché, dostupné a nenáročné na údržbu. Odpadá oštara s dopĺňaním paliva. Tu máte tiež 100% istotu, že nezakopnete o kábel. Všetko, čo strunová kosačka Total tools TSTLI20252 potrebuje, je silný akumulátor, ktorý jej dodá dostatok sily.

Táto strunová kosačka je poháňaná 20 V batériou s kapacitou 4000 mAh. V balení sú dve batérie, keď sa jedna vybije, nahradíte ju druhou, pričom tá prvá poputuje do nabíjačky. Rýchlonabíjačka, ktorá je súčasťou balenia, dokáže nabiť akumulátor za cca 1,5 hod.

Konštrukcia a ergonómia – 8/10

Vyžínač pozostáva iba z niekoľkých častí, ľahko sa montuje, do práce sa môžete pustiť takmer ihneď po rozbalení. Kosačku zmontujete jednoducho podľa návodu. Vyžínač je o niečo ťažší, váži 8,5 kg, čo pri dlhšom používaní pocítia najmä vaše ruky a ramená. Nepohodlnosť pri práci trochu zmierňuje ergonomicky tvarovaná rukovať v tvare písmena D, ktorá sa dobré drží. Prácu uľahčuje aj otočná hlava.

Kosačka je vybavená strunovou hlavou s dvojitou nylonovou strunou s mechanizmom pre rázový posuv struny typu „Bump & feed“. Ak chcete nylonovú strunu vysunúť, zľahka ťuknite rotujúcou sekacou hlavou o zem. Ak sa vám zdá, že motor kosačky beží rýchlejšie ako zvyčajne alebo ak dôjde k zníženiu výkonu kosačky, je nutné strunu vysunúť.

Kosačka je poháňaná najmodernejším bezuhlíkovým motorom, ktorý má vyššiu životnosť, je výkonnejší a má menšiu spotrebu elektrickej energie ako klasické motory s uhlíkovými kefami.

Kvalita kosenia – 9/10

Pred každým použitím sekačky skontrolujte, či na upravovanej ploche nie sú nejaké predmety, ktoré by mohli vyžínač poškodiť. Kosačka sa štartuje na praktickom ovládacom paneli tlačidlom ON/OFF. Z bezpečnostných dôvodov je potrebné najprv stlačiť zaisťovací spínač, potom ten prevádzkový, oba sa nachádzajú na tyči kosačky. Kosačka zostane zapnutá, kým bude prevádzkový spínač stlačený.

Ďalšie tlačidlo na ovládacom paneli slúži na reguláciu rýchlosti. Dostupné sú dva stupne: nízke a vysoké otáčky. Pri prvom stupni hovoríme o 5 500 otáčkach za minútu, pri druhom stupni struny rotujú v rýchlosti 7 500 otočiek za minútu. Záber kosenia strunami je 33 cm, vďaka čomu je produktivita pri sekaní viac ako výborná. Žací nôž má záber až 46 cm.

Kosačka je primárne určená na úpravu trávy na záhrade a v ovocných sadoch, poradí si však aj s vyšším porastom na zanedbaných plochách.

Údržba – 9/10

Po ukončení práce z kosačky vždy odstráňte akumulátor, aby nedošlo k jej náhodnému spusteniu. Pravidelne odstraňujte všetky cudzie predmety a nečistoty z vetracích otvorov motora. Na odstraňovanie nečistôt môžete použiť mäkkú kefu alebo suchú handričku.

Na odstránenie zvyškov trávy použite špachtľu alebo kefu. Na odolné nečistoty použite handričku namočenú v mydlovom roztoku, dajte však pozor, aby sa voda nedostala tam, kde by mohla napáchať škody.

Technické parametre akumulátorového vyžínača Total tools TSTLI20252

Vlastnosti Hodnoty
Typ Akumulátorový
Kapacita batérie 2.0 Ah
Odvíjanie struny Automatické
Šírka záberu 33 cm
Hmotnosť 8,5 kg
Výrobca Total

V našom výbere najlepších strunových kosačiek nájdete ďalšie kúsky, ktoré vám budú vyhovovať po tej či onej stránke.

Najlepšie strunové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár