Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia masážnej pištole Theragun Pro

28. 4. 2022 Aktualizované

Masážna pištoľ Theragun Pro

Masážna pištoľ Theragun Pro je to najlepšie, čo ponúka súčasný trh. Nech vás neodradí jeho vyššia cena. Tento pomocník urobí všetko, čo vám na očiach uvidí. Aj preto získal najvyššiu priečku v našom porovnávaní najlepších masážnych pištolí. Predstavme si ho v nasledujúcej recenzii.

Hodnotenie masážnej pištole Theragun Pro

9

Skvelá

Masážna pištoľ určená pre profesionálov aj na bežné domáce používanie sa volá Theragun Pro. Dodávaná je v praktickom kufríku, s polohovacím ramenom a šiestimi nadstavcami. Určite oceníte dve vymeniteľné batérie a mobilnú aplikáciu Therabody, ktorá bude vaším učiteľom a naučí vás vibračnú pištoľ správne používať.

Dizajn a prevedenie
9
Výkon a funkcie
9
Použitie
9
Klady
  • Pre domáce aj profesionálne využitie
  • Pre masírovanie celého tela
  • Ergonomická rukoväť a polohovacie rameno
  • Dodávaná s 2 batériami
  • Amplitúda až 16 mm
Zápory
  • Hmotnosť
  • Je hlučnejšia
  • Do kufríka sa nezmestí všetko príslušenstvo
  • Vysoká cena

Dizajn a prevedenie Theragun Pro 9/10

Masážna pištoľ Theragun je akýmsi prototypom vibračného prístroja. Je to vôbec prvé zariadenie svojho druhu. Stojí za ním spoločnosť Therabody, konkrétne jej zakladateľ Dr. Jason Wersland, ktorý po vážnej nehode na motorke dlho trpel bolesťami zo zranení. Skúsil všetky dostupné riešenia, terapie a liečby, no stále to nebolo ono. Potom prišiel s inovatívnym nápadom perkusnej pištole.

Pre výrobky spoločnosti je typický trojuholníkový tvar. Niekto tento tvar prirovnáva k ručnému mixéru, vŕtačke či dokonca k fénu. Ergonomický tvar rukoväte je vynikajúci aj z hľadiska pohodlia. Keď máte pištoľ držať v ruke niekoľko minút, oceníte, že ju môžete uchopiť akýmkoľvek spôsobom. Ani to však niekedy nestačí. Pištoľ je ťažšia, pri dlhodobom používaní vás z nej môže bolieť ruka.

Prichádza v decentnom farebnom prevedení. Čierna je doplnená modrým krúžkom. Ten sa nachádza vo vrchnej časti, tam, kde je zabudovaný bezkartáčový motor. Theragun je vyrobená z kvalitného plastu, vonkajšie časti rukoväte sú pogumované. Na tele pištole môžeme ešte vidieť OLED displej, na ktorom sa zobrazuje rýchlosť, úroveň batérie a použitá sila.

Výkon a funkcie 9/10

Theraguny sú prémiové zariadenia, preto sa niet čo čudovať, že ich cena sa stále drží tak vysoko. Na druhej strane, za vysokú cenu získate skutočnú kvalitu. Všetko, čo sa prezentuje v popisoch a manuáli, platí.

Táto vibračná pištoľ sa dodáva so šiestimi nadstavcami, ktoré sa upevňujú na polohovacie rameno. Rameno je možné nastaviť až v štyroch polohách, takto sa ľahko dostanete aj na skutočne ťažko dostupné miesta.

Theragun je kráľ medzi masážnymi prístrojmi. Ponúka najväčšiu možnú amplitúdu, až 16 mm. Keď k tomu pripočítame dostatočnú brzdnú silu, získate prístroj so skvelým úderom a s hĺbkou masáže až do kostí. Rozsah úderov sa pohybuje od 1750 až po 2400 otáčok za minútu.

Dlhú výdrž, ktorá činí až 300 minút, zabezpečujú dve li-Ionové batérie. Každá má výdrž 2,5 hodiny. Úplné nabitie si vyžaduje hodinu a pol. Batérie sú vymeniteľné, nabíjajú sa pomocou nabíjacieho kábla, stačí ich len vložiť do dokovacej stanice. Milo nás prekvapila funkcia bezdrôtového nabíjania.

Použitie 9/10

Poklepová masážna pištoľ Theragun Pro sa dodáva v prenosnom kufríku. Kufrík je elegantný, z kvalitných materiálov, s výrazným logom Theragun. Prekvapilo nás ale, že do kufríka sa nezmestí všetko. Nadstavce sú uložené zvlášť v puzdre. Keď ho vložíte do kufríka, kufrík horko-ťažko zatvoríte. Nie je to veľmi pohodlné, ani praktické riešenie. V balení ostala taktiež dokovacia stanica na nabíjanie a nabíjací kábel, pre ktoré už v kufríku neostalo miesto.

V puzdre nájdete štandardnú guľatú hlavicu, hlavicu s penovou násadkou na masírovanie citlivých miest a kĺbov, menší guľatý nadstavec pre rýchlu celkovú masáž, nadstavec v tvare palca pre spodnú časť chrbta, kužeľovitý nadstavec pre konkrétne body, na väzivá okolo rúk a nôh, klinový nadstavec pre masáž oblastí vhodných na tejpovanie a okolo lopatiek.

Ako liečiť bolesť chrbta pomocou Theragun

Pištoľ je vybavená funkciou Bluetooth, vďaka ktorej sa viete pripojiť na praktickú mobilnú aplikáciu Therabody. Tu si viete nastaviť 3 obľúbené programy, kde si prispôsobíte rýchlosť, čas aj použitú silu. Pomocou aplikácie dokážete sledovať ďalšie hodnoty. Dozviete sa tiež, ako pištoľ správne uchopiť, aký nadstavec použiť na konkrétne miesto, aký tlak vyvinúť a pod.

Aj keď výrobca hovorí o tomto zariadení ako o jednom z najtichších, stále je dosť hlučné, čo negatívne ovplyvňuje váš zážitok z masáže. Pri najvyššej rýchlosti je hlučnosť až 71db.

Theragun Pro je prístroj určený pre komerčné aj domáce využitie. Chiropraktici, fyzioterapeuti a maséri ocenia dlhú výdrž batérie. Je vynikajúci aj pre vrcholových športovcov a kulturistov. Uľaví od bolesti, zmierni napätie, čo ma za následok pokojnejší spánok. Preto by nemal chýbať ani vo vašej výbave, ak máte problémy so spánkom, s prietokom krvi, bolesti po zraneniach či ako sprievodný jav chronických ochorení. Športujete? Stačí 30 sekundová masáž unavených svalov, aby ste sa cítili lepšie.

Vlastnosť Hodnota
Výrobca Therabody
Amplitúda 16 mm
Počet rýchlostí 5
Hlučnosť 64-71 db
Napájanie Batéria
Doba nabíjania 1,5 hod
Výdrž batérie 2 × 2,5 hod
Hmotnosť 1 300 g
Približná cena 640 €

Najpredávanejšie masážne pištole podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár