Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia vyhľadávača leteniek Skyscanner

logo Skyscanner

Do nášho testu sme zaradili i vyhľadávač lacných leteniek SKYSCANNER. Predajom leteniek ako aj rezerváciou hotelov a áut sa zaoberá od roku 2003. Spolupracuje s niekoľkými tisíckami cestovných agentúr a leteckých spoločností pričom ponúkajú aj možnosť ekologickej varianty cestovania. Ak chcete spoznať ďalšie vyhľadávače, prečítajte si naše porovnanie vyhľadávačov leteniek.

8.4

Perfektný

Skyscanner je užitočný mediátor v prípade, že máte hlboko do vrecka, no cestovanie je vašou vášňou. V niekoľkých rebríčkoch sa už niekoľkokrát umiestnil ako najlepší vyhľadávač leteniek. Vďaka svojmu premyslenému algoritmu vám poskytne možnosti ako navštíviť svetové metropoly.

Algoritmus vyhľadávania
8.5
Špecifické funkcie
9
Možnosť ušetriť na letenkách
8
Storno podmienky a podpora
8
Klady
 • Kombinuje leteckú i cestnú dopravu spolu s ubytovaním
 • Hodnotenie bezpečnosti COVID 19
 • Zelenšie lety
 • Možnosť flexibilných leteniek
 • Funkcia Kamkoľvek
Zápory
 • Nerobia asistenciu pri storne ani kúpe
 • Zodpovednosť pri výbere spoločnosti je na kupujúcom

Algoritmus vyhľadávania

Skyscanner pracuje ako sprostredkovateľ vyhľadávania lacných leteniek. Najlacnejšie letenky generuje v rámci špecifického algoritmu. Ten spolupracuje s viac než tisíckou leteckých spoločností a cestovných agentúr. Po zadaní vašich preferencií do vyhľadávača v priebehu niekoľkých sekúnd zobrazí výsledky s cenovými ponukami na daný let.

Hľadanie leteniek vo vyhľadávači je jednoduché. Do základného filtra zadávate miesto odletu, príletu. Dátum cesty a druh letenky – jednosmerná, spiatočná alebo viac miest. Taktiež môžete zvoliť funkciu viacerých miest a naraz hľadať až 5 letov. Vo vstupnom vyhľadávaní vám vyhľadávač dáva možnosť zvoliť aj triedu letenky a počet osôb, ktoré budú cestovať s vami.

Síce ide o komplikovanejší začiatok ako pri KIWI, no čím podrobnejšie informácie vyplníte, tým presnejšie ponuky leteniek v ďalšom kroku dostanete. Navyše ak ste otvorený celému svetu zadajte do kolonky KAM voľbu KAMKOĽVEK.

skyscanner uvodna stranka

Špecifické funkcie vyhľadávača SKYSCANNER

Po prvotnom vyhľadávaní, keď skyscanner nájde najvhodnejšie lety do vami zvolených destinácií, môžete do filtra pridať špecifické funkcie. K najpopulárnejším patria:

 • KAMKOĽVEK (Everywhere) – lacné letenky z miesta odletu blízko vašej aktuálnej polohy kamkoľvek do sveta. To je výnimočná funkcia, ktorú Skyscanner ponúka svojím návštevníkom už viac ako štyri roky. Vďaka nej získate prehľad o zaujímavých destináciách za príťažlivé ceny. Vyhľadanie letu sa tak už pri obrazovke počítača stane zábava.
 • Flexibilita leteniek – flexibilita leteniek je najmä v období pandémie výhodná funkcia. Vďaka nej budete môcť zmeniť dátum odletu a príletu bez zbytočných poplatkov či prepadnutia celej letenky. Táto možnosť filtrácie je užitočná najmä v súčasnosti, kedy cestovateľské sny zo dňa na deň ničia nové nariadenia ohľadom pandémie.
 • Zelené lety – Skyscanner vo svojom filtri myslí aj na životné prostredie a ekológiu. Preto ak ste rovnako naladení, môžete si z ponuky zvolených letov vybrať len tie, ktoré majú nižšiu uhlíkovú stopu. 
 • Hodnotenie bezpečnosti COVID-19 – pri výbere vašich cieľových destinácií vyhľadávač leteniek pracuje aj s aktuálnymi opatreniami spojenými s pandémiou v krajinách, kam cestujete. Získate tak okamžite prehľad o tom, aké je v nich situácia a čo všetko potrebujete, aby vás po prílete do cieľovej krajiny vpustili.
 • Vyhľadanie ubytovania a transportu – spolu s letenkami môžete cez vyhľadávač zabookovať aj ubytovanie a prenajať si auto. Skyscanner vám opäť ponúkne viacero možností a presmeruje vás na stránky sprostredkovateľa.

skyscanner uvodna stranka1

Ako kúpiť letenku za skvelú cenu na Skyscanner

Tak ako pri iných vyhľadávačoch aj v tomto prípade môžete získať ponuku lacných leteniek viacerými spôsobmi. Prvým je vyhľadávanie pomocou zadania miesta odchodu a termínu. Potom len zvolíte cieľovú destináciu alebo funkciu Kamkoľvek. Aktuálne cestovateľské tipy môžete sledovať aj na jeho sociálnych sieťach. Najúčinnejšia metóda je však inštalácia aplikácie, vďaka ktorej budete dostávať všetky potrebné notifikácie. Potom si môžete rýchlo zakúpiť tie najlepšie last minute letenky.

Storno podmienky a zákaznícka podpora

Skyscanner ako sprostredkovateľ neprevádzkuje infolinku. Nie je to potrebné, pretože po zvolení letu vás presmeruje na stránky cestovnej agentúry či leteckej spoločnosti. Priamo vášmu prepravcovi či operátorovi zaplatíte za letenky a s ním komunikujete aj v prípade storna či zmeny.

V tomto momente tak vidíme mierny nedostatok pri nákupe leteniek prostredníctvom Skyscanner. Najnižšia cena neznamená vždy spoľahlivého partnera pre kúpu lacnej letenky do vami zvolenej destinácie. Preto si pred samotným výberom obstarávateľa letenky preverte ich kredibilitu na travel blogoch či špeciálnych fórach, ktoré sa venujú cestovaniu.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár