Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia benzínovej kosačky Riwall Pro RPM 4235

6. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia benzínová kosačka Riwall Pro RPM

Pre ženy aj mužov, pre starších aj mladších, benzínová kosačka Riwall Pro RPM 4235 je určená skutočne pre každého. Je ľahká a výkonná, s nízkou spotrebou, ideálna pre trávnaté plochy s menšou rozlohou. Pozrime sa spolu na to, čo ponúka.

Benzínové kosačky sme porovnali pre vás. V článku benzínové kosačky na trávu nájdete aj ďalšie recenzie.

Hodnotenie benzínovej kosačky Riwall Pro RPM 4235

8.3

Perfektná

Benzínová kosačka Riwall Pro RPM 4235 je vydarený kúsok pre prácu okolo domu. Poradí si aj s vyšším porastom na ploche do 700 m2. Zber, mulčovanie a zadné vyhadzovanie, to sú základné funkcie, ktoré najviac ovplyvňujú rozhodovanie kupujúceho. Táto motorová kosačka vás nesklame v žiadnom ohľade.

Technické špecifikácie
9
Kvalita prevedenia a materiálov
8
Určenie a použitie
8
Klady
  • Nízka spotreba
  • Výborná cena
  • Kvalitné spracovanie
  • Mulčovanie a zadné vyhadzovanie
Zápory
  • Vhodná na menšie pozemky

Technické špecifikácie Riwall Pro RPM 4235

Najpredávanejšie benzínové kosačky majú medzi sebou žihadlo, ktoré je poháňané silným 2,6 kW motorom s objemom 146 cm2. 4-taktný motor má veľký vplyv na jednoduché a plynulé štartovanie, dlhú životnosť a výkon zariadenia. Rozvodový systém OHV dokáže dostať z motora vyšší točiaci moment, kosačka je vďaka tomu pružnejšia a vy ľahšie prekonáte aj mierne stúpanie. Nerobí jej problém ani hustejší porast, pokojne sa s kosačkou Riwall Pro RPM 4235 pustite do boja so zanedbaným pozemkom či záhradou.

Pre ľahší štart je kosačka vybavená primerom pre priame nastriekavanie paliva. Palivo sa nalieva do nádržky s objemom 0,8 l. Riwall získava body aj za nízku spotrebu, čo oceníte pri pravidelnej úprave trávnika.

Kvalita prevedenia a materiálov

Oceľovú konštrukciu dopĺňa šasi z pevného plastu. Kolesá s priemerom 15 a 18 cm sú osadené na guľôčkových ložiskách, vďaka čomu sa ľahšie otáčajú. Ergonomická rukoväť poskytuje maximálny komfort pri práci, chrbtica aj svaly trpia oveľa menej. Navyše je výškovo nastaviteľná a skladacia, čo sa hodí, ako potrebujete kosačku napríklad previezť v kufre auta.

Zberný kôš je plastový, čo je veľká výhoda vzhľadom na jeho údržbu. Pravidelné vystriekanie vodou z hadice stačí raz za čas prestriedať s detailnejším vyčistením. Objem koša činí 45 litrov, čo je menej oproti ostatným kosačkám, no z hľadiska hmotnosti zariadenia je to veľké plus. Aj keď je kôš plný – čo si dokážete odsledovať pomocou indikátora naplnenia – stále môžeme hovoriť o rozumnej hmotnosti, ktorá nepredstavuje žiadnu prekážku ani pre slabšie dámy. Navyše je vybavený pohodlným držadlom.

Určenie a použitie

Ak hľadáte nového pomocníka okolo domu, vyberajte kosačku s pojazdom. Manipulácia so zariadením je jednoduchá, práca je odvedená kvalitne a rýchlo. Rotačný nôž ponúka záber 42 cm. Kosačka je primárne určená na menšie trávnaté plochy s rozmerom 700 m2.

Motorová kosačka Riwall Pro RPM 4235 patrí do kategórie lacnejších záhradných strojov, ponúka teda iba základné funkcie. Nechýba však ani mulčovanie či zadné vyhadzovanie. Riwall jednoduchým systémom premeníte na mulčovaciu kosačku, pomocou nej potom ľahko pohnojíte trávnik, aby sa v ňom držala správna vlhkosť a trávnik sa nevysušoval. Určite oceníte aj funkciu zadného vyhadzovania trávy. Skosený porast sa tak vracia späť na trávnik, nechajte ho vysušiť, neskôr ho môžete spotrebovať akýmkoľvek spôsobom.

Nastavte si výšku kosenia až v 5 polohách v rozmedzí od 25-75 mm. Zastrihnite porast do podoby anglického trávnika. V horúcich mesiacoch si zvoľte vyššiu polohu, aby tráva ostala dostatočne vysoká a trávnik nepreschol. Alebo zoberte svoju rodinu, urobte si piknik na vzdialenej lúke. Aj tu pomocou kosačky steblá zastrihnete na požadovanú dĺžku. Nastaviteľná výška kosenia sa hodí aj vtedy, ak máte pozemok s nerovným terénom. So všetkým si poradí motorová rotačná kosačka Riwall Pro RPM 4235.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu benzínový
Výkon 2,6 kW
Šírka záberu 42 cm
Pojazd Áno
Mulčovanie Áno
Skelet Oceľ
Hmotnosť 27 kg
Pre plochy do: 700 m2
Zberný kôš Áno / 45 l
Nastaviteľná výška kosenia Áno
Približná cena 240 €

Najpredávanejšie benzínové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.9 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár