Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia plánovača kúpeľní Siko

8. 3. 2022 Aktualizované

Siko logo

Zariadiť kúpeľňu často vyžaduje majstrovstvo na malej ploche. Ako účelne rozmiestniť vaňu, umývadlo či kúpeľňový nábytok, s tým vám pomôže plánovač kúpeľní Siko. Funguje online, je zdarma a ako bližšie píšeme v recenzii, jeho najväčšou prednosťou je jednoduché používanie. Aj vďaka tomu 2D konfigurátor kúpeľní Siko zvíťazil v našom porovnaní najlepších plánovačov kúpeľní.

Plánovač kúpeľní Siko

Konfigurátor kúpeľní, od popredného českého výrobcu kúpeľňového vybavenia a kuchýň Siko, je jednoduchý 2D online program. Navrhnúť kúpeľnú v ňom dokáže prakticky každý používateľ internetu. Plánovač je kompletne v slovenčine, dostupný na webovej stránke výrobcu Siko. Tam navyše nájdete plánovač sprchových kútov na mieru, vhod vám možno príde aj 3D plánovač kuchýň.

Plánovač kúpeľní Siko - 1

Systémové požiadavky

Výrobca požiadavky na hardvér ani internetové pripojenie na stránke neuvádza. Vzhľadom na to, že ide o nenáročnú internetovú aplikáciu, plynulo funguje aj na menej výkonnom počítači. Nevyhnutnosťou nie je ani rýchly internet.

Používateľské prostredie a ovládanie – 10/10

Online aplikácia má veľmi prehľadný dizajn a používateľsky prívetivé ovládanie. S programom sa nemusíte dlhšie zoznamovať, už pri prvom kontakte viete, čo na čo slúži. V prípade, ak by vám bolo niečo nejasné, k dispozícii je Nápoveda s návodom, ako postupovať krok za krokom.

Plánovač kúpeľní Siko - 2 prostredie

Používanie plánovača nevyžaduje sťahovanie programu do počítača. Aplikácia funguje priamo v internetovom prehliadači. Začať tvoriť návrh kúpeľne môžete okamžite po jej otvorení. A to aj bez prihlásenia. Najprv si nastavíte pôdorys miestnosti a následne postupne vkladáte vybavenie. Avšak aby ste si mohli návrh uložiť (a neskôr dodatočne upravovať) alebo vytlačiť, registrácia je vtedy nevyhnutnosťou. Nič to nemení na tom, že vytvorenie návrhu je nezáväzné.

Nastavenie pôdorysu miestnosti – 10/10

Ako sme už naznačili, najprv je potrebné nastaviť tvar miestnosti a rozmery stien. Program dovoľuje zadať aj skosenie stropu pre jednotlivé steny. Vďaka tomu si poradí aj s atypickými kúpeľňami, vrátane podkrovných priestorov, čo nie je samozrejmosťou u každého online plánovača.

Plánovač kúpeľní Siko - 3 pôdorys

Vkladanie vybavenia – 8,5/10

Rovnako nekomplikované je vkladanie jednotlivých prvkov. Skôr než sa zameriate na vaňu či sprchovací kút, nezabudnite rozmiestniť okná, dvere, prípadne vnútorné priečky. Následne sa pustite do umiestňovania samotného kúpeľňového vybavenia, a to počnúc sanitou, cez kúpeľňový nábytok až do po doplnky.

Plánovač kúpeľní Siko - 4 vybavenie

V prípade sortimentu Siko si môžete vyberať z rozličných druhov a rozmerov. Má to však svoje obmedzenie. Ide totiž iba o vzorové prvky, nie konkrétne produkty. Tie si podľa finálneho návrhu následne zvolíte v kamennom alebo internetovom obchode.

Náš tip

Ako ďaleko má byť od seba jednotlivé vybavenie kúpeľne? Aby ste sa v miestnosti mohli bez problémov pohybovať, s rozmiestňovaním zariadenia vám pomôže praktický pomocník pre dispozičné riešenie kúpeľne v PDF od Siko.

Výstupy – 8/10

Keď budete s výsledkom spokojní, môžete si návrh uložiť alebo vytlačiť. Na to je však nevyhnutné prihlásenie, resp. vytvorenie účtu. Získate tak 2D plán s rozmiestením zariadenia a taktiež zoznam všetkého použitého vybavenia, vrátane rozmerov. Navyše, vďaka registrácii si môžete vytvárať ľubovoľný počet projektov, ku ktorým sa môžete neskôr vrátiť, dodatočne ich upravovať a porovnávať.

Plánovač kúpeľní Siko 5 - výsledok

Slabinou je však to, že ani na záver vám nezobrazí 3D vizualizáciu kúpeľne, čo je daňou za jednoduchosť online plánovača. Ako sme už uviedli, keďže pracujete len so vzorovým sortimentom, nedozviete sa ani orientačnú cenu kúpeľne. Budete mať však pred sebou základný koncept miestnosti, s ktorým môžete zájsť do predajne a podľa neho nakúpiť vybavenie. Siko ponúka taktiež bezplatnú konzultáciu s odborníkom. Stačí si cez stránku výrobcu dohodnúť schôdzku.

Náš tip

Chceli by ste si radšej vytvoriť 3D vizualizáciu? Prečítajte si naše tipy na najlepšie 3D plánovače kúpeľní.

Záverečné hodnotenie

9.1

TOP

Plánovač kúpeľní Siko je jednoduchý online nástroj, ideálny pre záujemcov, ktorí si chcú vytvoriť základný návrh kúpeľne, a to za krátky čas a bez komplikovaného nastavovania. Ovládanie aplikácie je veľmi jednoduché, používanie bezplatné, výsledný projekt si môžete uložiť alebo vytlačiť, a zamieriť s ním do obchodu. Avšak ani na záver neuvidíte 3D vizualizáciu kúpeľne, ani orientačnú cenu vybavenia.

Používateľské prostredie a ovládanie
10
Nastavenie pôdorysu miestnosti
10
Vkladanie vybavenia
8.5
Výstupy
8
Klady
  • Ľahké ovládanie
  • Rýchla práca
  • Ideálne pre jednoduché rozmiestnenie zariadenia
  • Nízke systémové nároky na PC
  • Možnosť nastaviť atypické rozmery miestnosti
Zápory
  • Len vzorové prvky, nedozviete sa cenu vybavenia
  • Nezobrazuje 3D vizualizáciu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár