Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12

28. 3. 2023 Aktualizované

Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid

Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12 je praktické zariadenie, ktoré ochladzuje, vykuruje, odvlhčuje vzduch v miestnosti a vie zabezpečiť aj jeho cirkuláciu. Čo vás však prvé zaujme, je jej výborná cena. A ako druhé, jej výkon. Pozrime sa na to, v čom je toto zariadenie také výnimočné.

Hodnotenie nástennej klimatizácie Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12

8.5

Skvelá

Miestnosť s rozlohou až 45 m2. K vám domov aj do práce. Nástenná klimatizácia Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12 prekvapuje svojím výkonom a úsporou elektrickej energie. Je zaradená do energetickej triedy A++/A+. Ekologická podmienka je splnená chladivom R32.

Výkon
9
Energetická trieda a účinnosť
9
Funkcie
8
Dizajn a hlučnosť
8
Klady
  • Výkon 3,6 kW
  • Ponúka 4 režimy
  • Invertorový motor
  • Energetická trieda A++
  • Do domácnosti aj kancelárie
Zápory
  • Nič zásadné

Výkon nástennej klimatizácie Olimpia Splendid ARYAL – 9/10

Hoci má klimatizácia Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12 naoko komplikovaný názov, ukrýva sa pod ním jednoduché a nenáročné zariadenie. Na vrchnú priečku rebríčka ju vystrelil jej pomerne solídny výkon. To je tá zásadná informácia, ktorú by ste si mali všímať, ak potrebujete vychladiť alebo, naopak, vykúriť konkrétnu miestnosť. 3,6 kW chladiaci výkon je postačujúci pre priestor s rozlohou od 30 – 45 m2. Ak hľadáte klimatizáciu do kancelárie, Olimpia Splendid bude tou správnou voľbou.

Klimatizácia dokáže všeobecne znížiť náklady na vykurovanie o 4-5 násobok oproti klasickému elektrickému vykurovaniu. Ovplyvňuje to aj vykurovací výkon, ktorý v prípade jednotky Olipmia predstavuje 2,7 kW.

Zaujímať by vás mal aj prietok vzduchu, ktorý je v tomto prípade 547 m3/h. Na zmenu teploty v miestnosti preto nemusíte čakať niekoľko hodín, účinok klimatizácie pocítite takmer ihneď.

Energetická trieda a účinnosť – 9/10

Ak si kupujete klimatizáciu, tak nie preto, lebo ju má sused. Klimatizačná jednotka má zvýšiť vaše pohodlie v horúcich letných dňoch. Predpokladá sa, že ju budete používať niekoľko hodín denne, preto je dôležité voliť úspornejší model. Olimpia sa môže pochváliť energetickou triedou chladenia A++ a energetickou triedou vykurovania A+.

Táto dvojdielna jednotka sa radí medzi invertorové klimatizácie, ktoré dokážu v miestnosti veľmi rýchlo dosiahnuť požadovanú teplotu, potom ju iba udržiavajú. Aj vďaka tomuto typu motora ponúka zariadenie výborný výkon s nízkymi nákladmi na prevádzku. Okrem toho, invertorový motor vyniká dlhou životnosťou.

Spomenieme aj jednozložkové chladivo R32, ktoré je možné v prípade potreby aj doplniť. Patrí medzi ekologicky šetrné chladivá, ktoré minimálne zaťažujú životné prostredie.

Klimatizácia Olimpia

Funkcie – 8/10

Chladenie podporuje účinný kompresor, ktorý je umiestnený vo vonkajšej jednotke. Tá je s tou vnútornou spojená chladiacim vedením, kde cirkuluje chladivo. Vo vnútornej jednotke sa chladivo odparuje, a tým sa miestnosť ochladzuje. Teplý vzduch je potom odvádzaný von.

S ochladením vzduchu pomôže aj režim odvlhčovania, ktorý zároveň znižuje vlhkosť v priestore. Čo prispieva aj k predchádzaniu tvorbe plesní. Výborná funkcia najmä pre domácnosti s alergikmi.

Ak potrebujete priestor vykúriť, chod chladiaceho okruhu klimatizácie sa pri režime vykurovania otočí, tzn. že vnútorná jednotka zohrieva vzduch a vonkajšia ho chladí.

S funkciou ventilátora je spojená ďalšia šikovná technológia, a to TURBO. V tomto režime beží motor ventilátora veľmi vysokou rýchlosťou, aby čo najrýchlejšie dosiahol nastavenú teplotu. Technológia SELF CLEAN poručí klimatizácii, aby sa automaticky vyčistila, vysušila výparník a udržala ho chladný pre neskoršie použitie. Funkcia SLEEP pozvoľne chladí vzduch na požadovanú teplotu, čím zaisťuje zníženie hlučnosti pre nerušený a pokojný spánok

Klimatizáciu môžete nastaviť a ovládať pomocou diaľkového ovládača. Ovládanie je možné aj cez Wi-fi pripojenie, pomocou mobilu alebo tabletu.

Dizajn a hlučnosť – 8/10

Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12 je klasické dvojdielne zariadenie, pričom jedna časť sa inštaluje vo vnútri a druhá na stenu z vonkajšej strany. Rozmery vnútorného bloku sú 28,5 × 80,5 × 19,4 cm a rozmery vonkajšej jednotky 49,5 × 72 × 27 cm. Vnútorná jednotka by sa mala inštalovať vo výške minimálne 2 m a maximálne 3 m nad zemou. Trochu  komplikovanejšia je inštalácia vonkajšej jednotky, preto ak ste si nie veľmi istí, či to zvládnete sami, nechajte to na odborníkov. Vonkajšia časť má navyše krytie IP24, čo je ochrana pred dažďom a striekajúcou vodou.

Hlučnosť zariadenia je pri normálnej prevádzke nadpriemerná. Vonkajšia jednotka si pripisuje 56 dB a vnútorná jednotka 25 dB. Pri režime Sleep je to dokonca ešte menej.

Technické parametre nástennej klimatizácie Olimpia Splendid ARYAL S1 E Inverter 12

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 3,6  kW
Vykurovací výkon 2, 7 kW
Pre miestnosť s rozlohou 30 – 45 m2
Hlučnosť 25 – 56 dB
Energetická trieda A++/A+
Výrobca Olimpia Splendid
Wi-Fi áno

Výber ďalších zaujímavých modelov nájdete v článku o najlepších nástenných klimatizáciách.

Najpredávanejšie nástenné klimatizácie podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár