Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Nokian WR D4

1. 11. 2022 Aktualizované

Nokian WR D4 205-55 R16 91H recenzia

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 205/55 R16 91H patria vo svojej kategórii medzi obľúbenejšie modely na trhu. Vyznačujú sa výbornou priľnavosťou, čo sa prejavuje v podobe bezpečnej jazdy v zimnom období. Bonusom je nízka hlučnosť.

Hodnotenie Nokian WR D4 205/55 R16 91H

8.9

Perfektné

Nokian WR D4 205/55 R16 91H sú kvalitné zimné pneumatiky, ktorých silnými stránkami sú výborná priľnavosť a jazdné vlastnosti obzvlášť na mokrom povrchu. Navyše potešia nízkou hlučnosťou a jednoznačne patria medzi nami odporúčané modely.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
9
Jazdné vlastnosti na snehu
8.5
Jazdné vlastnosti na ľade
9
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichosť
9.5
Hodnotenie používateľov
9.5

Bezpečná jazda vďaka výbornej priľnavosti

Jednou z najväčších predností zimných pneumatík je Nokian WR D4 205/55 R16 91H je vysoká priľnavosť. Zabezpečuje ju dômyselne riešená konštrukcia a dizajn pneumatiky. Tá disponuje špeciálne profilovanými blokmi behúňa, ktoré pomáhajú dosiahnuť výbornú priľnavosť na mokrej vozovke, blate, mokrom snehu aj čerstvom prašane. Výrobca myslel aj na nebezpečenstvo aquaplaningu. Efektívne odvádzanie vody a mokrého snehu zabezpečujú šikmo profilované priečne drážky.

Dobrá ovládateľnosť aj na snehu

Vodiči zimné pneumatiky Nokian WR D4 205/55 R16 91H chvália za jazdné vlastnosti na mokrej aj zasneženej vozovke. K pozitívnemu hodnoteniu prispieva dobrá ovládateľnosť a trakcia pri zatáčaní, ktorú zabezpečuje silná stredová lamela. Vďaka dômyselnému riešeniu je pneumatika schopná lepšie prenášať aj jemné pohyby volantu. O dobrý výkon na každom type snehu sa starajú bloky okolo stredovej lamely. Jazde v čerstvom hlbokom snehu napomáhajú členité fazety na okraji behúňa, ktoré umožňujú zatáčanie kontrolovaným priľnutím k snehu.

Tiché a šetrné

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 205/55 R16 91H potešia nielen výbornými jazdnými vlastnosťami. Pozitívom je taktiež nízka hlučnosť – dosahuje iba 69 db, čo zvyšuje komfort jazdy. Sklamaním nie je ani úspora paliva, pneumatiky patria do triedy C, čo je pri zimnom type priaznivý výsledok. Pneumatiky majú štandardný index nosnosti 91 a rýchlostný index H, čo znamená maximálnu rýchlosť 210 km/h. Na záver dodajme, že praktickým prvkom zimných pneumatík Nokian WR D4 je indikátor opotrebovania, ktorý nájdete na priamo na strednej lamele a ľahko z neho odčítate, kedy je potrebné pneumatiky vymeniť za nové.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91
Index rýchlosti H (210 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť 69 dB
Náš tip

Ďalšie tipy na výborne hodnotené zimné gumy nájdete v našom porovnaní najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár