Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Nokian WR D4 195/65 R15 91T

1. 11. 2022 Aktualizované

Nokian WR D4 195-65 R15 91T recenzia

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 195/65 R15 91T sa môžu pochváliť vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami v náročných zimných podmienkach. Práve vďaka tomu sme ich zaradili do nášho výberu najlepších zimných pneumatík a odporúčame ich aj vodičom s vysokými nárokmi na kvalitu obutia svojho auta.

Hodnotenie Nokian WR D4 195/65 R15 91T

9

TOP

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 195/65 R15 91T vynikajú výbornými jazdnými vlastnosťami. Spoľahnúť sa ne môžete pri jazde na mokrej vozovke aj na snehu. Pochvalu si zaslúžia za skvelú priľnavosť a vysokú úroveň bezpečnosti. Nemajú pritom žiadne podstatné slabé miesta.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
9
Jazdné vlastnosti na snehu
9
Jazdné vlastnosti na ľade
8.5
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichosť
9.5
Hodnotenie používateľov
10

Perfektná priľnavosť

Silnou stránkou recenzovaných pneumatík je už spomínaná vysoká úroveň priľnavosti, ktorú potvrdzujú výsledky testov. Na zimné pneumatiky Nokian WR D4 195/65 R15 91T sa naozaj môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach, ktoré zimné obdobie prináša. Skvelé zvládajú jazdu na mokrej vozovke aj snehovej vrstve. Výborné vlastnosti pneumatík sú výsledkom testovania výrobcu v nekompromisných zimných podmienkach.

Dômyselný dizajn dezénu

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 sa vyznačujú dômyselnou konštrukciou a tvarovaním dezénu. Konfigurácia bočných prvkov prispieva k minimalizovaniu brzdnej dráhy a zároveň k čo najlepšej ovládateľnosti za akýchkoľvek podmienok. Výrobca pozornosť upriamil taktiež na šikmo profilované priečne drážky, ktoré zabezpečujú efektívne odvádzanie vody a mokrého snehu. To prispieva k tomu, aby nedochádzalo k aquaplaningu, pri ktorom sa auto stáva neovládateľným.

Nízka hlučnosť aj spotreba

Zimné pneumatiky Nokian WR D4 potešia nielen jazdnými vlastnosťami. Veľmi kladnou stránkou je nízka hlučnosť vzhľadom na to, že ide o zimné gumy – dosahuje iba 69 dB. Čo sa týka spotreby paliva, recenzované pneumatiky patria do dobrej triedy úspory C. Pre kompletnosť informácií dodajme, že hmotnostný index je 91. A rýchlostný index predstavuje hodnotu T, teda 190 km/h. V oboch prípadoch ide o štandardné hodnoty vzhľadom na typ a rozmery pneumatík.

Indikátor opotrebenia

V poslednej časti recenzie upriamujeme pozornosť na jednoduchú kontrolu opotrebovania. Zimné pneumatiky Nokian WR D4 sú vybavené praktickým indikátorom opotrebenia v strednej lamele, ktorý vám napovie, kedy je čas vymeniť pneumatiky za nové. Aktuálnu hĺbku dezénu udáva najvyššie viditeľné číslo. V prípade, že sa zmaže symbol vločky, znamená to, že dezén dosiahol hĺbku 4 milimetre, čo je odporúčaná hodnota na kúpu nových zimných pneumatík. Úplne na záver už iba konštatujeme, že zimné pneumatiky Nokian WR D4 dosahujú v testoch výborné výsledky a sú naším odporúčaním aj pre náročných vodičov.

Kľúčové vlastnosti

Hodnoty
Šírka 195
Profil 65
Vnútorný priemer 15
Index nosnosti 91
Index rýchlosti T (190 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť

69 dB

Náš tip

Recenzie ďalších kvalitných modelov nájdete v našom výbere najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár