Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia vyhľadávača leteniek Momondo.cz

Ďalším oceňovaným a z nášho pohľadu i zaujímavým vyhľadávačom leteniek je dánske Momondo. Preto sme ho zaradili do nášho testu. V našich končinách funguje na českej platforme Momondo.cz. Ďalšie prepracované výhľadávače lacných leteniek nájdete v našom porovnani tu.

8.1

Perfektný

Vyhľadávač lacných leteniek Momondo prenesie vaše cestovateľské sny na mapu. Vďaka nej budete môcť za pár sekúnd vyraziť do destinácie, o ktorej ste možno ani nevedeli, že existuje.

Algoritmus vyhľadávania
8.5
Špecifické funkcie
8
Možnosť ušetriť na letenkách
8
Storno podmienky a podpora
8
Klady
  • Kombinuje leteckú i cestnú dopravu spolu s ubytovaním
  • Zaujímavé grafické prevedenie
  • Porovnáva ponuky z pohľadu kvality
  • Funkcia Moje cesty – Naplánujte si cestu
Zápory
  • Nerobia asistenciu pri storne ani kúpe
  • Zodpovednosť pri výbere spoločnosti je na kupujúcom

Algoritmus vyhľadávania Momondo.cz

Vyhľadávač leteniek Momondo.cz je metavyhľadávač, ktorý je dcérskou spoločnosťou Booking Holdings.  Do tejto skupiny  patrí aj svetoznámy vyhľadávač lacných leteniek Kayak.com. Momondo bolo v poslednom desaťročí viackrát ocenené ako najlepší vyhľadávač leteniek.

Jednoduché vyhľadávanie na Momondo, do ktorého stačí zadať len miesto odchodu, nájde za pár sekúnd výsledky zo stoviek cestovateľských portálov. Okrem leteniek Momondo zhromažďuje ponuky na hotely a požičiavanie áut.

Výsledky hľadania však prechádzajú premyslenejším algoritmom než je najnižšia cena. Ovplyvňuje ich niekoľko faktorov. Najčastejšie ide o kombináciu ceny a hodnotenia cestovateľov. Taktiež je to dĺžka cesty a počet zastávok, ktoré dokážu vo výraznej miere ovplyvniť cestovateľské pohodlie. Momondo pritom nemá zabudované žiadne ďalšie cookies. Používateľom poskytuje reálne ceny a ak si vyberiete letenku od nich, vypýta si províziu od víťazného prepravcu.

Po zadaní základných informácií do vyhľadávača sa tak zobrazia ponuky pre najlacnejšiu či najkratšiu cestu. No nájdete aj položku ideálny pomer s ohľadom na vyššie spomenuté parametre. Navyše sa zobrazí graf s porovnaním cien na príletu a odletu na najbližšie dni. Samotné vyhľadanie letu sa tak zjednoduší, pretože ak nie ste fixne pripútaný k termínu, môžete získať zmenou dňa lepšiu ponuku.

momondo uvodna stranka1

 

Špeciálne funkcie vyhľadávača Momondo.cz

Interaktívna mapa – pri zvolení miesta odletu vám vyhľadávač bez zadania cieľovej destinácie poskytne interaktívnu mapu sveta. Na nej nájdete označené mestá spolu s cenami letov do vybraných destinácií. Získate tak rýchly prehľad o tom, kam sa so svojím rozpočtom aktuálne viete dostať.

Ideálny pomer – Momondo pri výbere destinácie začne prehľadávať stovky stránok a hľadať najlepšie ceny spolu s kvalitou vášho pohodlia. Tie nájdete práve v ponuke ideálny pomer, kde si vyhľadávač dáva záležať na počte prestupov i čase čakania.

Graf s vývojom cien – ďalšou zaujímavou funkciou je graf s vývojom cien leteniek v okolí vami zvoleného dátumu. Čím viac ste flexibilní, tým lepšiu cenu v tomto prípade môžete získať. Momondo vás taktiež upozorní na možnosť zmeny odletového miesta v blízkosti vami zadaného letiska, ak je tam možnosť ušetrenia peňazí. Hľadanie leteniek za najlepšiu cenu tak pre vás bude vďaka tejto funkcii zas o niečo jednoduchšie.

Moje cesty – funkcia moje cesty je šikovný pomocník, ktorý za vás organizuje všetky vaše rezervácie. Takže stačí ak sa do aplikácie prihlásite a môžete naživo sledovať zmeny odletov i vaše aktuálne rezervácie. Nemusia byť vôbec z jednej stránky. Do aplikácie sa prihlasujete pomocou vášho mailu a šikovný systém si všetky rezervácie nájde, zoradí a vytvorí váš cestovateľsky itinerár.

MixMatch – Momondo určité letenky označuje aj MixMatch. Ide o cesty, pri ktorých môžete ušetriť, ak si kúpite spiatočnú letenku u dvoch rôznych prepravcov. Následne ale musíte urobiť dve rozličné rezervácie.

Ubytovanie a autopožičovňa podobne ako pri vyhľadávaní letov postupuje Momondo aj pri filtrovaní ubytovania či požičovni áut. Nájde nielen lacnú, ale aj najkvalitnejšiu ponuku.

momondo moje cesty

Ako kúpiť letenku za skvelé ceny na Momondo.cz

Cestovatelia sa viackrát zhodli, že metavyhľadávač Momondo.cz dokáže nájsť najlacnejšie letenky skôr  ako jeho iní konkurenti. Algoritmus na tejto stránke funguje fantasticky a ak chcete nájsť lacné letenky kamkoľvek, mali by ste byť čo najviac flexibilní. Variabilita v termíne i mieste destinácie je základom úspechu, aby vám portál ponúkol aktuálne najlepšie možnosti. Notifikácie na horúce ponuky môžete dostávať aj prostredníctvom ich aplikácie priamo do telefónu. A oplatí si všímať aj lety zaradené do skupiny MixMatch.

Storno podmienky a zákaznícka podpora

Podobne ako pri iných metavyhľadávačoch aj v prípade Momondo.cz budete po zvolení vami vybraného letu presmerovaní na stránku predávajúcej spoločnosti. Od tohto momentu tak budete v prípade akýchkoľvek zmien komunikovať s nimi. Na Momondo.cz tak nenájdete žiadne storno podmienky, keďže nezodpovedajú za váš let.

Taktiež na stránke z tohto dôvodu nefunguje zákaznícky servis. Preto ak sa rozhodnete nakupovať lacné letenky prostredníctvom vyhľadávača leteniek Momondo.cz voľte radšej výsledky označené štítkom Kvalitný pomer. Vyhnete sa možným nepríjemnostiam s nespoľahlivou leteckou spoločnosťou. Tie síce navonok predávajú last minute letenky za atraktívne ceny, no pri ich kúpe musíte rátať s množstvom skrytých poplatkov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár