Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia mini umývačky riadu Bob

10. 1. 2022 Aktualizované

mini umvacka riadu bob recenziaNáš tipTestado

Mini umývačka riadu Bob je jednou z najkompaktnejších umývačiek riadu na trhu. Je vhodná do menších bytov, kancelárií, chát alebo na cestovanie v karavane a pod stan. Nielenže šetrí miesto, ale je aj úsporná a šetrná k životnému prostrediu. Nemusíte plytvať vodou, pretože Bob potrebuje len niekoľko litrov. Funguje dokonca aj bez pripojenia k vodovodnému kohútiku! Prečítajte si našu recenziu a zistite viac informácií.

Hodnotenie mini umývačky riadu Bob

9.7

Perfektná

Malá umývačka riadu Bob je skvelý spotrebič, ktorý môžeme odporučiť do menších bytov, na chaty, na cesty alebo do kancelárie. Umývačka riadu Bob vyzerá krásne, ľahko sa inštaluje, pohodlne sa používa a kvalita umývania je na vysokej úrovni. Poteší vás ponuka účinných programov a priehľad, ktorý môžete použiť na sledovanie pracieho cyklu. Toto je TIP redakcie!

Inštalácia a spracovanie
10
Kvalita umývania a funkcie
9
Údržba
10
Klady
 • Rýchla inštalácia
 • Jednoduché používanie
 • Krásny dizajn
 • Nie je potrebné pripojenie na vodovod
 • Efektívne umývanie riadu
 • Množstvo programov
 • UV dezinfekčný prostriedok
 • Nízka spotreba vody
 • Wi-Fi (nevyžaduje sa)
Zápory
 • Kazety sú drahšie (možno použiť klasické tablety)
 • Neumožňuje umiestnenie väčšieho riadu (logicky)

Obsah balenia

Od francúzskej spoločnosti Daan Tech sme dostali bohatší balík na testovanie. Ak si kúpite mini umývačku riadu ako základnú, v krabici nájdete umývačku riadu Bob, napájací kábel, odpadovú hadicu, modul na 6 tanierov, dva sklenené moduly (každý na dva), kôš na príbory a návod. Papierová brožúra je graficky aj textovo (v angličtine) pekne a prehľadne spracovaná.

 

Ak si chcete zakúpiť príslušenstvo, môžete sa pozrieť na webovú stránku výrobcu.

*Vyššie uvedené fotografie nezodpovedajú základnému balíku. Na testovanie sme dostali širšiu škálu príslušenstva. Pozri text vyššie.

Inštalácia a spracovanie

Inštalácia umývačky riadu Bob je rýchla a jednoduchá. Stačí pripojiť zo zadnej strany odpadovú hadicu (cca 1,5 m) a sieťový kábel (cca 1,5 m), vložiť kazetu spredu, naliať vodu do zabudovanej nádrže zhora a je hotovo. Otázka okamihu.

Konštrukcia testovanej mini umývačky riadu Bob však umožňuje aj pripojenie k prívodu vody. Je teda na vás, ktorej možnosti dáte prednosť. Po pripojení k elektrickej sieti sa stačí riadiť pokynmi na displeji. jednoducho postupujte podľa pokynov na displeji. K dispozícii je 6 jazykov vrátane angličtiny. Slovenčina/čeština (zatiaľ) chýba.

umyvacka bob na kuchynskej linke

Bob je skutočne jedným z najkompaktnejších domácich spotrebičov. Svojimi rozmermi (49 × 34 × 29 cm) a hmotnosťou 10 kg pripomína mikrovlnnú rúru. Nezaberá veľa miesta na kuchynskej linke (alebo niekde inde) a v prípade potreby sa ľahko prenáša. Stačí uchopiť zo spodnej časti umývačky riadu Bob a preniesť ju. Mimochodom, základný balík obsahuje aj tašku.

Stolnú umývačku riadu Bob si môžete kúpiť v množstve farebných kombinácií. Nechýba konzervatívna čierna, ale aj žltá, modrá, zelená, fialová alebo nami testovaná červená variácia. Treba dodať, že spotrebič vyzerá atraktívne a lákavo. Myslím, že svojou prítomnosťou bude design vašej kuchyne jedine skrášľovať. Pre zaujímavosť pripíšem, že je Bob vyrobená z 50% z recyklovaného plastu.

Vnútorné usporiadanie sa na prvý pohľad nelíši od bežných umývačiek riadu. Vo vnútri sa nachádza prispôsobiteľný kôš, ktorý možno upraviť podľa individuálnych potrieb. Kapacita 16 pohárov alebo šálok je skutočne slušná.

Ako vidíte, prednú stranu zdobia dvere s priezorom. Vnútro je osvetlené fialovomodrým svetlom, takže môžete sledovať celý proces. Dvere sa otvárajú dotykom, takže sa stačí dotknúť horného okraja a dvere sa otvoria (drží ich magnet).

umyvacka bob predna strana displej

Z vonkajšej strany uvidíme farebný displej, ktorý sa ovláda mechanickými tlačidlami. V dolnej časti uvidíme priezor a skrytý priestor pre kazety. Na hornej strane sa nachádza priestor na nalievanie vody, na zadnej časti uvidíme napájanie, prívod a odvod vody. Znovu pripomínam, že umývačku Bob nie je nutné napojiť na prívod vody. Vodu do nej jednoducho nalejete ručne.

Kvalita umývania a funkcie

Vnútorný priestor logicky zodpovedá minimalistickým rozmerom umývačky riadu Bob. Do vnútorného priestoru sa zmestí tanier do veľkosti 29 cm, väčšia miska do dĺžky 35 cm, menšie hrnce a taniere, poháre, šálky na kávu, príbory a mnoho ďalších bežne používaných pomôcok. Vnútorný priestor si môžete prispôsobiť podľa svojich aktuálnych požiadaviek.

umyvacka bob zvnutra riad

Osobne si myslím, že kapacita je dostatočne veľká. Musíme si ešte uvedomiť, pre koho je skúmaná miniatúrna umývačka riadu vhodná. Určite nie pre veľkú rodinu.

Po vložení riadu stačí zavrieť dvierka a vybrať najvhodnejší program. Bob ponúka celkovo 6 programov:

Programy Trvanie, spotreba
Glasses 15 min, 1,9 l
Express 20 min, 2,9 l
Daily 50 min, 3,8 l
Intensive 91 min, 3,8 l
Eco 90 min, 3,8 l
Maitenance 61 min, 3,8 l

Ako vidíte, malá umývačka riadu Bob sa účinne postará o umývanie pohárov, každodenného riadu alebo aj o intenzívnejšie umývanie odolnejších nečistôt. Výrobca zároveň pripomína údržbu, ku ktorej je potrebné pristúpiť po 90 cykloch.

Skvelá možnosť je vytvoriť si vlastný program. Nie je problém zmeniť dobu trvania, teplotu (30-70 °C) a vybrať si jednu z 12 ikon.

Spotreba závisí od zvoleného programu. Najnižšia hodnota je približne 0,23 kWh, najvyššia na hranici 0,48 kWh. Asi nikoho neprekvapí, že najviac energie spotrebuje intenzívne umývanie (program Intensive).

Nech už si vyberiete akýkoľvek program, na farebnom displeji zreteľne vidíte aktuálne dianie. Teda vybraný program, aktuálny proces, zostávajúci čas do ukončenia programu a príslušnú ikonku.

Zobrazenie na displeji je prehľadné a jasné. Myslím, že všetko pochopí aj začiatočník. Umývací cyklus je možné tiež pozastaviť alebo zrušiť. Ovládanie prebieha pomocou trojice mechanických tlačidiel.

Kvalita umývania riadu je na vysokej úrovni. Pokiaľ riad do umývačky správne poskladáte, mali by ste sa dočkať pekných výsledkov. Vyššiu kvalitu zaisťuje kazeta, ktorá vstrekuje ideálne množstvo čistiaceho prostriedku v správny čas. Takýto systém zároveň šetrí peniaze, pretože bráni v plytvaní.

umyvacka bob dizajn

Jedna kazeta vystačí na 30 cyklov, pričom je 100% recyklovateľná a vratná. Kazeta aktuálne stojí 9,9 euro, čo vychádza na nejakých 0,33 euro za jeden cyklus (nepočítam energie). Oproti bežným tabletám do umývačky je teda kazeta výrazne drahšia. Bob však bez problémov pojme klasické tablety do umývačky.

Akonáhle dôjde k ukončeniu umývacieho cyklu, dvierka sa automaticky otvoria a mini umývačka Bob sa za nejaký čas vypne. Z umývačky samozrejme vytečie aj odpadová voda. Dobre funguje bezpečnostný systém, ktorý nespustí umývací cyklus v prípade, keď nie je vo vnútri umývačky dostatočné množstvo vody.

umyvacka bob priezor

Hodnotená Bob mini umývačka je okrem umývania schopná tiež likvidovať pategonné organizmy pomocou UV sanitizéra. Dezinfikovať môžete rúška, hrnčeky, kľúče, peňaženku a ďalšie predmety, ktorých rozmery neprekračujú 27 × 27 × 34 cm.

Umývačka Bob je tiež schopná sa pripojiť cez Wi-Fi. Vďaka takej schopnosti získate funkcie navyše. Napríklad si navolíte iné tóny. Pripojenie k Wi-Fi však nie je povinné, obsluhu zvládnete aj bez pripojenia k internetu. Nikto vás do ničoho nenúti.

Údržba

Testovaná mini umývačka Bob nevyžaduje extra náročnú údržbu. Každých 10 cyklov je vhodné prepláchnuť filtre, vykurovacie teleso si žiada pretretie po 30 cykloch. Všetky ostatné komponenty nie je potrebné riešiť, zvyšné časti stačí utrieť vlhkou handričkou.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.9 (26 hlasov)

Autor

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technológie, históriu, internet a zaujímavé knihy. Predtým pôsobil ako redaktor Prima ZOOM, šiestym rokom sa naplno venuje Testádu a postupne preniká do tajov SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas prebehne. Po večeroch začal písať knihu o Osvienčime, učí sa programovací jazyk Python.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár