Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Michelin Alpin 6

1. 11. 2022 Aktualizované

Michelin Alpin 6 205-55 R16 91H recenzia

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H sú prémiové zimné pneumatiky a víťaz nášho porovnávania v rámci kategórie R16. Presvedčili nás predovšetkým vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami v náročných zimných podmienkach a taktiež dlhou životnosťou.

Hodnotenie Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H

9.1

TOP

Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H sú zimné pneumatiky prvotriednej kvality, s ktorými sa môžete vybrať aj do náročnejšieho terénu. Vyznačujú sa výbornou ovládateľnosťou, krátkou brzdnou dráhou a zvýšenou priľnavosťou. Navyše potešia dlhou životnosťou a nízkou hlučnosťou. Víťaz nášho testu a odporúčanie aj pre vodičov s vysokými nárokmi.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8.5
Jazdné vlastnosti na snehu
9.5
Jazdné vlastnosti na ľade
9
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
9
Úspora paliva
8.5
Tichosť
9.5
Hodnotenie používateľov
10

Prémiová kvalita

Pneumatiky s logom značky Michelin sú známe svojou vysokou kvalitou, čo potvrdzujú aj recenzované zimné pneumatiky Alpin 6. Pochváliť sa môžu prvotriednymi jazdnými vlastnosťami, a to aj v náročných zimných podmienkach. Pozitívom je aj kratšia brzdná dráha a celkovo bezpečná jazda v najrôznejších situáciách, ktoré zimné počasie prináša.

Perfektná ovládateľnosť

Pochvalu si zaslúži aj dezén pneumatík, ktorý účinne odvádza vodu, aby nezhoršovala ovládateľnosť automobilu. Zimné pneumatiky Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H sú vyrobené zo zmesi zaručujúce v zime čo najlepšie výkony. Viacvrstvová konštrukcia tejto zmesi navyše posilňuje priľnavosť na snehu úmerne s opotrebovaním pneumatiky. To všetko prispieva k výbornej ovládateľnosti automobilu a schopnosti rýchlo reagovať.

Veľmi dlhá životnosť

Zimné pneumatiky Michelin Alpin 6 ako prémiový model patria do vyššej cenovej kategórie, ale zato prinášajú nielen výborné jazdné vlastnosti, ale aj dlhú životnosť. Dosiahnuť ju umožňuje technológia „dynamického“ dezénu. Vďaka nej sa vzorka na pneumatikách nestráca, ale postupným používaním sa drážky z vnútra pneumatiky dostávajú na povrch, čím pneumatika nestráca svoj vzor ani po dlhej dobe.

Nízka hlučnosť aj spotreba

Pozitívnou stránkou zimný pneumatík Michelin Alpin 6 205/55 R16 91H je taktiež nízka hlučnosť. Oproti mnohým iným konkurentom dosahuje nižšiu hodnotu – iba 69 dB. Čo sa týka palivovej úspornosti, pneumatiky značky Michelin patria do triedy C, čo je vzhľadom na typ pneumatiky taktiež pozitívna správa. Na záver dodajme, že index nosnosti pneumatiky je 91 a index rýchlosti H, čo znamená maximálnu rýchlosť 210 km/h.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91
Index rýchlosti H (210 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť 69 dB
Náš tip

Viac pneumatík so skvelými jazdnými vlastnosťami nájdete v našom výbere najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár