Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia mestského elektrobicykla Devron 28427 28″ 4.0

31. 10. 2022 Aktualizované

Mestský elektrobicykel Devron 28427 28 4.0
Elektrobicykel Devron 28427 sa radí medzi mestské bicykle so špičkovými vlastnosťami. Cez týždeň poslúži ako prepravný prostriedok do práce a na nákupy, cez víkend ho zoberte na dlhší výlet, aby ste si vyvetrali hlavu. V tejto recenzii si povieme, prečo jeho kúpa stojí za zváženie a čo rozhodlo, že sme ho zaradili do rebríčka najlepších elektrobicyklov.

Keď sme už spomenuli rebríček najlepších elektrobicyklov, nájdete ho v našom článku najlepšie mestské elektrobicykle, kde ponúkame aj zopár rád, ako si správne vybrať e-bike.

Hodnotenie mestského elektrobicykla Devron 28427 28″ 4.0

9.1

TOP

Je fajn, keď váš elektrobicykel má dojazd, za ktorý by sa nehanbili ani oveľa nákladnejšie kúsky. Hoci aj mestský elektrobicykel Devron 28427 28″ 4.0 má o niečo vyššiu cenovku, jeho kúpou získate dvojkolesového spoločníka s dojazdom 120 km, pevnou a stabilnou konštrukciou a bohatou výbavou.

Elektromotor
9
Dojazd a batéria
9.5
Jazdné vlastnosti
9
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Elegantné prevedenie v čiernej farbe
  • Dojazd 120 km
  • Praktický a intuitívny asistent šliapania
  • Kvalitné komponenty
  • Bohatá výbava
Zápory
  • Vyššia hlučnosť

Elektromotor mestského elektrobicykla Devron 28427 – 9/10

Bezproblémový chod, rýchlosť a výkon má za následok dvojica najdôležitejších komponentov na ebiku, a to motor a batéria. Bicykel do mesta Devron 28427 je závislý od motora Bafang Max Drive M400.

Tento motor sa vyznačuje vyváženým výkonom. Balansuje medzi krútiacim momentom a spotrebou, ktorá je pre e-bike veľmi zásadná. Pri zachovaní nízkej spotreby ponúka skutočne vysoký krútiaci moment až 80 Nm. Má snímač šliapania a torzný snímač sily šliapania. Aby sme rozumeli týmto technickým pojmom, ide v podstate o to, akou silou šliapete do pedálov. Čím silnejšie šliapete, tým viac vám samotný motor pomáha. Bezpečnosť jazdy stráži aj rýchlostná poistka motora, ak rýchlosť prevýši 25 km/h, elektromotor sa automaticky vypne.

Motor Bafang s výkonom 250 W je umiestnený v stredovej časti bicykla, priamo medzi pedálmi. Jeho umiestnenie vplýva aj na celkové vyváženie bicykla, čo je v tomto prípade na výbornej úrovni. Bicykel sa dobre ovláda a výborne drží stopu. Elektromotor je ovládaný prostredníctvom tlačidiel na riadidlách, výkon môžete sledovať na farebnom LCD displeji. K dispozícii je 5 asistenčných stupňov. Motor je fajn, výkon je fajn, vytknúť musíme akurát vyššiu hlučnosť, najmä pri stúpaní do kopca.

Dojazd a batéria – 9,5/10

Batéria s kapacitou 14 Ah je integrovaná priamo do stredového rámu a dodáva energiu celému dvojkolesovému zariadeniu. Od kapacity batérie sa odvíja aj dojazd. Mestský elektrobicykel Devron 28427 sa môže pochváliť dojazdom až 120 km, čo už patrí medzi tie lepšie hodnoty. 120 km je celkom fajn, čo poviete? S takýmto dojazdom sa nemusíte obávať, že vás pri bežnom jazdení bicykel nechá niekde na polceste. Keby ste si aj neodsledovali kapacitu batérie, výhodou elektrobikov je, že aj keď elektromotor nemá silu, Devron 28427 funguje ako klasický bicykel a šliapaním sa dostanete kdekoľvek.

Netreba tiež zabúdať, že dojazd sa odvíja od toho, ako jazdíte, v akom teréne jazdíte, od vašej hmotnosti a od stupňa asistencie, aký ste si zvolili. Napájanie tohto akumulátora je štandardné 36V. Pre predĺženie životnosti odporúčame nabíjať elektrobicykel v garáži alebo pod prístreškom na autá, odpadávajú obavy z náhlej zmeny počasia.

Jazdné vlastnosti elektrobicykla Devron 28427 – 9,5/10

Elektrobicykel Devron 28427 je určený pre všetkých, ktorí majú radi pohodlnú jazdu mestom. Aj keď je primárne určený pre pánov, jazde na ňom nepohrdnú ani nežnejšie polovičky. Vaša trasa do práce zahŕňa aj stúpanie do kopca? Práve tu najviac pocítite výhodu elektrobicykla, ktorý kopec vyšliape za vás. Takto ušetríte energiu, ktorú môžete potom spotrebovať na iné úlohy. Pomocou elektromotora zvýšite rýchlosť jazdy, ktorá sa nedá porovnať s jazdou na klasickom bicykli, a tým skrátite čas dojazdu z bodu A do bodu B.

Jazdu po nerovnom teréne zjemní odpružená vidlica so zdvihom 63 mm. Vidlica je navyše uzamykateľná. Devron a Shimano – správne zvolená dvojica. Elektrobicykel disponuje hydraulickými kotúčovými brzdami Shimano a otočným radením Shimano s prehadzovačkou Shimano so 7 prevodmi v náboji. Výhodou kotúčových bŕzd je vysoká účinnosť brzdenia a skvelé brzdné vlastnosti v akomkoľvek počasí a teréne. V prípade hydraulických bŕzd nie je potrebné vynakladať také veľké úsilie na zabrzdenie bicykla, ako si to vyžadujú mechanické brzdy.

Dizajn a konštrukcia – 9/10

Ako sme už spomenuli, bicykel do mesta Devron 28427 je navrhnutý ako pánsky elektrobicykel. Tomu je prispôsobený aj jeho dizajn v čiernej farbe s bielym nápisom na stredovej vidlici. Konštrukcia bicykla je hliníková, osadená na 28″ kolesách. Bicykel je preto vhodný pre vyšších ľudí, 28″ bicykel je rýchly a ľahšie prekoná prekážky na ceste.

Spolu s bicyklom získate aj bohatú výbavu, ktorú tvoria predné a zadné osvetlenie, blatníky, zadný nosič s popruhom pre upevnenie vecí, pevný stojan, zvonček a kryt reťaze. Pocit z jazdy zlepší aj anatomický tvarované sedadlo. Riadidlá sú obalené mäkkými gripmi, ktoré pôsobia naozaj luxusne. Bicykel je konštruovaný na 150 kg váhy, do čoho sa počíta čistá váha cyklistu 120 kg a približne 30 kg komponenty bicykla, príslušenstvo a výbava.

Technické parametre 28427 28″ 4.0

Vlastnosti Hodnoty
Batéria PortaPower 14Ah, 36V, integrovaná
Ovládanie LCD displej
Zdvih vidlice 63 mm
Rám hliník
Dojazd 120 km
Sedadlo Knus
Prevody 7
Brzdy Shimano MT200 160mm, hydraulické kotúčové
Nosnosť 150 kg
Výrobca Devron

Najlepšie mestské elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár