Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Matador MP92 Sibir

6. 5. 2021 Aktualizované

Matador MP92 Sibir Snow 205-55 R16 91H recenzia

Pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow 205/55 R16 91H sú ekonomický, ale zároveň bezpečný variant na zimné cesty. Medzi vodičmi sú veľmi obľúbené, a to nielen vďaka nižšej cene, ale aj veľmi slušným jazdným vlastnostiam.

Hodnotenie Matador MP92 Sibir Snow 205/55 R16 91H

8

Výborné

Zimné pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow 205/55 R16 91H patria do nižšej cenovej kategórie. Ideálne sú pre bežných vodičov, ktorí nejazdia vo veľmi náročných podmienkach, ale prevažne po mestských komunikáciách. Oproti iným lacnejším modelom sa vyznačujú lepšou ovládateľnosťou.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8.5
Jazdné vlastnosti na snehu
7.5
Jazdné vlastnosti na ľade
7.5
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8
Úspora paliva
7
Tichosť
9
Hodnotenie používateľov
8.5

Priaznivá cena

Hlavnou prednosťou zimných pneumatík Matador MP92 Sibir Snow je nízka cena. Netreba sa však obávať slabej kvality. Pneumatiky si zachovali dobrú úroveň jazdných vlastností. Vďaka tomu môžete ušetriť a zároveň jazdiť s bezpečnými pneumatikami. Na druhej strane, potrebné je počítať s tým, že pneumatiky sú určené skôr pre menej náročných vodičov, pohybujúcich sa v meste a po upravených komunikáciách, nie v náročnom horskom prostredí.

Dobrá ovládateľnosť na mokrej vozovke

Zimné pneumatiky Matador MP92 Sibir Snow napriek nižšej cene získavajú v testoch a v recenziách vodičov pozitívne hodnotenia. Svoju úlohu v tom zohráva dobrá ovládateľnosť na mokrých cestách. Pneumatiky majú otvorenú vnútornú časť dezénu a priame obvodové drážky, čo prispieva k bezpečnejšej jazde v daždi. Vyšší počet priečnych drážok sa zase stará o lepší záber a brzdné vlastnosti v zimnom období.

Dlhšia životnosť

Recenzované pneumatiky disponujú optimalizovanou tvrdosťou dezénu a odlišnou veľkosťou jeho jednotlivých blokov. To prispieva k znižovaniu opotrebenia pneumatík, čím sa predlžuje ich životnosť. Slabšou stránkou pneumatík značky Matador je však spotreba paliva – pneumatiky patria až do triedy F. Čo sa však týka indexov nosnosti a rýchlosti, pneumatiky  Matador MP92 Sibir Snow dosahujú vzhľadom na typ a rozmery štandardné hodnoty. Hlučnosť je oproti najlepším konkurentom mierne vyššia, konkrétne štítok pneumatiky uvádza 71 dB.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91
Index rýchlosti H (210 km/h)
Úspora paliva F
Priľnavosť za mokra C
Hlučnosť 71 dB
Náš tip

Máte záujem sa o pneumatikách dozvedieť viac? Odporúčame vám prečítať si článok najlepšie zimné pneumatiky.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár