Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia benzínovej kosačky Hecht 548 SWE

6. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia benzínová kosačka Hecht 548 SWE

Kosačka od renomovaného výrobcu je výkonná, spoľahlivá a ľahko sa ovláda. Benzínová kosačka Hecht 548 SWE zmení každú divokú záhradu na dokonale upravený anglický trávnik. Odporúčame porozmýšľať nad jej kúpou, má vám veru čo ponúknuť.

Porovnanie benzínových kosačiek a odkazy na ďalšie recenzie nájdete v našom článku najlepšie benzínové kosačky na trávu.

Hodnotenie benzínovej kosačky Hecht 548 SWE

9.7

Perfektná

Pre nováčikov v záhradníčení, aj pre tých, ktorí si potrpia na vzhľad svojej záhrady a venujú jej množstvo času, je benzínová kosačka Hecht 548 SWE tá pravá. Označenie 5in1 popisuje vlastnosti a funkcie, ktoré premenia aj túto nevyhnutnú prácu na zábavu.

Technické špecifikácie
10
Kvalita prevedenia a materiálov
9
Určenie a použitie
10
Klady
  • Štartovanie kľúčom i klasicky
  • Výkonný motor
  • Bočné vyhadzovanie
  • Mulčovanie
  • Polstrované madlo
Zápory
  • Vysoká cena
  • Textilný zberný kôs

Technické špecifikácie Hecht 548 SWE

Kosačka Hecht 548 SWE 5in1 je benzínový typ a právom získava prvenstvo v našom porovnávaní. Hoci ekologickí zmýšľajúci užívatelia jej sotva venujú pohľad, predsa si získala mnoho oddaných fanúšikov. To, čo o nej hovoria, môžeme zhrnúť do troch zásadných vlastností: kosačka je výkonná, spoľahlivá a vyrobená zo špičkových materiálov.

 Nech vás nezastraší menší objem motora, 4-taktný motor je dostatočne silný a výkonný, aby si poradil aj s väčšími záhradami. Zariadenie je pomerne ťažké, tento drobný nedostatok však vyrovnáva pojazd s rýchlosťou 3,6 km/h. Do kosačky sa stačí zaprieť minimálne, kosačka sa pohybuje vlastnou silou. Vybavená je tiež prevodovkou, pomocou ktorej si zvolíte komfortnú rýchlosť.

Pracovný záber predstavuje 46 cm. Výšku kosenia si nastavíte od 30 – 75 cm, Hechtka je určená na pravidelné kosenie a udržiavanie určitej výšky trávy, ľahko však s jej pomocou zatočíte aj s vyšším porastom.

Kvalita prevedenia a materiálov

Robustná konštrukcia je z pevnej ocele. Oceľový podvozok sa vyznačuje dlhou životnosťou. Vrchný náter zvyšuje odolnosť použitých materiálov voči poveternostným podmienkam a miernym nárazom. Pre komfortnú prácu boli na kosačku osadené kolesá s priemerom cca 20 a 27 cm.

Aj táto kosačka disponuje dvomi madlami. Horné nastaviteľné riadidla sú čalúnené, čo prináša veľmi príjemný pocit počas obsluhy. Spodná rukoväť vám poslúži, ak potrebujete zariadenie preniesť z miesta na miesto. Panel na hornom madle ukrýva v sebe 12 V akumulátor na elektrické zapaľovanie a malú skrinku na náradie.

Čo nás nepríjemne prekvapilo, je látkový zberný kôš. Pri kosačke tejto triedy by sme čakali skôr plastový, ktorý sa ľahšie udržiava. Objem koša je 60 l a o stave jeho naplnenia sa môžete presvedčiť vďaka aerodynamickej klapke.

Určenie a použitie

Hecht patrí medzi najväčších a najznámejších výrobcov záhradnej techniky a ručného náradia. Je preňho dôležité prinášať svojim zákazníkov inovácie v oblasti technológií, spríjemňovať im prácu okolo domu a na záhrade, uľahčovať obsluhu zariadení. Na tejto kosačke vidíme vylepšenie v spôsobe štartovania. Benzínovú kosačku Hecht 548 SWE jednoducho naštartujete otočením kľúčika. Zaberie to skutočne iba chvíľku, štartovanie zvládnu aj menej skúsení záhradníci. Oceňujeme však aj to, že výrobca ponechal aj klasické štartovanie pomocou tiahla.

Tým, že je kosačka na benzínový pohon, pokojne ju so sebou zoberte do parku či vzdialenejšieho ovocného sadu s rozlohou až 1 200 m2. Práca s ňou je jednoduchá, predovšetkým vás nebude otravovať žiadny prívodový kábel. Funkcia EDGE CUTTING umožňuje kosenie okolo obrubníkov a v kútoch záhrady.

Táto benzínová kosačka okrem bežného kosenia zvláda aj mulčovanie a bočné vyhadzovanie. Pri mulčovaní prepadá drobná posekaná tráva späť ku koreňom, pomáha tak udržiavať správnu vlhkosť trávnika.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu benzínový
Výkon 2,4 kW
Šírka záberu 46 cm
Pojazd Áno
Mulčovanie Áno
Skelet Oceľ
Hmotnosť 39 kg
Pre plochy do: 1 200 m2
Zberný kôš Áno / 60 l
Nastaviteľná výška kosenia Áno
Približná cena 370 €

Najpredávanejšie benzínové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.7 (11 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár