Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Hecht 5060

30. 4. 2021 Aktualizované

Recenzia Hecht 5060

Nie každý potrebuje kosiť obrovské plochy porastené vysokou trávou. Pre menej náročných používateľov na hobby prácu sme do nášho výberu najlepších bubnových kosačiek zaradili Hecht 5060. Ide o vydareného pomocníka na kosenie za veľmi priaznivú cenu.

Hodnotenie Hecht 5060

7

Výborná

Bubnovú kosačku Hecht 5060 odporúčame používateľom, ktorý hľadajú rýchly a efektívny spôsob kosenia väčších trávnatých plôch. Toto zariadenie disponuje silným a tichým motorom s nízkou spotrebou. Dobre sa s ním pracuje aj na nespevnených plochách, vďaka veľkým tuhým kolesám. Výhodou je aj jednoduché sklopenie riadidiel, ktoré používateľ ocení pri prevážaní kosačky.

Konštrukcia
7
Ovládanie
7.5
Výkon
7
Kvalita kosenia
6.5
Klady
  • Rozumná cena
  • Slušný výkon
  • Nižšia hmotnosť
Zápory
  • Nižší výkon
  • Iba dva nože

Technické špecifikácie

Detailný prehľad o technických špecifikáciách začneme s hmotnosťou. Tá v prípade tohto vydareného modelu bubnovej kosačky je 50 kg. Patrí tak k pomerne ľahším kosačkám tohto typu.

Pod kapotou má motor so zdvihovým objemom 173 cm3. Ide o štvortaktný motor s označením Hecht OHV. Tento motor poskytuje kosačke dostatočný výkon, no nie za cenu vysokej spotreby. S bubnovou kosačkou Hecht 5060 budete kosiť ekologickejšie, ako v prípade použitia strunovej kosačky. Maximálny výkon kosačky dosahuje 3 600 W. To je dostatok výkonu aj na vyššiu trávu a bujnejšie porasty. Do ozaj tvrdých podmienok však môže byť vhodnejšia kosačka s vyšším výkonom. Spomenieme tiež, že zvuk motora kosačky je pri používaní prekvapivo utlmený, čo ocení nielen používateľ, ale určite aj jeho susedia.

Skelet kosačky je vyrobený z ocele a pôsobí robustným dojmom. Kolesá sú tuhé a nechýbajú tu ani guľôčkové ložiská. S kosačkou preto nie je problém pracovať aj na nerovnom a nespevnenom teréne. Prispieva k tomu aj nízko uložené ťažisko, ktorým kosačka disponuje. Žací bubon je masívny a nože odolné. Dobrá je tiež obvodová tuhosť kosačky.

Výška kosenia je 35 mm, teda bežná výška kosenia bubnovej kosačky. Záber kosačky je 60 cm, čo je pre väčšinu používateľov plne dostačujúce. Táto kosačka sa preto nestratí ani vo väčších záhradách. Ku komfortnému koseniu väčších trávnatých plôch bezpochyby prispeje aj pojazd. Ten dosahuje rýchlosť až 3 km/h, čo zaručí svižnú prácu.

Kvalita prevedenia a materiálov

Spoločnosť Hecht ponúka veľmi výhodný pomer kvality a ceny u väčšiny svojich produktov. Bubnová kosačka Hecht 5060 nie je výnimkou. Pre zákazníka predstavuje veľmi lákavý mix odolných materiálov a vysokej kvality prevedenia za priaznivo orientovanú cenu.

Bubnová kosačka Hecht 5060 je vhodná aj do pomerne horších podmienok. Svojimi charakteristikami síce nedosahuje kvality prémiových zariadení tejto kategórie, no dokáže si poradiť aj s nerovnosťami, kopcovitým terénom a nespevneným podkladom. Nezdieľa tak osud vyslovene lacných bubnových kosačiek, ktoré by sa v podobných podmienkach len trápili.

Hecht 5060 má, ako sme už spomenuli vyššie, tuhé nápravy a nízko orientované ťažisko. Disponuje aj všetkou štandardnou bezpečnostnou výbavou.

Určenie a použitie

Bubnová kosačka Hecht 5060 je vhodnou voľbou na rýchle a komfortné kosenie záhrad, pokojne aj väčšej výmery. Disponuje dostatočným výkonom na kosenie vyššej a hustejšej trávy. Nechýba jej dobré vyváženie a tvrdé kolesá s hrubým dezénom, s ktorými si poradí aj v svahovitom teréne. Ideálne bude však použitie tejto bubnovej kosačky na teréne bez výraznejších nerovností.

Ako všetky bubnové kosačky aj táto sa skvele hodí na ďalšie využívanie nakosenej trávy. Hecht 5060 pokosenú trávu efektívne riadkuje a zarovnáva.

Používateľ určite ocení aj jednoduché zloženie madla kosačky, vďaka čomu je jednoduché stroj uskladňovať a prepravovať. Okrem toho je rukoväť ergonomicky tvarovaná a dokáže odfiltrovať aj nejaké tie vibrácie.

Vlastnosť Hodnota
Výkon 3 600 W
Typ pohonu benzínový
Objem motora 173 cm3
Šírka záberu 60 cm
Počet nožov 4
Výška kosenia 35 mm
Pojazd áno
Odporúčaná plocha do 10 000 m2
Hmotnosť 50 kg
Náš tip

Prišla by vám viac vhod výkonnejšia kosačka? Skúste si pozrieť naše ďalšie tipy a odporúčania v teste najlepších bubnových kosačiek.

Najpredávanejšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár