Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia vretenovej kosačky Hecht 5030

Hecht 5030 vretenová kosačka

Vretenová kosačka Hecht 5030výhodnú cenu a prijateľné vlastnosti na kosenie menších trávnikov. Patrí preto medzi našich favoritov v tomto segmente. Ďalšie zaujímavé modely vretenových kosačiek nájdete v našom porovnaní.

Hodnotenie vretenovej kosačky Hecht 5030

7.5

Výborná

Ak doma potrebujete udržiavať rozlohou malý trávnik, tak povedzte áno vretenovej kosačke HECHT 5030. Podobne ako nás aj vás presvedčí výbornou cenou a dostatočným výkonom.

Kvalita konštrukcie
8
Záber a výbava
7
Ovládanie
7.5
Klady
  • Jednoduché ovládanie
  • Kovový skelet
  • Precízne kosenie
  • Zberný kôš
  • Tichý chod
  • Výborná cena
Zápory
  • Na malé plochy
  • Nižší záber i nastavenie výšky

Kvalita konštrukcie

Vretenová kosačka Hecht 5030 má skelet zhotovený z kvalitnej oceľovej konštrukcie. Napriek tomu, že ide o kovové teleso, má kosačka iba 7,8 kilogramu, čo považujeme za príjemný benefit.

Na dokonalú úpravu trávy sú v kosačke zabudované prvotriedne špeciálne tvarované nože. Tie zastrihávajú stebla trávy precízna a rovnomerne, takže z vášho dvora pomocou nej vytvoríte malé umelecké dielo. Súčasťou kosačky je aj textilný zberný kôš, pogumované kolesá ako aj rozoberateľná rukoväť.

Záber a výbava

Hecht 5030 je prioritne určený na malé trávnaté plochy. S tým korešponduje aj šírka záberu 30 cm či nastavenie výšky kosenia. Tá sa pohybuje od 10 do 36 centimetrov. Takže ak doma máte väčší trávnik s vyrastenejšími steblami, tento model rozhodne nie je pre vás.

Vo výbave vretenovej kosačky Hecht 5030 nájdete aj 15 litrový plastový kôš potiahnutý textíliou. Jeho objem je síce menší, čo však plne zodpovedá cene a odporúčaniam výrobcov v otázke maximálnej plochy kosenia.

Ovládanie

Aj vďaka nízkej hmotnosti je ovládanie tejto vretenovej kosačky hračkou. Ľahkú manipuláciu podporujú aj pogumované kolesá so špeciálnou drsnou profiláciou. Vďaka nám kosačku rýchlo naštartujete a eliminujete i akúkoľvek námahu navyše.

Z praktického hľadiska sa nám tiež páči ľahko rozoberateľná rukoväť. Po skončení kosenia tak prístroj ľahko rozoberiete, premiestnite aj uskladníte.

Technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu Ručný
Typ kosenia Vretenový
Šírka záberu 30 cm
Nastaviteľná výška sekania od 10 do 30 mm
Odporúčaná plocha Do 150 m2
Hmotnosť 7,8 kg

Najpredávanejšie vretenové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.2 (10 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár