Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Hankook W452 Winter i*cept RS2

1. 11. 2022 Aktualizované

Hankook W452 Winter icept RS2 195-65 R15 91T recenzia

Zimné pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2 195/65 R15 91T sú naším odporúčaním pre vodičov, ktorí hľadajú cenovo dostupné obutie auta, ale zároveň im záleží aj na vysokej miere bezpečnosti a spoľahlivosti.

Hodnotenie Hankook W452 Winter i*cept RS2

7.9

Výborné

Zimné pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2 195/65 R15 91T bodujú pomerom medzi dostupnou cenou a kvalitou. Potešia predovšetkým veľmi slušnými jazdnými vlastnosťami. Nižšia cena sa však prejavila na vyššej hlučnosti a vplyve na spotrebu paliva. Celkovo však ide o spoľahlivé pneumatiky za výhodnú cenu.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8
Jazdné vlastnosti na snehu
7
Jazdné vlastnosti na ľade
7
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8
Úspora paliva
7
Tichosť
8.5
Hodnotenie používateľov
9.5

Výborná kvalita za priaznivú cenu

Ak patríte medzi menej náročných vodičov, ktorí nechcú za zimné pneumatiky minúť veľa peňazí, Hankook W452 Winter i*cept RS2 by ste rozhodne minimálne mali zaradiť do užšieho výberu. Vodiči na nich oceňujú výhodný pomer medzi cenou a výkonom. Pokiaľ sa autom nechystáte jazdiť do náročného terénu, ale vyžadujete bezpečnú a pokojnú jazdu v každom zimnom počasí, tieto pneumatiku budú pre vás správnou voľbou. Dobre zvládajú mokrú aj zasneženú vozovku. Určené sú predovšetkým pre kompaktné vozidlá a automobily strednej triedy.

Efektívne odvádzanie vody

Vodičov na cestách zvykne potrápiť dážď alebo roztápajúci sa sneh, čo neraz spôsobuje vážne problémy. Zimné pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2 sú preto v ramennej oblasti vybavené pridanými odvodňovacími drážkami, ktoré pomáhajú efektívne odvádzať vodu a sneh z dezénu. To umožňuje dosiahnuť lepšiu stabilitu a zabrániť aquaplaningu, pri ktorom sa auto stáva neovládateľným.

Bezpečné jazdenie

Zimné pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2 195/65 R15 91T sa vzhľadom na cenu vyznačujú veľmi slušnými jazdnými vlastnosťami. Z hľadiska bezpečnosti, pre bežné jazdenie v zime, ich nemožno kritizovať. Čo však môže prekážať, oproti drahším pneumatikám, je mierne vyššia hlučnosť – 72 dB a najmä väčší vplyv na spotrebu paliva. Zimné pneumatiky totiž patria do triedy palivovej úspornosti E.

Vyššia tuhosť, dlhšia životnosť

Zimné pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2 sú vybavené 3D lamelami, ktoré posilňujú tuhosť a zabezpečujú lepšiu stabilitu na mokrej alebo zasneženej vozovke. Pozitívnou stránkou pneumatík je taktiež dlhá životnosť, ktorú vyzdvihujú spokojní vodiči. Čo sa týka ostatných parametrov, pneumatiky majú vzhľadom na typ štandardné rozmery, ako aj index nosnosti 91 a rýchlostný index T, teda 190 km/h.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 195
Profil 65
Vnútorný priemer 15
Index nosnosti 91
Index rýchlosti T (190 km/h)
Úspora paliva E
Priľnavosť za mokra C
Hlučnosť 72 dB
Náš tip

Ktoré zimné pneumatiky obstáli v hodnotení najlepšie? Pozrite si víťazov nášho porovnávacieho testu zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.5 (2 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár