Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia vretenovej kosačky Gardena 400 C Comfort

GARDENA 400 C COMFORT vretenová kosačka

Kvalitná vretenová kosačka na ručný pohon od renomovaného výrobcu s pevnou konštrukciou aj šírkou záberu. Pre jej neodškriepiteľné vlastnosti tak Gardena 400 C Comfort patrí k našim favoritom medzi vretenovými kosačkami.

Hodnotenie Gardena 400 C Comfort

9

Perfektná

Vretenová kosačka Gardena 400 C Comfort dodá vášmu trávniku precízny strih. Jednoduché ovládanie aj kvalitné spracovanie jej pridáva na atraktivite. Preto ju odporúčame náročnejším požívateľom s väčšími trávnatými plochami.

Kvalita konštrukcie
9.5
Záber a výbava
8.5
Ovládanie
9
Klady
 • Jednoduché ovládanie
 • Kvalitné spracovanie
 • Precízne kosenie
 • Ľahká konštrukcia
 • Nehlučný chod
 • Nadčasový dizajn
Zápory
 • Bez centrálneho nastavenia kosenia
 • Zberný kôš nie je súčasťou
 • Zle riešenie zberného koša
 • Vyššia cena

Kvalita konštrukcie

Vretenová kosačka Gardena 400 C Comfort je kvalitne spracovaný domáci pomocník, ktorý robí dobré meno svojmu výrobcovi. Ten mimochodom patrí medzi overených producentov prvotriednych kosačiek.

Páči sa nám celková nízka hmotnosť kosačky ako aj ergonomicky tvarované držadlo. Takže je vhodnou voľbou nielen pre statných mužov, ale aj jemnejšie dámy. O príjemnú prácu s touto vretenovou kosačkou sa okrem jednoduchej manipulácie postará aj nehlučný chod. Ten je zabezpečený technológiou, vďaka ktorej sa sekacie vreteno a spodný nôž takmer vôbec nedotýkajú.

Gardena 400 C Comfort má okrem toho aj nadčasový dizajn. Ten skvelo dopĺňa i tvarovaný rám, ktorý ma tiež praktickú funkciu v podobe dvoch možnosti úchopu. Kosačku tak po skončení práce ľahko prenesiete z miesta na miesto.

Záber a výbava

Trávnaté stebla vo vašej záhrade bude s pomocou vretenovej kosačky Gardena 400 C Comfort precízne odstrihnuté. Trávnik tak dostane jednoliaty ráz a zdravý odtieň. Postará sa o to kvalitný kalený nožový valec z ocele s nepriľnavým povlakom a spodný nôž. Vretenovú kosačku si navyše môžete nastaviť až na 4 výšky kosenia s celkovou šírkou záberu 40 cm.

Kosením taktiež vytvárate naturálne hnojivo pre vašu záhradu, pretože súčasťou kosačky je deflektor pre riadené vyhadzovanie trávy. Niektorí používatelia jej však v tomto smere vytýkajú fakt, že väčšiu časť trávy odhadzuje na jednu stranu. Tvoria sa tak neestetické a nepraktické hustejšie kopy.

Najväčší kameň úrazu v prípade Gardena 400 C Comfort však vidíme v absencii zberného koša. Ten si síce môžete dokúpiť, no má labilnú konštrukciu a posekaná tráva z neho vypadáva.

Ovládanie

Ovládanie kosačky Gardena 400 C Comfort je mimoriadne jednoduché. Keďže sa v nej nenachádza motor, je ľahká a obratná. Takže sa s ňou pekne manipuluje, čo podporujú aj veľké kolesá so špeciálnou vzorkou.

V rámci ovládania jej tak nemáme, čo vytknúť. Práve naopak. Chválime výrobcu i za to, že myslel okrem jednoduchej manipulácie aj na komfortné uskladnenie kosačky. Jej rukoväť sa dá oddeliť, čím usporíte miesto v kôlni, ale týmto spôsobom ju tiež rýchlo prepravíte na iné miesto.

Technické parametre

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu Ručný
Typ kosenia vretenový
Šírka záberu 40 cm
Nastaviteľná výška sekania od 12 do 42 mm
Odporúčaná plocha do 250 m2
Hmotnosť 9,4 kg

Najpredávanejšie vretenové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.4 (11 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár