Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Elektrický longboard Eljet Single drive – Recenzia

14. 2. 2022 Aktualizované

eljet single drive

Longboard Eljet Single drive, poháňaný jedným elektromotorom, je super voľba, ak hľadáte dopravný prostriedok na bezproblémový presun po meste. Na svoje si prídu aj skúsenejší jazdci. Elektroboard zaujme nielen svojím prepracovaným dizajnom typu Drop-thru, ale aj nadupanou výbavou. Vychutnajte si jazdu na čerstvom vzduchu a užívajte si vietor vo vlasoch.

Hodnotenie elektrického longboardu Eljet Single drive

9.7

Perfektný

Elektrický longboard Eljet Single drive hodnotíme naozaj vysoko. Presvedčilo nás kvalitné spracovanie, špičkové materiály a vypracované detaily, ktoré sa častokrát považujú za bezvýznamné. Tento elektroboard je určený predovšetkým na jazdu do mesta, no zvládne aj mierne stúpanie či základné skate triky typu downhill alebo freeride.

Konštrukcia a dizajn
10
Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti
9
Výdrž batéria a nabíjanie
10
Klady
  • Ľahký
  • So zámkom motora
  • 5 vrstvová doska
  • Zdrsnený grip
  • Kapacita batérie 8 800 mAh
Zápory
  • Cena

Konštrukcia a dizajn

Elektrický longboard Eljet Single drive patrí do rodiny Drop-thru skateov. Typický pre ne je špecifický tvar, pričom doska je na jednom aj druhom konci špeciálne tvarovaná a krojená. Ďalšou charakteristickou črtou drop-thru longboardov je upevnenie truckov, ktoré sú k doske primontované zhora. Taký je aj Eljet Single drive. Pre svoju úpravu je tak vhodný pre skúsenejších jazdcov a skateboarding typu downhill alebo freeride, ale tiež na bežné používanie.

Long Eljet Single drive charakterizuje aj jeho farebné prevedenie. Tmavosivá je doplnená kontrastnou červenou, konečný vzhľad pôsobí energicky, no nie rušivo. Červené sú aj kolieska z vysoko odolného polyuretánu s priemerom 8 cm a šírkou 4,5 cm s tvrdosťou 78A. Tvrdosť koliesok je jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje ich výkonnosť. Kolieska s tvrdosťou 78A sú relatívne mäkké, ideálne na hrubé a nerovné povrchy.

Dosku longboardu tvorí päť vrstiev. Tri vrstvy sú z kvalitného a pružného bambusu. Bambus sa bežne kombinuje s inými materiálmi. V tejto doske je spojený so sklolaminátom, ktorý tlmí vibrácie pri rýchlosti a na drsnejších povrchoch. Vrchný grip je zdrsnený tak akurát, pomáha jazdcovi udržať stabilitu, minimalizuje riziko skĺznutia. V doske je aj praktický otvor, ktorý využijete, ak práve potrebujete skateboard vziať do rúk a prejsť určitý úsek pešo. Čo je veľmi pohodlné, nakoľko skateboard váži iba 6,8 kg.

Hoci je long vyrobený z kvalitných materiálov so zdrsneným povrchom, neodporúčame ho veľmi neskúseným začínajúcim jazdcom ani deťom. Svojím tvarom je určený skôr na rýchlu jazdu a adrenalínové typy skateboardingu.

Rýchlosť, dojazd a jazdné vlastnosti

Ako už názov longboardu naznačuje, Eljet Sinlge drive je poháňaný jedným motorom. Ide o bezkefkový a jednosmerný elektromotor s výkonom 1 800 W. Jednosmerné motory majú rýchlu odozvu a stabilitu, pohodlie aj dojazd ovplyvňujú ďalšie faktory, ako váha jazdca, skúsenosti, spôsob jazdy, jazdný povrch či poveternostné podmienky.

Elektrický longboard Eljet sa ovláda pomocou bezdrôtového ovládača, ktorý sa nabíja pomocou kábla. Na nabíjanie sa používa štandardný micro USB kábel. Oceňujeme, že kábel je súčasťou balenia. Pomocou ovládača dokážete ovládať jazdu dopredu a dozadu, zrýchliť a spomaliť, nastavíte si tiež rýchlosť jazdy. K dispozícii sú tri stupne: rýchly, stredný a pomalý.

Tento elektrický skate nie je určený na jazdu na rampe ani na rôzne triky, ktoré sa bežne robia na klasických skateboardoch. Hrozí tiež poškodenie elektromotoru. Vyvarujte sa tiež jazdeniu na piesočnatom povrchu, štrku alebo bahne. Longboard je určený pre jazdcov starších ako 13 rokov s maximálnou váhou 120 kg.

Technické parametre

Kľúčové vlastnosti Hodnota
Rozmery dosky (D × Š) 91 × 23 cm
Max. rýchlosť 25 km/h
Výkon 1 800 W
Dojazd 25 km
Kapacita batérie 8,8 Ah (21 V)
Rýchlosť dobíjania 3 hodiny
Hmotnosť 6,8 kg
Nosnosť 120 kg
Tvrdosť koliesok 78A (mäkšie)
Vekové odporúčanie 13+

Výdrž batérie a nabíjanie

Rovnako výborný ako rýchlosť je aj dojazd, ktorý činí až 25 km. Umožňuje ho li-ion batéria s kapacitou 8 800 mAh. Batéria je nabíjacia. Plné nabitie si vyžaduje cca 3 hodiny. K nabíjaniu batérie odporúčame používať iba nabíjačku, ktorá je na to priamo určená a je súčasťou balenia. Pred nabíjaním je potrebné longboard vypnúť. Kapacitu batérie počas nabíjania signalizuje dióda. Pokiaľ je batéria nabitá na maximum, kontrolka zasvieti na zeleno.

Najpredávanejšie elektrické longboardy a skateboardy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár