Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Riwall REM 3310i

30. 3. 2022 Aktualizované

Recenzia elektrická kosačka Riwall REM 3310i

Ak potrebujete upraviť trávnik na menšej záhrade, elektrická kosačka Riwall REM 3310i je správna voľba. Jej kompaktné rozmery vám umožnia zastrihávať trávu aj v menej dostupných miestach, okolo stromov a kríkov. Aké ďalšie výhody prináša, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Porovnanie elektrických kosačiek a odkazy na ďalšie recenzie nájdete v našom článku najlepšie elektrické kosačky na trávu.

Hodnotenie elektrickej kosačky Riwall REM 3310i

7.7

Perfektná

Pre chalupárov alebo začínajúcich záhradkárov je kosačka Riwall REM 3310i ideálna. Výkonný motor s tichým chodom urobí svoju prácu kvalitne aj na väčšej ploche. Je cenovo dostupná pre každého a to je najväčšie plus, ktoré hovorí za jej kúpu.

Technické špecifikácie
8
Kvalita prevedenia a materiálov
7
Určenie a použitie
8
Klady
  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduchá manipulácia
Zápory
  • Vypadávajú kolieska
  • Nejasný návod na obsluhu
  • Labilnejší skelet
  • Nie je možné nastaviť výšku kosenia

Technické špecifikácie Riwall REM 3310i

Kosačka Riwall REM 3310i je ideálna pre občasných záhradníkov či pre chalupárov s menšou záhradkou. Využiť ju môžete aj na úpravu záhrady až do 400 m2, nečakajte však od nej nijaké zázraky. Táto elektrická kosačka vyhovie skôr menej náročným užívateľom alebo začínajúcim záhradkárom.

Kosačka z kategórie lacných je cenovo dostupná pre všetkých, pritom ponúka uspokojivý výkon. Srdcom zariadenia je 1 000 W motor, ktorý si vyžaduje iba občasnú, aj to minimálnu údržbu. Spokojní užívatelia si pochvaľujú jeho tichý chod, pokojne zapájajte kosačku do zástrčky hoci aj každý druhý deň, aj keď bývate v rušnej mestskej časti alebo na husto obývanej ulici. Stačí vám k tomu 230 V zásuvka. Motor je navyše bezuhlíkový. Táto technológia zvyšuje jeho výkon a výdrž na jedno nabitie, znižuje spotrebu, motor má vyššie otáčky, na druhej strane sa predchádza jeho mechanickému opotrebeniu.

Šírka záberu prestavuje iba 33 cm, čo je podpriemer v porovnaní s inými sekačkami. Aj tu sa však dá nájsť výhoda. S kratšou rotáciou sa dostanete aj na horšie prístupné miesta. Ideálna do terénu s množstvom stromčekov a kríkov. Kosačka sa štartuje jednoducho, a to stlačením jediného tlačidla.

Kvalita prevedenia a materiálov

Tento žlto-čierny čmeliak je produktom českého výrobu RIWALL. Je ľahký. Uchopiť, zdvihnúť a preniesť, kdekoľvek potrebujete. Na prvý pohľad tiež zaujme atraktívny dizajn. Výrobcom však musíme vytknúť menej odolný plast. Z recenzií vieme, že plastový skelet je nestabilný, konštrukcia je labilná, čo zbytočné kazí dojem zo zariadenia. Je to cítiť najmä vtedy, ak je zberný kôš plný. Vtedy sa dvíhajú predné kolesá a kosačka sa svojvoľne preklápa dozadu.

Plastový zberný kôš má objem iba 28 litrov, pripravte sa teda na jeho častejšie vysypávanie. Jeho vrchná časť je dosť nešikovne krojená, preto pri prenášaní ho držte správne, inak z neho tráva bude vypadávať. Kolesá s priemerom 13 a 16 cm sa ku konštrukcii skrutkujú. Aj napriek takémuto spôsobu upevnenia počas kosenia často vypadávajú. Aj tu by mali výrobcovia popracovať na zlepšení. Rukoväť je sklápacia a vybavená praktickým úchytom na napájací kábel.

Recenzia elektrickej kosačky Riwal REM 3310i

Určenie a použitie Riwall REM 3310i

Aj keď sa v základných parametroch uvádza, že výška kosenia sa nedá nastaviť, aj tu máte na výber tri polohy. Zmena výška je však dosť nepohodlná. Zakaždým je potrebné kolieska odskrutkovať a odmontovať a presunú do jednej z troch predpripravených dierok. Ak však nepotrebujete kosačku s rozdielnou výškou strihu, tento malý nedostatok ani nepocítite.

Posekaná tráva sa zachytáva priamo do zberného koša, ak ste ho na kosačku naložili. Bez koša môžete využiť tzv. zadné vyhadzovanie, kedy pokosená tráva padá späť na trávnik. Tento spôsob je vhodný vtedy, ak potrebujte trávu len mierne zastrihnúť a krátke zvyšky trávy sa stratia medzi steblami.

Kosačka s kompaktnými rozmermi je výhra pre záhradu s množstvom ťažko dostupných miest. Dobre poslúži aj pestovateľom kríkov či ovocných stromov. Aj keď manipulácia s ňou v niektorých bodoch pokrivkáva, kosačka sa teší obľube práve pre svoju nižšiu cenu.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu elektrický
Výkon 1 000 W
Šírka záberu 33 cm
Pojazd Nie
Mulčovanie Nie
Skelet Plast
Hmotnosť 10 kg
Zberný kôš Áno / 28 l
Nastaviteľná výška kosenia Nie
Približná cena 53 €

Najpredávanejšie elektrické kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár