Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia AL-KO 46.4 E Comfort

29. 3. 2022 Aktualizované

AL-KO Silver 46.4 E Comfort

Víťaz v našom porovnávaní, elektrická kosačka AL-KO 46.4 E Comfort, si získala svoje prvenstvo hneď pre niekoľko funkcií a vlastností, ktorými poteší aj tých najnáročnejších záhradkárov. Jej kúpou získate nielen výkonný stroj na kosenie, ale aj zberné zariadenie či mulčovací stroj.

Celkové porovnanie týchto kosačiek a odkazy na ďalšie recenzie elektrických kosačiek nájdete v našom článku najlepšie elektrické kosačky na trávu.

Hodnotenie elektrickej kosačky AL-KO 46.4 E Comfort

9.3

Perfektná

Robustná oceľová konštrukcia zaručuje kosačke AL-KO 46.4 E Comfort stabilitu aj v náročnejšom teréne, tiež dlhú životnosť. Aj napriek ťažkému telu je práca s ňou jednoduchá, bezpečnosť je zaistená niekoľkými ochrannými prvkami, manipulovať s kosačkou môžu bez obáv aj neskúsení užívatelia.

Technické špecifikácie
10
Kvalita prevedenia a materiálov
9
Určenie a použitie
9
Klady
  • Vysoký výkon
  • Pevná oceľová konštrukcia
  • Guličkové ložiská
  • Objemný plastový zberný kôš
  • Možnosť mulčovania
Zápory
  • Vysoká cena
  • Väčšia hmotnosť

Technické špecifikácie AL-KO 46.4 E Comfort

Niektorí kosenie trávnika milujú, iní ho považujú za otravnú činnosť. Ak sa však chcete pred susedmi chváliť krásne a vzorne pokoseným trávnikom, raz za čas je potrebné kosačku naštartovať a urobiť, čo je treba. Ak vám záleží na ekologickom a čistom kosení, v tom prípade je pre vás najvhodnejšia elektrická kosačka. Kosačka AL-KO 46.4 E Comfort je právom víťazom v našom porovnávaní.

Pod kapotou tejto trojfarebnej krásky sa nachádza elektromotor s výkonom 2 koní. 1 600 W motor je dostatočne silný na to, aby si hravo poradil s plochou do 900 m2. Šikovne vás zbaví trávnatého porastu až do výšky 70 cm, pritom výšku kosenia si viete manuálne nastaviť. K dispozícií je 7 polôh s výškou kosenia 2,5 – 7,5 cm.

Elektrická kosačka s pracovnou šírkou 46 cm umožňuje skutočne efektívne kosenie, pričom ušetríte množstvo času.

Kvalita prevedenia a materiálov

Robustná konštrukcia je z ocele. Podvozok je vyrobený z plastu odolného voči nárazom. Špičkové kvalitné materiály sú zárukou dlhej životnosti. Aj keď je kosačka práve vďaka kovu dosť ťažká, nijako to pri práci s ňou nepocítite.

Zberný plastový kôš s objemom 65 l je ľahký a jednoducho sa inštaluje na zariadenie vďaka navádzaciemu výstupku. Rukoväť je skladacia a nastaviteľná, je vybavená odľahčovacou tyčou pre upevnenie prívodného kábla. Z hľadiska bezpečnosti oceňujeme ochrannú poistku na rukoväti. V prípade hroziaceho nebezpečenstva stačí rukoväť pustiť, motor a rotačný nôž sa okamžite zastavia.

Určenie a použitie AL-KO 46.4 E Comfort

Ako sme už spomínali, kosačka AL-KO 46.4 E Comfort je mimoriadne ekologická. Nijaké výfukové plyny, vyprodukované teplo, hluk či nutnosť použiť benzín alebo motorový olej. Zariadenie je tak šetrné nielen k prírode, ale aj k osobám vo vašom okolí. Pre svoj tichý chod je ideálna aj do obytných zón. Al-KO elektrická kosačka je napájaná káblom, odpadajú vám tak starosti so sledovaním kapacity akumulátora či sledovaním zásoby paliva v nádržke.

AL-KO sa označuje ako 3 v 1. Okrem kosenia ponúka funkciu zberu a mulčovania. Pokosená tráva sa automaticky zberá do zberného koša, na ktorom je integrovaný ukazovateľ, ktorý vám umožňuje sledovať kapacitu koša. Pri mulčovaní sa najemno pokosená tráva vyfúkne späť na trávnik, kde pôsobí ako prírodné hnojivo, navyše tak odpadáva starosť ako zlikvidovať či inak zužitkovať pokosenú trávu.

Hoci je kosačka v porovnaní s inými elektro kosačkami ťažšia, manipulácia s ňou si nevyžaduje silu v rukách ani dlhoročné skúsenosti. XL kolesá s priemerom 200 a 280 mm na guľôčkových ložiskách majú za následok ľahký plynulý chod, stačí naozaj minimum energie, aby ste svoj nový stroj viedli cez zarastenú záhradu.

Vlastnosť Hodnota
Typ pohonu elektrický
Výkon 1 600 W / 2,1 HP
Šírka záberu 46 cm
Pojazd Nie
Mulčovanie Áno
Skelet Oceľ
Hmotnosť 29,7 kg
Zberný kôš Áno / 65 l
Nastaviteľná výška kosenia Áno
Približná cena 259 €

Najpredávanejšie elektrické kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár