Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia vretenovej kosačky Einhell GE-HM 38 S-F

21. 3. 2023 Aktualizované

Vretenová kosačka Einhell GE-HM 38 S-F

Učaroval vám anglický trávnik? Na takúto úpravu záhrady je najlepšia vretenová kosačka. Vretenová kosačka Einhell GE-HM 38 S-F trávu netrhá, ale strihá, tráva tak za každých okolností vyzerá zdravá a darí sa jej. Vretenová kosačka s 26 l zberným košom je ideálnym pomocníkom na pozemky s rozlohou do 250 m2.

Hodnotenie vretenovej kosačky Einhell GE-HM 38 S-F

8.7

Výborná

Vretenová kosačka Einhell GE-HM 38 S-F sa obsluhuje veľmi jednoducho, kosenie s ňou zvládne aj začiatočník. Keďže ide o ručný pohon, je vhodnejšia na menšie plochy. Oceníte jej tichú prevádzku, preto ju môžete používať častejšie, iba tak dosiahnete krásny a zdravý vzhľad vášho trávnika.

Kvalita konštrukcie
9
Záber a výbava
9
Ovládanie
8
Klady
  • Kvalitné odolné prevedenie
  • 26 l zberný kôš
  • 5 ostrých oceľových nožov
  • Tichá prevádzka
Zápory
  • Nič zásadné

Kvalita konštrukcie vretenovej kosačky Einhell GE-HM 38 S-F – 9/10

Ak máme prevedenie kosačky zhrnúť od niekoľkých viet, začnime tým, čo nás azda zaujíma najviac. Nakoľko vretenová kosačka Einhell GE-HM 38 S-F si vyžaduje systematické tlačenie, rozhodujúca je jej hmotnosť. V tomto prípade je to 8,3 kg aj vďaka ľahkému oceľovému plechu, ktorý je pre väčšiu odolnosť opatrený práškovým nástrekom. Práve táto nízka hmotnosť potom zaručuje bezproblémové manévrovanie aj v náročnejšom teréne.

Kosačka je maximálne šetrná k terénu, a to vďaka 50mm plastovému valcu a veľkými kolesami s priemerom 22 cm. O dokonalé kosenie sa stará až 5 precízne brúsených nožov, ktoré sú súčasťou vretena s guľôčkovými ložiskami. Prácu uľahčuje aj ergonomicky tvarované a výškovo nastaviteľné madlo.

Výrobcovia mysleli naozaj na všetko. Obávate sa, kde budete kosačku skladovať? Jej dizajn je uspôsobený tak, aby ste ju po skončení prác a vyčistení mohli zložiť do parkovacej polohy. Takto jej v garáži či v záhradnom domčeku ľahko nájdete trvalé stanovište.

Záber a výbava – 9/10

Už sme spomenuli 5 oceľových nožov. Keď to spojíme so 4-stupňovým nastavením výšky kosenia, nečudujte sa, že od nás vretenová kosačka Einhell GE-HM 38 S-F získava body navyše. Výšku kosenia si môžete nastaviť v rozmedzí od 13 do 38 mm, čo vám umožní prispôsobiť výkon kosačky rôznym plochám na záhrade. Kde je tráva vyššia, nastavte si max. výšku kosenia. Kde to chce len drobné kozmetické úpravy, stačí najnižšia výška kosenia. Takto vzhľad trávnika zosúladíte a dosiahnete perfektný výsledok. Šírka strihu je 38 cm.

Súčasťou je 26 l zberný kôš, ktorý môžete, ale nemusíte použiť. Závisí od toho, či chcete trávnik rovno mulčovať, alebo sa potrebujete zbaviť zeleného odpadu. Kôš vám uľahčí prenos trávy napr. do kompostéra.

Ovládanie – 8/10

Vretenová kosačka je všeobecná veľmi jednoduchá na ovládanie. Je ľahká, preto prácu s ňou zvládnu aj ženy či deti. Majte ju poruke, ak potrebujete upraviť plochu do 250 cm2, nijako zvlášť sa pri nej nezapotíte, jednoduchá je aj jej údržba.

Vretenová kosačka je určená na častejšie používanie. Je to spôsobené tým, že trávu strihá, netrhá, steblá sú oveľa menej poškodené a rýchlejšie sa regenerujú. Pravidelné kosenie, dostatočné množstvo vlahy, a možno nejaké ekologické hnojivá, a o pár týždňov máte na záhrade dokonalý zelený koberec.

Technické parametre vretenovej kosačky Einhell GE-HM 38 S-F

Vlastnosti Hodnoty
Typ pohonu Ručný
Typ kosenia Vretenový
Šírka záberu 38 cm
Nastaviteľná výška sekania od 13 do 38 mm
Odporúčaná plocha do 250 cm2
Hmotnosť 8,3 kg

Radi by ste si vretenovú kosačku Einhell GE-HM 38 S-F porovnali s ďalšími zariadeniami? Pripravili sme pre vás kompletný prehľad a porovnanie vretenových kosačiek, pridali sme zopár rád, ako si vybrať správne.

Najpredávanejšie vretenové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár