Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Dunlop Winter Sport 5

1. 11. 2022 Aktualizované

Dunlop Winter Sport 5 205-55 R16 91H recenzia

Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H sú vynikajúce zimné pneumatiky, ktoré sa v našom porovnávaní v rámci kategórie R16 dostali medzi najlepšie. Presvedčili nás predovšetkým výbornými jazdnými vlastnosťami na snehu, ľade aj mokrej vozovke.

Hodnotenie Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H

9

TOP

Zimné pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91H patria medzi najlepšie modely na trhu. Aj náročných vodičov si získajú skvelými jazdnými vlastnosťami, vynikajúcou ovládateľnosťou aj priľnavosťou. Navyše, pozitívnou stránkou je nízka hlučnosť.

azdné vlastnosti na mokrej vozovke
8.5
Jazdné vlastnosti na snehu
9.5
Jazdné vlastnosti na ľade
9
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichosť
9.5
Hodnotenie používateľov
9.5

Vynikajúce jazdné vlastnosti v každom počasí

Zimné pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 sú charakteristické vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami aj v náročných podmienkach. Prispievajú k tomu dlhšie stredné lamely. Výsledkom je lepšia priľnavosť aj na mokrom povrchu. Smerový dezén vytláča vodu do drážok a pneumatiky účinnejšie pomáhajú zabraňovať vzniku nebezpečného aquaplaningu. Výrobca samozrejme kládol dôraz aj na ovládateľnosť a jazdné vlastnosti na snehu, k čomu prispieva zvýšený počet blokov vo vzore pneumatiky.

Ochrana pred opotrebovaním

Pri kúpe zimných pneumatík hrá nepochybne dôležitú úlohu aj ich životnosť. Dobrou správou v prípade zimných pneumatík Dunlop Winter Sport 5 je to, že podľa skúsenosti vodičov a výsledkov testov v dobrom stave vydržia dlhšie než mnohí konkurenti v rovnakej kategórii. K dlhšej životnosti prispieva zmes obsahom silica-plus, ktorá sa používa pre pretekárske automobily. Svoju úlohu v tomto smere zohráva aj technológiou Hybrid Overlay, ktorá zabraňuje rýchlemu opotrebovaniu a deformáciám pneumatiky.

Nízka hlučnosť aj spotreba paliva

Zimné pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 sa vyznačujú špecifickým dizajnom, vďaka ktorému dosahujú lepšie rozloženie celkovej hmotnosti. Výsledkom je nižší valivý odpor a tým aj nižšia spotreba paliva. Čo sa týka úspornosti paliva, pneumatiky patria do triedy C, čo je vzhľadom na zimný typ pozitívna hodnota. Pre kompletnosť informácií dodajme, že index nosnosti je 91 a rýchlostný index H, čo znamená maximálnu rýchlosť 210 km/h.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91
Index rýchlosti H (210 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť 69 dB
Náš tip

Zaujíma vás, ktoré pneumatiky obstáli najlepšie? Pozrite si našich víťazov v článku najlepšie zimné pneumatiky.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár