Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia bubnovej kosačky Dakr Panter FD-2H+RZS70

21. 3. 2023 Aktualizované

Bubnová kosačka DAKR PANTER

Bubnová kosačka Dakr Panter FD-2H+RZS70 je naslovovzatý superhrdina a víťaz v boji s vysokým porastom. Profesionálne zariadenie vyrobené z kvalitných materiálov sľubuje dlhú životnosť.

Hodnotenie bubnovej kosačky Dakr Panter FD-2H+RZS70

8.5

Výborná

Nezúfajte pri pohľade na zarastený pozemok. Zverte túto činnosť bubnovej kosačke DAKR PANTER FD-2H+RZS70 s pohonom vpred a vzad a výkonným motorom Briggs&Stratton 850.  Všetko ovládate pomocou pák na riadidlách, na kosačku môžete pripojiť aj vozík alebo sedačku.

Konštrukcia
9
Ovládanie
9
Výkon
8
Kvalita kosenia
8
Klady
  • Profesionálne zariadenie od českého výrobcu
  • Aj na veľké zanedbané plochy
  • Tráva vysoká až 3,5 cm
  • Výborný výkon
  • Regulácia pohonu
Zápory
  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť

Technické špecifikácie bubnovej kosačky Dakr Panter

Ak hľadáte skutočnú kvalitu, stavte na zariadenie od českého výrobcu. DAKR, strojárska firma s niekoľko ročnou históriou, ktorá načúva svojim zákazníkom a na základe ich požiadaviek navrhuje a vyrába najmä bubnové kosačky.

Bubnová kosačka Dakr Panter FD-2H+RZS70 splní požiadavky aj náročných užívateľov. Za všetkým stojím výkonný motor Briggs&Stratton 850 a kosiacau jednotka RZS 70 K. 4-taktný jednovalcový motor je chladený vzduchom, obohatený o systém ReadyStart®, čo je inovatívne prelomové štartovanie. Kosačka sa tak štartuje pomocou štartovacej šnúry bez potreby sýtiča či palivovej pumpičky.

Zdvihový objem motora predstavuje 190 cm3. Výkonný 4,8 kW motor dokáže vyprodukovať až 3 060 otočiek za minútu. K správnemu fungovaniu potrebuje iba kvalitný benzín, ktorý sa nalieva do 1,1 l palivovej nádržky. Výhodou je, že tento motor nevyžaduje pravidelnú výmenu oleja, iba občasné doplnenie.

Kvalita prevedenia a materiálov

Všetko stojí na bubne s otočným podbehom a guľôčkovými ložiskami. Bubon chráni rám so sieťkovým krytom. V bubne nájdeme 3 ostré obojstranné nože. Motor je osadený na 4 silentblokoch, ktoré tlmia vibráice, vložka motora je liatinová. Všetky komponenty a prvky dokopy, to je celková hmotnosť 74 kg, čo je trochu nad limit.

Bubnovej kosačke DAKR PANTER FD-2H+RZS70 sa často hovorí aj HYDRO kosačka. Je to odvodené od hydrostatického pojazdu, ktorý zabezpečuje plynulú reguláciu vpred a vzad.

Pohodlie pri práci násobia aj výškovo nastaviteľné riadidlá, ktoré si viete polohovať aj do strán. Pomocou pák potom prideľujete Panterovi príkazy, zadáte sekanie, mulčovania, dokážete regulovať rýchlosť, aj kosačku zastaviť. Náročný terén, nerovný povrch, prekvapenia uprostred pozemku? Kosačka ich hravo zdolá aj vďaka veľkým fúkaným kolesám. V zadnej časti nájdete záves, ktorý môžete využiť na pripojenie sedačky, vozíka a mnoho ďalších strojov a zariadení.

Určenie a použitie

V manuáli bubnovej kosačky sa uvádza max. výška trávy 3,5 cm, poradí si však aj s vysokým porastom na skutočne zanedbanom pozemku. Ak ste doteraz rozmýšľali, ako upraviť mestský park či ovocný sad, zverte túto neľahkú úlohu kosačke DAKR PANTER. Toto zariadenie jednoducho nepozná limity. Upraví akokoľvek veľký pozemok.

Nízko položené ťažisko a široký rozchod kolies zabezpečujú vysokú stabilitu prístroja. Záber kosenia je 69 cm, čo je viac ako pri konkurenčných modeloch.

Technické parametre Dark Panter

Vlastnosti Hodnoty
Výkon 4 800 W
Typ pohonu Benzínový
Objem motora 190 cm3
Šírka záberu 69 cm
Počet nožov 3
Výška kosenia 3,5 cm
Pojazd Áno
Odporúčaná plocha Neobmedzene
Hmotnosť 74 kg

Nezaujala vás táto kosačka? Skúste si pozrieť naše ďalšie tipy a odporúčania v článku o najlepších bubnových kosačkách.

Najlepšie bubnové kosačky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (5 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár