Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Continental WinterContact TS 860

1. 11. 2022 Aktualizované

Continental WinterContact TS 860 195-65 R15 91T recenzia

Recenzované zimné pneumatiky Continental WinterContact TS 860 195/65 R15 91T od popredného výrobcu ponúkajú výborné jazdné vlastnosti a vysokú mieru bezpečnosti. Preto sa dostali aj do nášho výberu 5 najlepších zimných pneumatík R15.

Hodnotenie Continental WinterContact TS 860 195/65 R15 91T

8.8

Perfektné

Continental WinterContact TS 860 195/65 R15 91T patria medzi zimné pneumatiky, na ktorých kvality sa počas chladných mesiacov rozhodne môžete spoľahnúť. Vynikajú skvelými jazdnými vlastnosťami, silným brzdným výkonom a nízkou spotrebou paliva.

Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
9
Jazdné vlastnosti na snehu
9
Jazdné vlastnosti na ľade
8
Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8.5
Úspora paliva
8.5
Tichosť
8.5
Hodnotenie používateľov
10

Vynikajúci brzdný výkon

V recenzii ako na prvé upriamujeme pozornosť na už spomínaný silný brzdný výkon, a to v rôznych podmienkach. Výrobca práve na tento aspekt pneumatík kládol dôraz. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť na brzdné vlastnosti na mokrej, zasneženej či zľadovatenej vozovke. Zabezpečuje to zmes pneumatík, ktorá prispieva k silnej trakcii.

Bezpečná jazda na mokrej vozovke aj snehu

O účinné odvádzanie vody sa starajú technológie Liquid Layer Drainage a nový systém lamiel a lamelových kanálikov. Výsledkom je vyššia miera bezpečnosti pri jazde po roztápajúcom sa snehu alebo súvislej vrstve vody. Obávať sa netreba ani sneženia. Technológia Snow Curve+ posilňuje priľnavosť pneumatiky k zasneženej vozovke. Sneh sa vtláča až do vyše tisícky zárezov profilu pneumatiky, čo posilňuje prepojenie pneumatiky so zasneženou vozovkou.

Ekonomická prevádzka

Recenzované zimné pneumatiky Continental WinterContact TS 860 majú index nosnosti 91 a index rýchlosti T, čo znamená hodnotu 190 km/h. Čo sa týka spotreby paliva, netreba mať obavy, keďže pneumatiky patria triedy úspornosti C. Papierová hodnota hlučnosti je síce trocha vyššia (72 dB), avšak vodiči väčšinou hodnotia pneumatiky Continental WinterContact TS 860 ako tiché a komfortné.

Kľúčové vlastnosti Hodnoty
Šírka 195
Profil 65
Vnútorný priemer 15
Index nosnosti 91
Index rýchlosti T (190 km/h)
Úspora paliva C
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť 72 dB
Náš tip

Viac recenzií zimných gúm nájdete v našom porovnaní najlepších zimných pneumatík.

Najpredávanejšie zimné pneumatiky podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár