Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia IPL epilátora Braun Silk-expert Pro 5

Braun silk expert pro epilátorNáš tipTestado

Dlhodobé a bezbolestné zbavenie sa chĺpkov? Presne to dokáže profesionálny epilátor Braun Silk-expert Pro 5 s technológiou IPL, intenzívneho pulzného svetla. V našej recenzii sa pozrieme, ako si pri testovaní viedol, kedy sa prejavil účinok, a tiež si povieme, pre koho je táto technológia epilácie vhodná.

Obsah balenia

Braun Silk-expert Pro 5 zoženiete hneď v niekoľkých rôznych sadách, ktoré sa líšia množstvom príslušenstva. Môžete si vybrať medzi lacnejším prevedením bez ďalších nástavcov alebo len s ich minimom, prípadne si vybrať bohatú sadu obsahujúcu viac hláv a dokonca aj depilátor na odstránenie jemných chĺpkov.

My sme v našom teste na serveri Testado.sk skúšali Braun Silk-expert Pro 5 s pridanými štyrmi koncovkami – dvoma užšími a dvoma širšími. Vedľa samotného tela a vrcholku epilačnej hlavy nechýbal ani príručný strojček na skrátenie chĺpkov pred epiláciou a praktická kozmetická taška na prenášanie alebo uskladnenie prístroja. Samozrejmosťou je návod v slovenčine.

Na bohatý obsah balenia sa môžete pozrieť nižšie.

Konštrukcia a design – 9,5/10

Recenzovaný dámsky IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 má elegantný tvar a jeho biele prevedenie je zdobené zlatými lesklo kovovými prvkami. Podarený dizajn už na prvý pohľad prezrádza, že sa jedná o luxusný strojček s veľmi kvalitným spracovaním. Ostatne epilátory a holiace strojčeky značky Braun celkovo patria medzi vyššiu triedu. Životnosť je 400 000 zábleskov, čo zodpovedá 22 rokom prevádzky.

Telo IPL epilátora Braun je pomerne široké, ale to nijako nebráni dobrému a ergonomickému držaniu. Vďaka svojmu tvarovaniu padne pekne do ruky. Komfortnému používaniu taktiež prispieva ideálna hmotnosť. Braun Silk-expert Pro 5 nie je ani príliš ťažký ani príliš ľahký a krehký. Nemá síce žiadne protišmykové prvky, ale to nie je nutné vzhľadom na to, že IPL technológiu nebudete používať s mokrými rukami.

Recenzia Braun Silk-Expert Pro 5

Funkcie a ovládanie – 9,5/10

Ovládanie nie je zložité a ľahko si naň zvyknete. Pokiaľ ste ale nikdy nepracovali so svetelnou epiláciou, mali by ste sa dopredu zoznámiť s tým, ako prístroj funguje. Intuitívne a bez inštrukcií ho na rozdiel od bežných mechanicky pracujúcich epilátorov používať neskúšajte.

Na ovládanie slúži predovšetkým hlavné spúšťacie tlačidlo. S jeho pomocou IPL epilátor aktivujete. Menší ovládač pod ním so symbolom plusu a mínusu je určený na prepínanie stupňov. Nastavíte si ním základnú intenzitu svetla. O zvolenom režime vás informujú tri malé diódy. Logicky na najnižšom stupni svieti jedna, na strednom dve a na najvyššom tri. Menšia sila sa hodí pre citlivejšie miesta, ako je podpazušie, tvár či intímne partie. Pri epilácii zvyšku tela môžete použiť vyššie hodnoty.

Braun Silk-Expert Pro 5 recenzia

Ďalšie diódy nájdete v postrannej časti. Rad svetielok od jednej do desiatich taktiež hovorí, akú má pulzné svetlo silu. Túto hodnotu si ale neprepínate sami. O všetko sa stará sám epilátor. Automatické nastavenie má dobrý dôvod. Snímač odtieňa pokožky SensoAdaptTM dokáže presne určiť tmavosť vašej kože a podľa nameraných hodnôt upraviť pôsobenie pulzného svetla. To totiž účinkuje na kožné farbivo melanín a zle zvolený vysoký stupeň by mohol tmavšiu pokožku popáliť. Naopak svetlejšia koža zvládne bez ujmy aj intenzívnejšie záblesky. Zaujímavosťou je, že pri nižšej intenzite bliká Braun Silk-expert Pro 5 rýchlejšie.

Nutné je teraz asi zdôrazniť, že snímanie odtieňa pokožky funguje úplne spoľahlivo a nemusíte sa báť, že by intenzitu použitého svetla zle vyhodnotilo. Meranie sa vykonáva pred každým vyslaným zábleskom nanovo. Možno teda bez prerušenia epilovať aj opálené a svetlejšie miesta bez toho, aby ste museli čokoľvek prenastavovať.

Na ochranu zraku je prítomný senzor kompletného kontaktu s pokožkou, aby sa záblesky nešírili tak výrazne do okolia a aby nedošlo k nechcenému zapnutiu. Bez úplného priloženia k vašej pokožke nebude testovaný epilátor Braun fungovať. Tesný kontakt spoznáte práve vďaka bielo svietiacim diódam merača odtieňa kože. V prípade chyby sa tieto diódy rozsvietia na červeno.

Samozrejme používanie Braun Silk-expert Pro 5 je bezpečné aj v ďalších ohľadoch a IPL technológia nie je nijako zdraviu škodlivá. Epilátor získal akreditáciu asociácie Skin Health Alliance (Aliancia pre zdravie pokožky).

Pre koho sa IPL epilátor nehodí

Na bezpečné používanie je nutné dodržiavať inštrukcie výrobcu a používať Braun Silk-expert Pro 5 iba určeným spôsobom. IPL epilátor by sa nemal používať, ak trpíte kožným ochorením. Vyvarujte sa pôsobeniu svetla na tetovanie, permanentný make-up, na väčšie pehy alebo materské znamienka a na koži po intenzívnom opaľovaní. Pokiaľ plánujete ísť pred epiláciou na slniečko, nezabudnite na opaľovací krém.

Braun Silk-expert Pro 5 by nemali používať ženy v oblastiach čela a okolo očí. U mužov sa navyše IPL technológia nehodí ani pre fúzy (krk a tvár) a pre oblasť genitálií. Aplikácia sa vykonáva len na suchej koži, nie mokré alebo ošetrené krémom.

Ako už bolo spomenuté, intenzívne pulzné svetlo pôsobí na kožné farbivo melanín. Čím je vaša koža tmavšia, tým viac IPL vstrebáva a tým menšiu intenzitu vám prístroj umožní z bezpečnostných dôvodov zvoliť. Tým pádom je u tmavšej pokožky účinnosť nižšia. Dokonca s najtmavšou kožou nebude fungovať vôbec, na čo vás upozorní červené svetlo na postrannom snímači.

Citlivosť IPL na melanín je zároveň dôležitá pre samotné odstraňovanie chĺpkov. Rovnako ako úplne svetlá koža nepohlcuje pulzné svetlo, ani chĺpky s minimom melanínu ho neabsorbujú a nebudú tým pádom spoľahlivo miznúť. Braun Silk-expert Pro 5 nefunguje u najsvetlejších blond, bielych a ryšavých chĺpkov. S hnedými a čiernymi si poradia bez problémov. Zvlášť účinný je v prípade, že máte svetlú pokožku a tmavšie chĺpky.

Pri epilácii nezakrývajte ventilačný prieduch, ktorý sa nachádza na dolnej strane. Celkovo sa Braun Silk-expert Pro 5 nemá tendenciu prehrievať. Pokiaľ by sa vám však zdal príliš horúci, počkajte pár sekúnd pred ďalším zábleskom.

Výrobca odporúča najskôr otestovať prístroj na malej ploche kože a kompletnú epiláciu podstúpiť až po 24 hodinách, pokiaľ sa vám neobjaví žiadne podráždenie. Tiež by ste nemali svetlo používať opakovane na jedno miesto. Avšak mne sa to niekoľkokrát podarilo a nemala som žiadny problém. Záleží na citlivosti vašej pokožky.

Výsledky holenia – 10/10

Ihneď na úvod svojich skúseností by som chcela spomenúť, že IPL epilácia pôsobí dlhodobo, nie jednorazovo. Čo to znamená? Neočakávajte, že po prvom použití vám prestanú ihneď rásť chĺpky. Proces je potrebné niekoľkokrát opakovať.

Pred prvou epiláciou si skráťte chĺpky, ak ich máte príliš dlhé. Ja som samozrejme vyskúšala v rámci testovania na menšom testovacom mieste kože, ako by fungoval Braun Silk-expert Pro 5 na dlhších chĺpkach, čo vám neodporúčam vykonávať doma. Celý chĺpok IPL svetlo prakticky spáli, čo nie je pekná vôňa. Na druhú stranu ale môžem povedať, že vás epilátor dlhších častí chĺpkov skutočne zbaví. Jednoduchým pretretím som ich po osvietení všetky odstránila.

Recenzia Braun Silk Expert Pro 5

Na skrátenie pred osvecovaním nájdete v balení príručný strojček. Chĺpky si vopred nevytrhávajte ani voskom ani mechanickým epilátorom. IPL svetlo potrebuje mať nejakú tmavú plochu, do ktorej sa vstrebe a vytrhnutý chĺpok, po ktorom zostane len prázdne vlasové lôžko, nič také neposkytuje. Ideálne je naozaj len odrezanie na povrchu kože. Dokonca sa mi pri testovaní Braun Silk-expert Pro 5 osvedčilo nechať chĺpky ešte jeden až dva dni povyrásť pre lepšiu účinnosť.

Až bude práca s IPL hotová, je možné chĺpky buď nechať byť alebo ich rovno vytrhnúť aj s korienkom. Osobne som vyskúšala oba varianty a viac mi vyhovovalo následné odstránenie chĺpkov. Poškodený korienok sa totiž celý vyberie a chĺpok má aj po krátkom čase len minimálnu tendenciu dorastať. Pokiaľ ho ale necháte byť, nakoniec po pravidelnej aplikácii IPL svetla sám vypadne.

Výrobca odporúča na dosiahnutie dlhodobého efektu používania raz za týždeň po dobu 4 až 12 týždňov. Ja som teda pri testovaní takto dlhý odstup medzi jednotlivými aplikáciami nedodržala a používala som Braun Silk-expert Pro 5 takmer pri každom holení; tzn. raz až dvakrát týždenne. Po prvých dvoch aplikáciách nebola vidieť zmena, len chĺpky rástli pokrútene a do rôznych smerov. Pri treťom pokuse som už zaznamenala, že sa nie všetky obnovujú a dorastajú.

Pre dobrý výsledok mi osobne stačilo 6 ošetrení IPL svetlom. Kožu mám svetlú a chĺpky tmavé, čo je ideálny stav pre maximálnu účinnosť. Na druhú stranu sú veľmi odolné. Ak máte chĺpky jemnejšie, pôjde sa ich zbaviť rýchlejšie. Menší kontrast medzi nimi a farbou kože naopak predlžuje prvotnú intenzívnejšiu fázu epilácie, počas ktorej sa častým pôsobením IPL svetla preruší rast.

Až budete mať počiatočné obdobie intenzívnejšieho používania za sebou, nebude nutné už žiadne mechanické zastrihávanie alebo vytrhávanie. V takejto situácii vám bude stačiť vziať IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 do ruky raz za mesiac až za dva mesiace a narušiť prípadné dorastajúce korienky chĺpkov.

Tiež by som ešte spomenula, že blikanie svetla je pomerne silné a nie je príjemné sa doňho pozerať. Silk-expert Pro 5 nemá v balení žiadne stmavovacie okuliare ani inú ochranu. Vyskúšala som si nasadiť slnečné, ale príliš to nepomohlo. Pokiaľ vám budú záblesky vadiť, je najlepším riešením sa nepozerať zblízka, zamieriť pohľad inam a vykonávať epiláciu v dobre osvetlenej miestnosti či rovno na priamom slnku, aby nebol rozdiel medzi prostredím a vydávaným svetlom príliš výrazný.

Recenzia Braun Silk-Expert Pro 5 diody

Aplikáciu je možné vykonávať súvislým držaním spúšte a rovnomerným pomalým pohybom po pokožke tak, aby vám na ďalší záblesk svetla vyšiel na nasledujúci kus kože. Druhou možnosťou je jedno zatlačenie, ktoré vyšle záblesk na zvolené miesto. Osobne som kontinuálne držanie používala skôr na nohy a iné väčšie plochy, kde môžete bez prerušenia epilátor posúvať. Opätovné stláčanie sa naopak hodilo na miestach s viacerými záhybmi, ako je napríklad podpazušie.

IPL svetlo síce po stlačení tlačidla pocítite, ale rozhodne táto metóda epilácie nie je bolestivá alebo inak nepríjemná. Na jemnejšej koži je pocitovo tepelný efekt výraznejší. Vždy si radšej vyskúšajte nižšiu intenzitu. Pokiaľ vám nebude vadiť, pridajte pokojne na sile.

Napájanie a údržba – 9/10

Braun Silk-expert Pro 5 funguje iba po zapojení do elektrickej zásuvky. Chod cez batériu nepodporuje, čo pri takto výkonnom zariadení nie je nič prekvapujúce. Aby poskytol dostatočný výkon, nájdete na napájacej šnúre aj upevnený zdroj.

Recenzia Braun Silk-Expert Pro 5 zdroj napájania

Táto krabička nie je oveľa menšia ako tá, ktorú má väčšina z nás na svoj notebook. Manipulácia je kvôli jej hmotnosti menej praktická ako v prípade jednoduchého samostatného kábla; najmä ak zapájate IPL epilátor do vysoko umiestnenej zásuvky. Hoci môže prekážať, má ale svoje opodstatnenie.

Elektrické napájanie má výhodu v tom, že si nemusíte strážiť stav batérie, riešiť životnosť akumulátorového nabíjania, dokupovať baterky a ani sa nemusíte báť, že by vám v polovici epilácie došla šťava. Celý proces zbavovania sa chĺpkov s Braun Silk-expert Pro 5 môžete vykonávať prakticky kdekoľvek, takže si ho pokojne zoberte aj k zásuvke k posteli. Na rozdiel od vytrhávacej metódy chĺpky neodpadávajú. Navyše epilácia prebieha iba nasucho, teda nemusíte byť ani v kúpelni kvôli prístupu k vode.

Recenzia Braun Silk-Expert Pro 5 nadstavce

Čo sa týka údržby, IPL svetelná metóda v každom prípade predčí holenie alebo mechanickú epiláciu. S Braun Silk-expert Pro 5 nebudete mať prakticky žiadnu prácu. Žiadne vyklepávanie chĺpkov ani čistenie štetčekom. Zapojíte, použijete, vypojíte a je to. Maximálne si vymeníte počas chvíle nádstavce. Ak by ste náhodou epilovali dlhšie chĺpky, ktoré by sa na okraji a vo vnútri pripálili, stačí ich len utrieť handričkou. Nesiahajte ale na vnútornú časť ihneď po epilácii a nechce ju najprv vychladnúť.

Záverečné hodnotenie

9.5

TOP

Na Braun Silk-expert Pro 5 chválime kvalitné spracovanie a inteligentné automatické nastavenie pre maximálne bezpečné používanie. Epilácia s týmto prístrojom je účinná, bezbolestná a predovšetkým dlhotrvajúca. V tomto ohľade nemá IPL metóda konkurenciu. Vyžaduje v začiatkoch pravidelné opakovanie aplikácie, avšak výsledok stojí za to. Bohužiaľ sa nehodí pre všetky farby chĺpkov a pokožky.

Konštrukcia a design
9.5
Funkcie a ovládanie
9.5
Výsledky holenia
10
Napájanie a údržba
9
Klady
  • Kvalitné spracovanie
  • Automatické nastavenie intenzity svetla
  • Jednoduché používanie
  • Dlhotrvajúci výsledok
  • Bezbolestná epilácia
Zápory
  • Nutné niekoľkokrát opakovať pre dosiahnutie výsledku
  • Nehodí sa pre všetky farby chĺpkov a pokožky
  • Vyššia cena

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár