Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia a test epilátoru Braun Silk-épil 9 Flex

Braun Silk-épil 9 Flex recenziaNáš tipTestado

V našej recenzii vám predstavíme moderný a účinný epilátor Braun Silk-épil 9 Flex. Presnejšie povedané dva epilátory v jednom – jeden menší na tvár a druhý hlavný na zvyšok tela. Súčasťou balenia je aj holiaca hlava a mnoho masážnych nástavcov. Jedná sa o kompletnú starostlivosť v praktickom a kvalitne spracovanom prevedení.

Obsah balenia

Ako prvé je nutné povedať, že u holiacich strojčekov a epilátorov Silk-épil 9 Flex si môžete vybrať z niekoľkých rôznych sád, ktoré sa líšia rozsahom príslušenstva. Záleží teda na vás, či chcete ušetriť trošku peňazí aj miesta alebo či si radšej doprajete komplexnejšiu starostlivosť. My sme v našej recenzii testovali Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set, čo je model s ôsmimi nástavcami.

Prístroj značky Braun prišiel zabalený v peknej semišovej kozmetickej taštičke s oddelenými prepážkami, do ktorých hlavné súčiastky pekne zapadnú. V balení nájdete dva epilačné strojčeky s mnohými nástavcami na odstránenie chĺpkov i na starostlivosť o pokožku. Ďalej je tu nabíjací adaptér, náhradné batérie a kefka na čistenie. Samozrejme nechýba manuál, ktorý obsahuje aj slovenský popis.

Konštrukcia a design – 10/10

Hlavný epilátor Braun Silk-épil 9 Flex aj menší tenký strojček na tvár majú pevnú konštrukciu. Na hlavnej epilačnej mašinke nájdete v zadnej časti pogumovanú povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje kĺzaniu. To sa hodí najmä pri epilácii v sprche. Braun Silk Épil 9 Flex je totiž vodeodolný a môžete ho používať na mokro aj na sucho.

Braun Silk-épil 9 Flex epilátor

Oba epilátory Braun majú vymeniteľnú hlavu so zacvakávacím systémom. Väčší z prístrojov sa otvára pomocou zadného tlačidla. Nástavce toho menšieho stačí len vytiahnuť. Tvarovo sú strojčeky veľmi príjemné do ruky. Cítite ich hmotnosť v dlani, ale zároveň nie sú príliš ťažké. Majú ergonomické tvarovanie a bez problémov s nimi zvládnete manipulovať aj dlhšiu dobu.

Nástavce na Silk Épil 9 Flex

Hlavným nástavcom na väčšom zo strojčekov je samozrejme epilátor s háčikmi na odstránenie chĺpkov aj s korienkami. Jeho veľkou prednosťou je pohyblivá hlava, čo u epilátorov vôbec nie je bežné konštrukčné prevedenie. Presnejšie povedané Silk-épil 9 Flex je prvý epilátor na svete, ktorý disponuje plne flexibilnou hlavou.

Nielenže sa celý nástavec pohybuje v hlavnom kĺbe sprava doľava, ale ešte sa nakláňa dopredu a dozadu vo vrchnej časti, ktorá sa stará o kontakt s pokožkou. Vďaka tomu sa Braun Silk-épil 9 Flex dokáže ľahko prispôsobiť kontúram tela.

Braun Silk-épil 9 Flex a nástavce

Na tomto epilačnom nástavci sa nachádza 40 pinziet Micro-Grip, ktoré dokážu odstrániť aj tie najkratšie chĺpky. Hlava s pinzetami je dostatočne široká (v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi radu Braun Silk-épil 7,5 a 3 je o 40% širšia). Aj samotné háčiky majú pomerne väčšie rozmery. To prispieva k zachyteniu viacerých chĺpkov naraz a teda k rýchlejšej epilácii.

Druhým hlavným nástavcom je potom holiaci strojček s nasadzovacím zastrihávačom. Ten má narozdiel od epilátora pevnú a nepohyblivú hlavu. Hodí sa na skrátenie chĺpkov pred epiláciou. Vďaka úplne bezbolestnému strihaniu ho tiež využijete na holenie citlivejších miest, ako sú intímne partie alebo podpazušie.

Na holiacu hlavu je možné pridať buď zastrihávač alebo bežný nástavec pre kontakt s pokožkou či nástavec na tvár so zúženým otvorom pre kontakt s menšou časťou kože. Posledným príslušenstvom, ktoré na hlavnú mašinku Braun Silk-épil 9 Flex nasadíte, je veľký masážny nástavec. Ten má na sebe gumové výstupky, ktoré pri použití prekrvujú pokožku, a je možné rovnako ako ostatné príslušenstvo používať aj namokro v sprche.

Nástavce na epilátor na tvár

Epilovací nástavec v menšom zo strojčekov slúži na odstránenie chĺpkov na tvári. Vďaka malej rotačnej ploche sa s ním prakticky manipuluje a presne s ním trafíte len miesto, ktoré potrebujete upraviť. Pinzety pokrývajú prednú časť vo veľkom uhle. Strojček teda spoľahlivo funguje, aj keď priložíte koncovku k pokožke krivo. Háčiky sú tu menšie a jemnejšie ako u hlavného epilátora. Pokiaľ by pre vás ale aj napriek tomu bolo trhanie pinzetami na jemnej koži v tvári bolestivé, možno samozrejme ako alternatívu použiť vyššie spomínaný nástavec väčšieho holiaceho strojčeka, ktorý chĺpky len strihá.

Okrem rotačnej epilovacej koncovky je možné na menší zo strojčekov nasadiť aj prídavnú hlavu, do ktorej pomocou poistky s tlačidlom zapadne bežná kefka alebo nástavec na revitalizáciu pokožky, ktorý má na sebe gumové štetinky a je pohyblivý vo všetkých smeroch. Ich pravidelné používanie má pozitívny vplyv na kožu a môže vám pomôcť napríklad s bojom proti zarastaniu chĺpkov.

Braun Silk-épil 9 Flex nástavec na obličej

Funkcie a ovládanie – 9,5/10

Hlavným ovládacím prvkom je veľké štartovacie tlačidlo. Po jeho stlačení začne epilátor alebo holiaci strojček Braun pracovať. Nie je nutné spínač držať po celú dobu, stačí raz stlačiť. Menšie tlačidlo so symbolom „I.II“ umožňuje prepínať medzi dvoma rýchlostnými stupňami.

Vďaka malým rozmerom sa vám nestane, že by ste ho stlačili nechtiac. Vybraný stupeň nemá žiadny indikačný symbol, ale ľahko ho spoznáte podľa zmeny zvuku po prepnutí. Zmena rýchlosti má význam predovšetkým na epilačnom nástavci, ale funguje samozrejme aj na holiacej hlavici na strihanie chĺpkov.

Braun Silk-épil 9 Flex v praxi

Na minimalistickom tele recenzovaného epilátora Braun Silk-épil 9 Flex sa nachádzajú dve diódy. Svetlo v dolnej časti slúži ako indikátor nabíjania. Biela farba označuje plnú kapacitu a žltá naopak slabú batériu. Hore nad ovládacími tlačidlami je potom umiestnené ďalšie svetielko. To funguje ako osvetlenie na epilovanie, aby ste dobre videli všetky chĺpky. Jeho druhou funkciou je potom kontrola tlaku. Technológia SensoSmart stráži, či pri epilácii príliš netlačíte na pokožku. Ak áno, rozsvieti sa táto kontrolka červeno.

Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Celkovo sa mi s Braun Silk-épil 9 Flex pri používaní ľahko manipulovalo. Epilátor dobre padne do ruky, nekĺže a je možné ho vďaka hmatateľnému okraju spínača zapínať a vypínať okamžite aj poslepiačky bez vizuálnej kontroly, kde sa tlačidlo nachádza.

Menší epilátor umožňuje spustiť chod na obe strany. Zapína sa posunutím tlačidla na jednu z krajných polôh. Stredové umiestnenie potom prístroj vypne.

Výsledky epilácie – 10/10

Epilátor Braun Silk-épil 9 Flex vás zbaví chĺpkov už od dĺžky iba 0,5 mm. To znamená, že ich dokáže odstrániť ešte po oholení bežným jednorazovým holiacim strojčekom alebo po použití vlastného holiaceho nástavca. Aj pri hladkom oholení sú pri epilácii vidieť pomerne veľké odpadajúce kúsky chĺpkov, ktoré inak zostávajú skryté v pokožke, a ktorých sa obyčajným odstrihnutím alebo odrezaním na povrchu kože pomocou žiletky nezbavíte.

Braun Silk-épil 9 Flex a použití

Pri testovaní som najviac ocenila dve hlavné vlastnosti epilátora Braun Silk-épil 9 Flex – možnosť používania v sprche a ohybnú hlavu. S flexibilným kĺbom a pohyblivým kontaktným vrškom je epilácia rýchla a pohodlná. Bez zbytočného natáčania prístroja prejdete aj nerovné časti tela napríklad v oblasti kolien. Vodeodolnosť má potom nielen praktickú stránku, že môžete svoj epilátor používať rovno pri umývaní a nemusíte sa báť, aby sa nedostal do kontaktu s vodou. Najväčším plusom epilácie na mokro je výrazné zníženie bolestivosti.

V rámci testovania som samozrejme vyskúšala používanie na suchú pokožku aj v sprche. Odstraňovanie chĺpkov na mokro nebolo nijako nepríjemné. Okrem tlaku prístroja na koži som necítila nič iné. Dokonca aj pri dlhších chĺpkoch a na citlivejších miestach bola procedúra s pomocou vody bez problémov.

Pri epilácii na sucho sa kratšie chĺpky vytrhávali aj bezbolestne. U dlhších bolo trhanie cítiť, ale rozhodne to nebolo nič hrozné, čo by sa nedalo vydržať. V porovnaní s ostatnými lacnejšími epilátormi, ktoré som vyskúšala, je epilácia s Braun Silk-épil 9 Flex oveľa komfortnejšia a príjemnejšia.

Braun Silk-épil 9 Flex a koža

Po epilácii sa mi neobjavovali žiadne pupienky či iné podráždenie pokožky. Tiež som nemala žiadny problém so zarastaním chĺpkov. Pokiaľ by ale niekoho podobné nepríjemnosti stretli, je možné použiť špeciálne ošetrujúce nástavce, ktoré pomáhajú s masírovaním kože.

Braun Silk-épil 9 Flex a použitie
Po epilácii by hladká pokožka mala vydržať podľa výrobcu až po dobu štyroch týždňov. Mne chĺpky rastú veľmi rýchlo, avšak na výsledok sa nemôžem nijako sťažovať. Takmer dva týždne som mala nohy hladko oholené a nerástol na nich jediný chĺpok. Tiež je dobré spomenúť, že epiláciou sa celkovo korienky oslabujú. Chĺpky potom rastú pomalšie a nie sú také silné.

Braun Silk-épil 9 Flex detail

Epilácia s ďalšími nástavcami

Čo sa týka menšieho epilátora, ten sa hodí na úpravy v oblasti tváre. Jeho používanie je praktické. Mne osobne vytrhávanie chĺpkov na tvári nijako nevadilo, ale pre niekoho môže byť bolestivejšie. To je však dané iba jemnejšou pokožkou v týchto miestach. V rámci testovania som na porovnanie s klasickým Braun Silk-épil 9 Flex vyskúšala menší epilátor aj na nohy a bol maximálne citlivý. Ani trhanie dlhších chĺpkov som s ním vôbec necítila.

Čo sa týka holiaceho nástavca, aj ten funguje dobre. Na úplne hladké oholenie je ale na rozdiel od manuálneho strojčeka nutné ťah viackrát opakovať. Výsledný pocit je však oveľa príjemnejší. Navyše nehrozí, že sa nedopatrením porežete.

Braun Silk-épil 9 Flex komplet vybavenie

Nabíjanie a údržba – 9/10

Testovaný dámsky epilátor Braun Silk-épil 9 Flex má vstavaný akumulátor, ktorý môžete opakovane nabíjať cez priložený sieťový adaptér. Menší epilátor na tvár je už riešený o niečo menej prakticky a musíte v ňom meniť batérie. Na celý pohon ale vystačí obyčajná tužková batéria AA. Otvor na vloženie sa nachádza v zadnej časti a jeho otváranie je riešené šikovným zámočkom.

Braun Silk-épil 9 Flex nabíjanie

O nabití vás informuje už spomínaná dióda. Výrobca uvádza, že pri plnej prevádzke vydrží Braun Silk-épil 9 Flex fungovať po dobu 50 minút bez prerušenia. Dlhú dobu chodu potvrdzujeme aj pri našom testovaní. Nabitie na plnú kapacitu potom zaberie približne 2 hodiny. Počas zapojenia do zásuvky nejde bohužiaľ prístroj používať.

Čistenie musíte vykonávať ručne. Vďaka možnosti umytia pod vodou to našťastie nie je žiadny problém. Rovnako ako epilátor môžete zapnúť v sprche, tak ho aj ľahko opláchnete. Po zapnutí sa voda sama počas chodu vypláchne von. S odstránením posledných zvyškov chĺpkov vám potom pomôže priložený štetec.

Záverečné hodnotenie

9.6

TOP

Braun Silk-épil 9 Flex je kvalitný dámsky epilátor so širokým príslušenstvom, ktorý urobí radosť aj najnáročnejším užívateľom. V našej recenzii na ňom najviac chválime možnosť používania v sprche a flexibilnú hlavu, čo pomáha rýchlemu a bezbolestnému zbaveniu sa chĺpkov. TIP redakcie!

Konštrukcia a dizajn
10
Funkcie a ovládanie
9.5
Výsledky epilácie
10
Nabíjanie a údržba
9
Klady
  • Špičkové spracovanie
  • Flexibilná hlava
  • Široké príslušenstvo nástavcov
  • Používanie nasucho aj v sprche
  • Rýchla a nebolestivá epilácia
Zápory
  • Nie je možné používať počas nabíjania

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (5 hlasov)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár