Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia zastrihávača Braun Series X XT5200

Braun XT5200 zastrihavač

Braun Series X XT5200 je pánsky zastrihávač a elektrický strojček na holenie aj úpravu telesného ochlpenia v jednom. Mám dlhšie fúzy, takže musím povedať, že sa mi takýto doplnok hodí. O svojej skúsenosti sa rozpíšem v tejto recenzii.

Obsah balenia

V balení nájdete zastrihávač Braun Series X XT5200, ďalej nabíjačku do siete, púzdro a 6 nástavcov na zastrihovanie. Dva šedé sú na telo, na tvár tu máme celkom štyri. Tie sú odstupňované pre rôznu dĺžku fúzov po 1, 2, 3 a 5 mm.

Konštrukcia a design – 9,5/10

Testovaný zastrihávač Braun Series X XT5200 vyzerá na pohľad elegantne a jeho rukoväť je štíhla. Zároveň je pogumovaná, takže sa nový Braun dobre drží v ruke a nekĺže. Tmavší odtieň tela má veľkú výhodu: len tak sa neušpiní, pričom zvolené plasty budú vyzerať rovnako dobre aj po mesiacoch používania.

Zastrihávač Braun Series X XT5200 test a recenzia

Braun Series X XT5200 je zostrojený tak, aby bol kompletne vodotesný. Vďaka tomu sa ho nemusíte báť použiť v sprche. Voda nevadí ani otvorenému nabíjaciemu konektoru, len ju nechajte pred nabíjaním radšej vyschnúť.

Hlavica zastrihávača s technológiou 4D-Blade má ochrannú planžetu, aby čepeľ neprišla do priameho kontaktu s pokožkou. Nemôže sa vám teda stať, že by ste so strojčekom porezali na citlivých partiách.

Hlavica je vyrobená z nerezovej ocele a za určitých podmienok má vydržať ostrá až 6 mesiacov. Časom však budete potrebovať zaobstarať novú. Jej výmena je opäť jednoduchá. Stačí s ňou pootočiť a ľahko ju z tela strojčeka Braun vyberiete a nasadíte novú.

Konštrukcii nemám čo vytknúť. Je účelne vytvorená a jednoducho funguje!

Balenie zastrihovača Braun Series X XT5200

Kvalita holenia a manipulácia – 9/10

S kvalitou holenia som bol veľmi spokojný. So zastrihávačom Braun Series X XT5200 zvládnete pohodlne oholiť každú partiu na vašom tele vrátane tých intímnych. Na tele je holenie príjemné a strojček zvládne aj jemné chĺpky. Nemusíte sa báť zranenia v prípade, že by vám prešla ruka. Strojček je určený na suché aj mokré holenie: môžete pokojne použiť holiaci gél, ale podľa mojej skúsenosti to nie je ani potrebné.

Fúzy sa pomocou Braunu dobre tvarujú. Za sekundu strojček XT5200 vyvinie 450 pohybov, takže zvláda skrátiť aj tvrdšie fúzy. Aj keď v ich prípade zastrihnutie trvá o trochu dlhšie. Zo svojej skúsenosti odporúčam pravidelnú starostlivosť, potom je práca so zastrihávačom naozaj rýchla. Rozhodne nenechávajte fúzy prerásť tak, ako to mám vo zvyku ja.

Manipulácia je úplne jednoduchá, stačí si vybrať nástavec, stlačiť tlačidlo a začať holiť. Strih dokáže Braun Series X XT5200 dokonale presný, navyše bude po vašom tele dobre kĺzať.

Nástavce Braun Series X XT5200

Údržba – 9,5/10

Na údržbu recenzovaného modelu Series X toho veľa nepotrebujete. Hlavicu stačí opláchnuť pod tečúcou vodou podľa vašich hygienických štandardov. To isté platí o plastových nástavcoch na zastrihovanie. Tečúca voda na dôkladné vyčistenie bohato stačí.

Batérie a nabíjanie – 10/10

O výdrži batérie som sa nikde nedočítal. Ja som strojček Braun Series X XT5200 mal k dispozícii po dobu jedného mesiaca a nabíjal som len raz. Podľa skúseností používateľov vydrží 3 až 4 mesiace. Všetko záleží samozrejme na tom, ako veľmi často a aké časti vášho tela budete holiť.

Na nabíjanie stačí pripojiť adaptér do elektrickej siete. O plnom nabití vás bude informovať dióda nad zapínacím tlačidlom. Keď bude strojček nabitý, tak sa rozsvieti na zeleno.

Záverečné hodnotenie

9.5

TOP

Testovaný zastrihávač Braun Series X XT5200 poskytuje kvalitné a presné oholenie vašej tváre a celého tela vrátane intímnych partií. Dobre holí s penou, gélom, nad umývadlom alebo v sprche. Jednoduchému používaniu prispieva 6 vymeniteľných nástavcov a dlhá výdrž batérie.

Konštrukcia a design
9.5
Kvalita holenia a manipulácia
9
Údržba
9.5
Batéria a nabíjanie
10
Klady
  • Kvalitné a presné oholenie
  • Na telo, intímne partie a tvár
  • Holenie s penou, gélom, v sprche
  • Jednoduchá manipulácia a používanie
  • 6 vymeniteľných nástavcov
  • Na čistenie stačí tečúca voda
  • Dlhá výdrž na jedno nabitie
Zápory
  • Dlhšie a tvrdšie fúzy dajú viac práce
  • Balenie bez štetca

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár