Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia holiaceho strojčeka Braun Series 7

Braun Series 7 recenziaNáš tipTestado

Holiaci strojček by nemal chýbať vo výbave každého muža, ktorý sa rád a pravidelne stará o svoj vzhľad. My sa teraz pozrieme na model Braun Series 7 7200cc od jednej z najznámejších značiek. Bol som osobne veľmi zvedavý, či ma tento kúsok presvedčí na odloženie môjho existujúceho dvojbritého strojčeka.

Obsah balenia

Balenie je bohaté. Najviac miesta samozrejme zaberie holiaci strojček Braun s čistiacou a nabíjacou stanicou s názvom SmartCare. Potom tu máme čistiacu kvapalinu, ktorá sa vkladá do nabíjacej stanice, a tiež nádstavec na zastrihávanie bokombrád. Samozrejme nechýba čistiaca kefka. Tá sa pri každom čistení rozhodne bude hodiť. Samotné cestovné puzdro je pevné a praktické. Na cesty ideálna záležitosť.

Konštrukcia a design – 9/10

Testovaný holiaci strojček Braun Series 7 7200cc je skonštruovaný veľmi kvalitne. Vďaka svojmu ergonomickému tvaru sa skvele drží v ruke. Braun Series 7 bol navrhnutý tak, aby vyhovoval pravákovi aj ľavákovi. Výkyvná hlavica sa dokonale prispôsobí vašej tvári v každom záhybe, pretože sa môže nakláňať každým smerom dookola 360 stupňov.

Výkyvná hlavica je navrhnutá tak, aby ste ju ľahko vymenili za hlavicu na zastrihovanie fúzov a bokombrád. K rýchlemu procesu nie je potrebné žiadne veľké úsilie.

Telo strojčeka je čierno-strieborné, vďaka čomu pôsobí elegantne. Tmavá pogumovaná časť zároveň poskytuje ohromnú výhodu: strojček Braun sa nešmýka v ruke ani pri mokrom holení. Nemusíte sa teda obávať vziať ho so sebou do sprchy. Holiaci strojček je kompletne vodotesný, pričom voda nevadí ani nabíjaciemu konektoru na spodnej časti jeho tela.

Braun Series 7 Recenzia holiaceho strojčeka

Kvalita holenia a manipulácie – 9/10

Holenie s holiacim strojčekom Braun Series 7 je skutočne efektívne. Jeho výkyvná hlavica, ktorá sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek záhybu na vašej tvári, vás oholí veľmi dobre. Všetky jej pohyblivé časti priľnú k vašej pokožke tak, aby nevynechali jediný fúz. To platí hlavne pri pravidelnom holení vašej tváre.

Pri udržiavaných fúzach ma Braun zvládol pohodlne do hladka oholiť takmer v priebehu pár minút, pričom navyše nedošlo k žiadnemu podráždeniu mojej pokožky po holení. Moja pleť je citlivá a musím uznať, že v tomto ohľade ma Braun S7 milo prekvapil. Po tvári strojček kĺže veľmi dobre a vďaka trom flexibilným ostriam nedochádza k žiadnemu nebezpečnému kontaktu s pokožkou.

Testovanie holiaceho strojčeka Braun series 7

Testovaný Braun Series 7 je vhodný na suché aj mokré holenie. Môžete pokojne použiť penu či gél na holenie, ale holenie zvládnete aj bez čohokoľvek. Výmenná hlavica na zastrihávanie fúzov a kotliet tiež pracovala bezchybne. Celkovo sa mi so strojčekom dobre pracovalo a bol som s jeho starostlivosťou o moju tvár spokojný. Stačí zapnúť a ísť na to.

Údržba – 9/10

Údržba pánskeho elektrického holiaceho strojčeka Braun Series 7 je jednoduchá. Holiacu hlavicu stačí zastrčiť do čistiacej stanice a o nič viac sa už nemusíte starať.

Samotné čistenie je síce pomerne hlučné, ale podstatné je, že hlavica je potom perfektne čistá, vydezinfikovaná a pripravená na ďalšie holenie. Ba dokonca aj premazáva ostrie, aby vždy zostali perfektne ostré.

Prítomná čistiaca kvapalina vydrží na mnoho čistení, len počítajte s tým, že časom budete musieť zaobstarať do nádržky novú. Pri čistení v stanici si dovolím malé odporúčanie. Kvapalina z nádržky pri čistení trochu vytečie, tak si dajte pozor, kam stanicu umiestnite.

Na čistenie zastrihávacej hlavice vám bohato postačí kefka (súčasťou základného balenia) a tečúca voda. Series 7 je kompletne vodotesný.

Batérie a nabíjanie – 9,5/10

Testovaný pánsky holiaci strojček Braun Series 7 7200cc na jedno nabitie vydrží až hodinu prevádzky. Takáto kapacita by mala stačiť na tri týždne pravidelného holenia.

Údaj samozrejme platí práve pri pravidelnom holení. Pokiaľ fúzy necháte prerásť, tak sa celková výdrž podstatne skráti. Úplné nabitie zaberie zhruba jednu hodinu, čo je krásny čas oproti konkurenčným holiacim strojčekom.

Na nabíjanie môžete adaptér pripojiť priamo do strojčeka, prípadne Braun vložiť do nabíjacej stanice. Stav nabitia batérie vidíte na diódovom prúžku.

Nabíjanie holiaceho strojčeka Braun series 7

Záverečné hodnotenie

9.1

TOP

Holiaci strojček Braun Series 7 7200cc obstál na výbornú. Oceňujeme špičkové spracovanie, vysokú kvalitu oholenia a jemný prístup k citlivej pleti. Strojček sa príjemne drží a výkyvná hlavica s 3 čepieľkami zvláda pohyb až do 360 stupňov. Poteší vodotesné telo a praktické cestovné puzdro. TIP redaktorov servera Testado.sk!

Konštrukcia a design
9
Kvalita holenia a manipulácia
9
Údržba
9
Batéria a nabíjanie
9.5
Klady
 • Výkyvná hlavica s 3 ostriami až do 360 stupňou
 • Kvalitné holenie celej tváre
 • Vhodný pre citlivú pleť
 • Nádstavec pre zastrihávanie bokombrád
 • Čistiaca stanica SmartClean
 • Na jedno nabitie vydrží cca 3 týždne
 • Jednoduché používanie a možnosť zmeny hlavíc
 • Je vodotesný
 • Cestovné puzdro
Zápory
 • Bez zásadných nedostatkov

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár